مدیر عامل بانک توسعه تعاون در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد
واگذاری عاملیت توزیع 61 هزار کارت خرید کارگری به بانک توسعه تعاون

خبرگزاری فارس: مدیر عامل بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه این بانک، عامل توزیع 61 هزار کارت خرید کارگری خواهد بود، گفت: سهم بانک‌های عامل توزیع کارت خرید کارگری و بخش‌های کارگری مشمول دریافت کارت‌های خرید مشخص شده‌ است.

خبرگزاری فارس: واگذاری عاملیت توزیع 61 هزار کارت خرید کارگری به بانک توسعه تعاون

ماشاءالله عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: مقدمات توزیع کارت‌های خرید کارگری فراهم و در حال رایزنی‌های نهایی با دستگاه متولی "وزارت صنعت،معدن و تجارت" هستند.

وی ادامه داد: بحث توزیع 100 هزار کارت خرید کارگران با عاملیت سه بانک توسعه تعاون، رفاه و بانک قرض‌الحسنه طی ایام باقی‌مانده از سال 90 مطرح است که در این بین سهم بانک توسعه تعاون حدود 61 هزار کارت خرید کارگری است.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: بانک توسعه تعاون آمادگی خود برای تأمین و توزیع کارت‌های خرید کارگری را اعلام داشته است و به لحاظ زیرساختی با هیچ مشکلی مواجه نیست.

وی تأکید کرد: خوشبختانه مقدمات توزیع اعم از سهم هر یک از بانک‌ها و بخش‌های کارگری مستعد دریافت کارت خرید کارگری مشخص و فراهم شده است.

وی ضمن تأکید بر اینکه بانک توسعه تعاون تنها بانکی است که پرداخت تسهیلات آن متوقف نشده تصریح کرد:‌ بانک توسعه تعاون در جهت حمایت از اقشار بی‌بضاعت جامعه به خصوص تعاونگران و کارگران به هیچ وجه کوتاهی نمی‌کند.

عظیمی خاطرنشان کرد: به محض اینکه سیستم فروش فروشگاهی آماده دریافت یا پذیرش کارت‌های خرید کارگری شود، توزیع کارت‌های خرید کارگری وارد فاز اجرایی شده و در اسرع وقت باقی مانده تا پایان سال بین مشمولان توزیع می‌شود منوط به اینکه سیستم فروش فروشگاهی خیلی زود آمادگی خود را اعلام کنند.

انتهای پیام/ح

   


گزارش فارس از مراسم سی‌امین سالگرد تاسیس لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص)
سردار فضلی: "لشکر 27 محمد رسول الله (ص)" قطب دفاعی مردم تهران است

خبرگزاری فارس: جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: "لشکر 27 محمد رسول الله (ص)" قطب دفاعی مردم تهران است که از دل آن تیپ 20 رمضان و خاتم‌الانبیا زائیده شد.

خبرگزاری فارس: سردار فضلی: "لشکر 27 محمد رسول الله (ص)" قطب دفاعی مردم تهران است
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس "توانا"، مراسم سی‌امین سالگرد تاسیس لشکر 27 محمد رسول الله (ص) و یادواره عملیات والفجر 8 با حضور سردار حاج علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضفعین، سردار محمد کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله، سردار محمد کوثری و جمع زیادی از فرماندهان سابق و خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان این لشکر شب گذشته در سالن وزارت کشور برگزار شد.

 

در این مراسم سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در سخنانی اظهار داشت: سلام می‌کنیم به شهدای بصیرت، دانشمندان شهید، شهدای بیداری اسلامی و شهید گرانمایه فرمانده سابق لشکر 27 محمد رسول الله (ص)، برادر سوداگر.

 

وی ادامه داد: این جلسه که با حضور شهدای زنده لشکر 27 و خانواده‌های بزرگوارشان و مردم شریف تهران برگزار می‌شود، مصادف است با سه عامل و مسئله مهم که آن عبارتند از سالگرد تاسیس این لشکر، سالگرد عملیات والفجر 8 و شهدای آن عملیات و تجلیلی که بخشی از آن انجام شده است.

 

سردار فضلی بیان داشت: امام عظیم‌الشان و بنیانگذار جمهوری اسلامی فرمودند انقلاب اسلامی در ایران بر پایه قرآن، عترت و مردم ایجاد شده است و درود خدا بر این مردمی که از این نظام پاسداری کردند که آخرین نمایش آنها حضور بی‌نظیر و بی‌بدیل شان در راهپیمایی 22 بهمن بود.

