مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر:
سد دالکی در ردیف بودجه سال 91 قرار گرفت

خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته پروژه سد دالکی در ردیف بودجه سال 91 قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: سد دالکی در ردیف بودجه سال 91 قرار گرفت

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر شاپور رجایی صبح امروز در دیدار با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: سد دالکی از پروژه‌های مهم آبی در استان بوشهر بوده که ردیف بودجه آن در سال جاری قطعی شده است.

وی افزود: اجرای سد دالکی نقش مهمی در اجرای پروژه‌های مختلف زیرساختی در استان بوشهر دارد.

مدیر عامل آب منطقه‌ای استان بوشهر اضافه کرد: در مجموع برای اجرای کامل این پروژه 200 میلیارد تومان نیاز است که در سال‌های آینده به مرور این اعتبار اختصاص می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز گفت: جهان آینده، جهان استفاده از آبهای شور، پسماندها و به‌ویژه آب دریاست و استان بوشهر با دارا بودن ظرفیت عظیم آبهای شور و نامتعارف می‌تواند در تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی خود به منابع درون استان متکی باشد.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری اضافه کرد: بارها متذکر شده‌ام، باید با برگزاری همایش دانش‌بنیان در ارتباط با آب، بسته و طرح جامع آب استان تدوین و با جامع‌نگری افق آینده آب استان را به صورت روشن ترسیم و عملیاتی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مشکل آب استان پیشینه تاریخی دارد و افق آینده آب، افقی نگران‌کننده است و می‌توان با برنامه‌ریزی دانش‌بنیان، استفاده از تکنولوژی و دانش روز برای برون رفت از این مشکلات استفاده کرد.

صفایی‌بوشهری اظهار داشت: غنی‌سازی و تقویت سفره‌های زیرزمینی، مهار آبهای سطحی با ساخت سدهای مخزنی بزرگ و کوچک ذخیره‌ای و آبخیزداری، باید در اولویت کاری مسئولان آب استان قرار گیرد.

امام جمعه بوشهر همچنین خواستار توجه جدی و حمایت همه جانبه مسئولان استان و به ویژه همکاری‌های متقابل دستگاه‌های دولتی با بخش آب شد و گفت: نمی‌توان انتظار داشت آب را تولید و تامین کرد ولی برای مصرف بهینه با بهره‌وری و راندمان بالای آن برنامه‌ای نداشت، همه باید توجه و عزمی جدی داشته باشند.

انتهای پیام/خ20/د1000