 

وی تصریح کرد: بنیانگذار این لشکر سردار حاج احمد متوسلیان است که برای همه ما دارای تقدس و ابهت زیادی بودند. او چنان شخصیتی داشت که هر رزمنده‌ای هر وقت احساس نیازی می‌کرد آخرین نگاهش به حاج احمد متوسلیان بود.

 

سردار فضلی افزود: روزی که در دشت عباس و فتح المبین در دوم فروردین سال 61 در مرحله اول ما با پیروزی‌های زیادی روبرو شدیم، این با تدبیر بی نظیر حاج احمد متوسلیان بود که بعد از سه تا چهار روز مقاومت آن هم با کمترین امکانات و تنها با اتکا به قدرت ایمان و هنر و ابتکار دشت عباس حفظ شد.

 

جانشین سازمان بسیج مستضفعین خاطرنشان کرد: ما در گردان سلمان فرمانده‌ای همچون شهید قوچه‌ای را داشتیم که به حدی آرپی‌جی شلیک کرده بود که از گوشش خون می‌آمد. همچنین تربیت شدگان دانشگاه متوسلیان آرزو می‌کردند که بگذارند در رکاب او فتح جاده اهواز- خرمشهر باقی بماند.

 

وی به شهید همت اشاره کرد و گفت: واژه همت در بین همه رزمنده‌ها پیدا شده بود و او پروانه‌وار به دور رزمنده‌ها می‌چرخید.

 

سردار فضلی به شهیدان چراغی، مهتدی و کریمی نیز اشاره کرد و بیان داشت: شهید چراغی فرمانده عملیات مسلم ابن عقیل در لشکر حضرت رسول بود که جز ولایتمداری و عشق به خدا و امام چیز دیگری در وجودش نبود. یا شهید مهتدی به حدی به دنبال آرمان‌ها و آرزوهایش بود که همراه شهید احمد کاظمی در سالروز عملیات کربلای 5 به آرزوی دیرینه خود رسید.

 

وی شخصیت انسانی و با عاطفه شهید عباس کریمی و دانشمند شهید سردار سوداگر که در راه استمرار راه شهدا تا هفته گذشته در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس نقش ایفا می‌کرد و سردار محمد کوثری که در عملیات کربلای یک علیرغم آتش فراوان دشمن هرگز خم به ابرو نیاورد و سردارانی مثل سردار همدانی و جواد خضرایی این پرچم مقدس را برافراشته نگه داشتند و امروز نیز سردار کاظمینی آن را در دست دارد و اینها همه از افتخارات این لشکر بزرگ است.

 

* نام حضرت زهرا رمزی که در هیچ عملیاتی ما با آن شکست نخوردیم

وی افزود: عبور از اروند و تصرف فاو و قطع تصرف دشمن، قطع موشک‌باران از اسکله‌های نفتی و از همه مهمتر شکست ابهت دشمن اینها همه در شرایطی بود که ساحل ما کوچک و بزرگ می‌شد و همراه با جزر و مد  اروند بود. اما نیروهای ما با توجه به اینکه در شرایط جزر سرعت آب به سمت دریا بود، با آن همه دژ و موانع مستحکم عراق توانستند کارخانه نمک و جاده ام القصر را تصرف کنند و اینها همه شهادت می‌دهند که مردان این لشکر این توفیقات را پیدا کردند تا حضرت زهرا (س) را خشنود کنند چرا که رمز این عملیات "یازهرا" بود و ما 70 شبانه‌روز در منطقه حضور داشتیم و هر عملیاتی را که ما با این رمز مقدس شروع کردیم پیروز شدیم.

 

وی اظهار داشت: بعد از عنایت خداوند و رمز مقدس حضرت زهرا توسل بچه‌های ما به پرچم مقدس امام رضا (ع) در این عملیات کارساز شد و آن پرچمی بود که از حرم مقدس ایشان به منطقه ‌آورده شده بود و در مناره مسجد جامع فاو به اهتزاز درآمد.

 

سردار فضلی بیان داشت: موضوع عوام و خواص از زبان رهبر انقلاب در میان اعضای لشکر 27 محمد رسول الله بیان شد و این لشکر به عنوان قطب و استوانه دفاعی مردم تهران است که از دل آن تیپ 20 رمضان و خاتم الانبیا زائیده شد و 36 هزار شهید با عقبه این لشکر است که 500 برابر یاران امام حسین (ع) در کربلا هستند و آنها نظاره‌گر ما بوده و اگر بخواهیم این شهدا را سازماندهی کنیم، 300 گردان، 900 گروهان، 13 لشکر و 4 سپاه عملیاتی را شامل می‌شود و قامت هر شهید با در نظر گرفتن یک متر و 70 سانتی متر مسافتی 63 کیلومتری را می‌تواند پاسداری کند.

 

 

* هر 12 ساعت یک شهید تقدیم نظام جمهوری شده است

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر آرمان‌های شهدا را به عدد و رقم تبدیل کنیم، هر 12 ساعت یک شهید یا به عبارتی هر 24 ساعت یک شهید را تقدیم نظام جمهوری کرده‌ایم و باید بسیار مراقب و بیدار باشیم چرا که دشمن امروز در جنگ نرم قصد فاصله انداختن بین ما و ولی فقیه‌مان دارد و همگی در همه حال باید مطیع امر مولا و رهبرمان باشیم.

 

در این مراسم فضای سالن با تمثال سرداران شهید و فرماندهان سابق لشکر محمد رسول الله (ص) تزئین شده بود و حضور نسل سوم و نوادگان رزمندگان این لشکر در جشن 30 سالگی تاسیس آن در کنار پیشکسوتان دفاع مقدس از نکات جالب این مراسم بود.

 

همچنین اجرای سرود جمهوری اسلامی توسط گروه سرود ناشنوایان با نام (آوای بیصدا) که با لباس‌های اقوام مختلف ایرانی و اجرای آهنگ صلوات و آهنگ شهدا همراه با تشییع نمادین تابوت یک شهید از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

در پایان مراسم نیز از خانواده فرماندهان و مسئولان لشکر 27 محمد رسول الله شهیدان ابراهیم همت، احمد متوسلیان، عباس کریمی، حاج سعید مهتدی، رضا چراغی، احمد سوداگر، ابراهیم اصفهانی و رزمندگان اسدالله پازوکی، سیدجعفر تهرانی، سردار حسین همدانی، سردار جعفر رحیمی، سردار محمد کوثری، سردار حاج علی فضلی، سردار جواد خضرایی، نوذر عباسی ونویسندگان ادبیات مقدس گلعلی بابایی و حسین بهزاد با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام/

   


سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان؛
شاعران برای اشعارشان محدودیت زمانی و مکانی قائل نشوند

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: شعر محدود به زمان و مکانی خاص نیست و شاعر هم نباید برای خود محدودیت ایجاد کند.

خبرگزاری فارس: شاعران برای اشعارشان محدودیت زمانی و مکانی قائل نشوند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، اصغر مختاری در مراسم ششمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر که در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار شد، اظهار داشت: شعر محدود به زمان و مکانی خاص نیست و شاعر هم نباید برای خود محدودیت ایجاد کند.

وی ادامه داد: در این مراسم که نخستین نشست منطقه‌ای جشنواره بین‌المللی شعر فجر و به میزبانی استان اصفهان است شاعرانی از استان‌های یزد و چهارمحال و بختیاری به دور هم جمع شده تا جدیدترین اشعار خود را در معرض شنود یکدیگر قرار دهند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: شاعر به کسی گفته می‌شود که ویژگی‌های مشخصی دارد و از ظرفیت  ویژه‌ای بهره‌مند است و این خصوصیات در تمامی افراد وجود ندارد.

وی با ابراز امیدواری از رشد و شکوفایی بیشتر شاعران به ویژه جوانان تاکید کرد: زمانی که استعداد شاعران شکوفا و به آن‌ها بها داده شود، آثار ماندگاری را از خود به جا می‌گذارند، همان‌گونه که تاریخ ایران از این موارد بسیار در خود جای داده است.

مختاری با بیان اینکه به طور کلی از 36 نفر از این شاعران با اهدای لوح سپاس و جوایز تجلیل و قدردانی می‌شود، بیان داشت: در این مراسم 12 نفر از استان یزد و 12 نفر هم از چهارمحال و بختیاری و بقیه از شاعران استان اصفهان هستند.

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌های مانند جشنواره شعر فجر به صورت مستمر منجر به ایجاد فضای رقابتی در بین شاعران و به ویژه جوانان می‌شود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به تعاملی که بین شاعران در این دوره از جشنواره به وجود می‌آید، تاکید کرد: این گردهمایی‌ها منجر می‌شود تا در مورد شعر انقلاب بحث‌هایی صورت گیرد و موجب رشد بیشتری در شعر کشور شود.

وی با اشاره به اینکه شعر، منحصر به یک منطقه نیست، ادامه داد: این تفکر که منجر به تمرکز زدایی جشنواره شعر فجر و برگزاری آن در استان‌های مختلف شد، تفکر بسیار مطلوبی بوده است.

انتهای پیام/خ۲۰

   


دبیر علمی ششمین جشنواره شعر فجر در استان اصفهان:
در نبود رسانه‌، شعر یکی از رساترین زبان‌ها است

خبرگزاری فارس: دبیر علمی ششمین جشنواره شعر فجر در استان اصفهان گفت: در زمانی‌ که نبود رسانه‌ها، شعر یکی از رساترین زبان‌ها بوده و هست و این رسانه همیشه توانسته رسالت خود را به خوبی انجام دهد.

خبرگزاری فارس: در نبود رسانه‌، شعر یکی از رساترین زبان‌ها است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، عباس شاهزیدی در مراسم ششمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر که در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار شد، اظهار داشت: شعر فجر سال جاری به صورت منطقه‌ای بوده و استان اصفهان میزبان دو استان یزد و چهارمحال و بختیاری است.

وی با اشاره به سخن احمد عزیزی که شعر خدایی انسان در عرصه کلمات است، بیان داشت: با برگزاری چنین جشنواره‌هایی مانند شعر فجر، می‌توان چهره‌های گمنام در این عرصه را شناسایی و استعدادهای جوانان را نیز شکوفا کرد. 

دبیر علمی ششمین جشنواره شعر فجر در استان اصفهان این جشنواره را مانند کودک نوپایی دانست که نیاز به مراقبت و حمایت بسیاری دارد و ادامه داد: کسانی که دست به قلم یا دوستدار شعر هستند، وظیفه مراقبت از این جشنواره‌ها را به عهده دارند.

وی به نقل از شاعر معاصر قیصر امین‌پور گفت: تمامی شاعران انسان‌های خوبی هستند، اما اگر کسی را دیدید که شعر می‌گوید ولی انسان خوبی نیست، بدانید که شاعر هم نیست.

شاهزیدی که یکی از شاعران استان اصفهان است با بیان گلایه‌ای تصریح کرد: زمانی که به من حکم دبیری ششمین جشنواره شعر فجر را ابلاغ کردند، درست 24 ساعت قبل از نخستین جلسه نشست با شاعران بود.

وی اضافه کرد: به همین دلیل فرصت کمی برای اعلام فراخوان داشتیم و تمامی شاعران شرکت کننده در این دوره از جشنواره به صورت منتخب بوده و در نهایت برگزیده‌ای نداریم و از تمام شرکت‌کنندگان به صورت عمومی تقدیر می‌شود.

دبیر علمی ششمین جشنواره شعر فجر در استان اصفهان یکی از اهداف برگزاری جشنواره شعر فجر به صورت منطقه‌ای را این‌گونه عنوان و تاکید کرد: تمرکز ‌زدایی از جشنواره شعر فجر در استان تهران و مشارکت بیشتر استان‌ها در این جشنواره‌ها منجر شد تا بهمن ماه سال جاری برای نخستین بار هم‌زمان با 9 استان دیگر این مراسم در استان اصفهان برگزار شود.

وی با اشاره به شکل‌گیری شاخه شعر جوان پس از انقلاب اسلامی گفت: تا یک قرن پیش در شعر فارسی بخشی به عنوان شعر جوان نداشتیم و از برکات انقلاب اسلامی است که این شاخه نیز در ادبیات ما ظهور پیدا کرده است.

شاهزیدی افزود: هر چند نمی‌توان این شاخه از شعر را سبک نامید، اما از بین چهار سبک هندی، عراقی، خراسانی و دوران بازگشت، اصفهان در گذشته خاستگاه سه دوره سبک‌های ادبی به غیر از خراسانی بوده است.

انتهای پیام/خ۲۰

   


تکرار/صفارهرندی در همایش مدیران هیئت‌های بسیجی:
نظرسنجی‌های معتبر از مشارکت 60درصدی در انتخابات ‌مجلس حکایت دارند

خبرگزاری فارس: مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه هر رای مردم یک تیر به قلب دشمن است، گفت: اخیراً 6 الی 7 نظرسنجی معتبر انجام شده ‌و تمامی آنها حکایت از انتخاباتی با حضور حدود 60 درصدی در انتخابات مجلس نهم دارند.

خبرگزاری فارس: نظرسنجی‌های معتبر از مشارکت 60درصدی در انتخابات ‌مجلس حکایت دارند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدحسین صفار هرندی مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در اولین همایش مدیران هیئت‌های مذهبی بسیجی و نخبه سراسر کشور سخن می‌گفت، به مسائل جاری روز و نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و  در همین زمینه اظهار داشت: انتخابات 12 اسفند امسال در معادلات داخلی و خارجی بسیار اثرگذار بوده و فارغ از اینکه چه کسی پیروز این انتخابات باشد، اصل مشارکت مردمی و حضور پرشور مردم در این انتخابات در اولویت و اهمیت قرار دارد زیرا دشمنان بطور مرتب با دروغ و القاء ‌سعی می‌کنند فضا را به گونه‌ای جلوه دهند که از فتنه 88 گویا انقلاب اسلامی ایران پایگاه مردمی خود را از دست داده است.

وی با یادآوری  برخی اقدامات جریان اصلاحات در مخالفت با تشکیل و گسترش هیئت‌های مذهبی خاطرنشان کرد: آنها از تشکیل و گسترش این هیئت‌ها عصبانی بودند و علت این عصبانیت تاثیرات سازنده‌ای بود که این هیئت‌ها بر روی جوانان داشته و مسیر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آنان را به سمت صحیحی هدایت می‌کردند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دشمنان داخلی و خارجی سعی دارند اثبات کنند که حاکمیت نماینده اقلیت است گفت: آنچه بدون چون و چرا حامیان نظام انقلاب اسلامی را مشخص می‌کند، آرای مردم در صندوق‌های رای است، به همین دلیل نفس حضور در انتخابات دارای ارزش است.

صفارهرندی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات مجلس تفاوت‌هایی دارد خاطرنشان کرد: همواره در انتخابات مجلس میزان مشارکت مردم به طور میانگین 54درصد بوده است لذا اگر در این انتخابات نیز مشارکتی به این میزان داشته باشیم، میزان مشارکت همیشه یکسان خواهد بود و دشمن از همین نگران است.

وی تصریح کرد: اخیرا خاتمی در جلسه‌ای گفته است که بهترین حالت برای ما حضور زیر ۳۰ درصد مردم است چراکه برخی از طیف‌های اصلاح‌طلبان می‌خواهند بگویند با حذف آنها انتخابات ورشکسته می‌شود بنابراین می‌گویند که نظام باید به آنها امتیاز بدهد لذا کاهش میزان مشارکت مردمی خواست دشمنان است.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اگر نظام سلطه بخواهد برنامه‌ها و تدابیر آینده خود را نسبت به ایران تنظیم کند، به میزان مشارکت و حمایت مردمی در انتخابات توجه می‌کند. به همین دلیل عده‌ای خائن از امروز برای دشمنان ملت توجیه فراهم می‌کنند و سعی می‌کنند انتخابات با مشارکت پائین صورت گیرد تا آنها بتوانند نقشه‌های آینده خود را عملی کنند، به همین دلیل حضور گسترده مردم در انتخابات جنبه امنیتی دارد.

صفارهرندی در ادامه سخنان خود با تشریح انواع تهدیدهای دشمن و انواع توانمندی‌های بازدارنده کشور گفت: انتخابات موفق در کشور ده برابر موشک‌های فوق پیشرفته کشورمان در بازدارندگی دشمن تاثیرگذارتر است.

وی در ادامه برخی خائنان وطن‌فروش را اراذل و اوباش توصیف کرد و گفت: عده‌ای از این ارذل و اوباش در رسانه‌های بیگانه به ابزار دست دشمن تبدیل شده‌اند و سعی دارند علیه انتخابات دروغ‌پراکنی کنند.

وزیر ارشاد و فرهنگ سابق با یادآوری انواع تلاش‌ها و سناریوهای دشمنان برای دوره‌های گذشته انتخابات مجلس و ریاست جمهوری تاکید کرد: انتخابات پیش‌رو یک محک جدی است تا دشمنان بسنجند که علاقه و اعتقاد مردم به نظام و رهبری به چه میزان است چراکه دشمنان با شیوه‌های مختلف از جمله فشارهای اقتصادی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا از این علاقه کم کنند.

صفارهرندی ادامه داد: این دو هفته باقیمانده تا انتخابات دو هفته طلایی است و جنگ اراده‌ها در آن تعیین کننده است. توپخانه‌های دو طرف بطور مرتب در حال کار است و می‌خواهند مغزها و ذهن‌ها را تسخیر کنند بنابراین باید به مخاطبان آگاهی داد و با ارائه اندیشه درست اطرافیان خود را مجهز کنیم.

وی با بیان اینکه هر رأی مردم یک تیر به قلب دشمن است، گفت: اخیرا 6 الی 7 نظرسنجی معتبر انجام شده است و تمامی آنها حکایت از انتخاباتی حدود 60 درصدی در انتخابات مجلس نهم دارند که انشاءالله مجلس آینده مجلسی با اکثریت اصولگرایان خواهد بود.

انتهای پیام/

   


لاوروف و بان کی مون اوضاع در سوریه را بررسی کردند

خبرگزاری فارس: دبیرکل سازمان ملل متحد در ملاقات با وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که سازمان ملل از تلاش خود برای برون‌رفت از بحران کنونی در سوریه و بررسی همه راه حل‌های ممکن برای این منظور فروگذار نخواهد کرد.

خبرگزاری فارس: لاوروف و بان کی مون اوضاع در سوریه را بررسی کردند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد در دیدار با "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که سازمان ملل همه راه حل‌های ممکن برای برون‌رفت از بحران کنونی در سوریه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در پایگاه اینترنتی سازمان ملل در توییتر آمده است، در جریان دیدار بان کی مون و سرگئی لاوروف که در حاشیه نشست سازمان ملل در وین در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر صورت گرفت، طرفین به بررسی اوضاع پیرامون سوریه پرداختند و دبیر کل سازمان ملل بر اهمیت هر چه سریعتر متوقف شدن خشونت‌ها و خونریزی‌ها در این کشور تاکید کرد.

علاوه بر این دبیر کل یادآور شد که سازمان ملل متحد همه گزینه‌ها برای حل و فصل نهایی مشکلات در سوریه، بعنوان یکی از اعضای خود را مورد بررسی قرار می‌دهد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

لاوروف همچنین روز گذشته در حاشیه این نشست با "آلن ژوپه" همتای فرانسوی خود نیز دیدار و با وی در خصوص اوضاع پیرامون سوریه  و راه‌های حل بحران در این کشور گفت‌وگو کرد.

لازم به یادآوری است که "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه و "میخائیل فرادکوف" رئیس سرویس امنیت و اطلاعات خارجی این کشور در تاریخ 7 فوریه در سفر کوتاهی به سوریه با "بشار اسد" رئیس جمهوری این کشور دیدار و پیام "دمیتری میدویدیف" رئیس‌جمهوری روسیه را تقدیم وی کردند.

انتهای پیام/آ.ص

   


وزیر نیرو در گفت و گوی تفصیلی با فارس:
ادعاهای کمبود برق در دو سال آینده کذب محض است/مپنا طلبی از وزارت نیرو ندارد

خبرگزاری فارس:وزیر نیرو ادعای خاموشی برق تا 2 سال آینده را غیر کارشناسانه و کذب می داند و در خصوص آخرین وضعیت پرداخت بدهی ها به پیمانکاران بزرگ و مپنا گفت:بنده به عنوان وزیر نیرو اعلام می کنم که مپنا طلبی از وزارت نیرو ندارد چرا که وقتی دو نیروگاه برق به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بزرگ که "مپنا "باشد داده ایم پس مپنا دیگر طلبی از وزارت نیرو ندارد.

خبرگزاری فارس: ادعاهای کمبود برق در دو سال آینده کذب محض است/مپنا طلبی از وزارت نیرو ندارد

بحث بدهی‌های وزات نیرو به پیمانکاران برق و پیش‌بینی کمبود برق و مواجهه جدی با پدیده خاموشی در حالی بحث های جدی وزارت نیرو است که مجید نامجو می‌گوید: مطرح شدن خاموشی برق در دو سال آینده به خاطر کمبود نقدینگی در صنعت برق را وقتی در رسانه ها شنیدم تعجب کردم،چرا برخی به خاطر موارد غیر فنی چنین حرف های غیر کارشناسانه ای می زنند؟

وی خاطر نشان می‌کند تا پایان امسال وزارت نیرو به اهدافی که در سال جهاد اقتصادی تعریف شده می رسد و بخش زیادی از بدهی های این وزارتخانه به صورت پرداخت مستقیم یا تهاتر حل می شود.

او درباره بدهی پیمانکاران بزرگ مانند مپنا تاکید می‌کند: در حال حاضر 800 میلیارد تومان نیروگاه به مپنا که یکی از پیمانکاران بزرگ صنعت برق است خواهیم داد.در حال واگذاری  نصف پژوهشگاه به مپنا هستیم، پس مپنا دیگر طلبی از ما ندارد.

گفت و گوی خبرنگار خبرگزاری فارس با مجید نامجو وزیر نیرو را با هم می خوانیم:

*ادعای خاموشی برق تا 2 سال آینده غیر کارشناسانه و کذب است

فارس: چندی پیش در رسانه ها یکی از اعضای سندیکای صنعت برق گفته بود که در سال ۹۲ بخاطر تاخیر در پرداخت بدهی های وزارت نیرو به پیمانکاران با خاموشی برق مواجه خواهیم شد؟

نامجو:وقتی این اظهارنظرها را شنیدم تعجب کردم که چرا برخی به خاطر موارد غیر فنی چنین حرف های غیر کارشناسانه می زنند.تا پایان امسال وزارت نیرو به اهدافی که در سال جهاد اقتصادی تعریف شده می رسد و بخش زیادی از بدهی های این وزارتخانه به صورت پرداخت مستقیم یا تهاتر حل می شود. وزارت نیرو موظف به پرداخت بدهی پیمانکاران است و در حال انجام این کار نیز است لذا تاخیر در پرداخت ها نباید باعث شود مسایل فنی تحت الشعاع قرار گیرد و چنین اظهارنظرهای غیر منطقی مطرح شود.با توجه به اینکه صنعت برق از سرعت و رکورد خوبی در ساخت نیروگاه ها برخوردار است، رویکرد کنونی وزارت نیرو در صنعت برق کشور، افزایش دایم ظرفیت تولید برق نیست و با کارهای دیگری مانند کاهش تلفات و افزایش بازده نیروگاه ها می توان برق مورد نیاز کشور را تامین کرد.

در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد، می توان تا چند سال دیگر با همین ظرفیت نیروگاهی ،برق کشور را تامین کرد.در حال حاضر ۶۳ هزار و ۹۱۱ مگاوات وارد مدار تولید شده است.

*مپنا دیگر طلبی از وزارت نیرو ندارد

فارس:آیا وزارت نیرو راهکاری برای دادن طلب های پیمانکاران بزرگ صنعت برق اندیشیده است چرا که اگر مشکل این پیمانکاران بزرگ که گفته می شود مشکل نقدینگی دارند ادامه یابد تولید برق در ادامه با کمبود مواجه خواهد شد 

نامجو:"مپنا "دیگر طلبی از وزارت نیرو ندارد وقتی دو نیروگاه به ارزش 800 میلیارد تومان به مپنا که یکی از پیمانکاران بزرگ صنعت برق است دادیم و نصف پژوهشگاه نیرو را نیز داریم به مپنا می‌دهیم پس مپنا دیگر طلبی از ما ندارد.

از نظر من به عنوان وزیر نیرو تمام کارهای مربوط به حل مشکل بدهی‌ها به پیمانکاران بزرگ را انجام داده‌ایم و سازمان خصوصی‌سازی مشغول کارهای مربوط به این واگذاری‌ها است.

فارس:پس چرا هر وقت که از پیمانکاران بزرگ می پرسیم که طلب های خود را از وزارت نیرو گرفته اید،اظهار بی اطلاعی می کنند؟

نامجو: این کار نیز روش‌هایی دارد و اینگونه نیست که بگوییم دارایی‌ها را بردارید و ببرید. پس باید این موارد به سازمان خصوصی‌سازی برود و این سازمان آنها را ارزیابی و قیمت‌گذاری کند و به مزایده بگذارد. اگر کسی بیاید و نیروگاه را خریداری کند پول آن را به "مپنا "می‌دهد اما اگر کسی نیاید، مپنا توافق کرد که خودش نیروگاه را بردارد و اینها را تهاتر کند.این موارد عملیاتی شده است و در حال حاضر در مرحله عرضه است که به محض اینکه عرضه شود کار انجام شده است.

*تمام کارهای واگذاری نیروگاه‌ها و پژوهشگاه نیرو انجام شده است

فارس:چرا عرضه شدن این همه زمان بر شده است؟

نامجو:حال عرضه شدن نیروگاهها یا پژوهشگاه نیرو در اختیار وزیر نیرو نیست، بلکه در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است که این سازمان نیز با بررسی وضعیت بازار که چه زمانی و چند مرحله اینها را عرضه کند. از نظر من که وزیر نیرو هستم من کارم را برای واگذاری‌ها انجام داده‌ام و توافق پیمانکار را نیز بابت بدهی‌ها گرفته‌ام و پیگیری کردم که لیست مجوز دولت را بگیرم که این کار را نیز کرده ام برای اینکه بتوانیم این نیروگاه را بابت طلب به مپنا بپردازیم.

*۲ هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران بزرگ و مپنا

فارس:وزارت نیرو چه میزان به پیمانکاران بزرگ بدهکار است و آیا تنها راه حل این بدهی ها همین واگذاری‌هاست؟

نامجو: بندهای 35 و 36 بودجه ظرفیت‌های خوبی برای وزارت نیرو پیش بینی کرده است تا براساس آن از فروش اموال و دارایی‌ها بتوانیم بخشی از بدهی‌مان را تهاتر کنیم که در این زمینه باید از دولت به دلیل ایجاد این ظرفیت قدردانی کرد،به طور مثال با استفاده از این ظرفیت به دنبال حل مشکل پیمانکاران بزرگی مانند مپنا هستیم که بیش از 20 هزار میلیارد ریال از وزارت نیرو طلب دارند.

*کسب ۲هزار میلیارد تومان درآمد مازاد و تهاتر ۷ هزار میلیارد بدهی بانکی

فارس:اشاره کردید که برای پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو دو منبع قابل اجرا را در نظر گرفته اید؟ 

نامجو: نخست این که در اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها سهم وزارت نیرو از متوسط قیمت فروش برق از 150 ریال به 264 ریال افزایش یافت که این تصمیم نزدیک به دو هزار میلیارد تومان درآمد مازاد برای ما ایجاد ‌کرد که برای پرداخت بدهی‌ها استفاده می شود.

دوم اینکه وزارت نیرو از ظرفیت‌هایی که در قانون بودجه سال 1390 پیش بینی شده بود، به خوبی استفاده کرد به طوری که براساس مصوبه دولت، این وزارتخانه 70 هزار میلیارد ریال از بدهی‌های خود به بانک‌ها را با دارایی‌های خود تهاتر کرده و در زمان حاضر سازمان خصوصی سازی وارد عمل شده و درحال ارزشیابی دارایی‌های وزارت نیرو است.

وزیر نیرو افزود: همانطور که گفتم  بندهای 35 و 36 بودجه ظرفیت‌های خوبی برای وزارت نیرو پیش بینی کرده است تا براساس آن از فروش اموال و دارایی‌ها بتوانیم بخشی از بدهی‌مان را تهاتر کنیم.در این زمینه باید از دولت به دلیل ایجاد این ظرفیت قدردانی کرد به طور مثال با استفاده از این ظرفیت به دنبال حل مشکل پیمانکاران بزرگی مانند مپنا هستیم که گفتم بیش از 20 هزار میلیارد ریال از وزارت نیرو طلب دارند.

گفت و گو از اکبر محمودی

انتهای پیام/م

   


فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج):
اعتماد مردم، بزرگترین قدرت جمهوری اسلامی است

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: اعتماد مردم بزرگترین قدرت جمهوری اسلامی است و این قدرت مانند همیشه در 12 اسفند بر استکبار آشکار می‌شود.

خبرگزاری فارس: اعتماد مردم، بزرگترین قدرت جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بویین‌زهرا، سردار سالار آبنوش، پنجشنبه‌شب در یادواره گرامیداشت شهدای شهر سگزآباد ضمن اشاره به دستاوردهای پیروزمندانه انقلاب اسلامی در عرصه‌ها و سطوح مختلف علمی، نظامی و ... اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون به برکت خون‌های پاکی که نثار انقلاب اسلامی شده است، شاهد عزت و سرافرازی روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری گرانقدر هستیم و این اعتماد مردم، بزرگ‌ترین قدرت جمهوری اسلامی است که مانند همیشه در 12 اسفند بر استکبار آشکار می‌شود.

وی با بیان خاطرات و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در طول جنگ تحمیلی و همچنین صبر و بردباری خانواده‌های شهیدان در طول دفاع مقدس، ادامه داد: به یقین صراط و سیره شهیدان انقلاب اسلامی آینده راه جوانان این مرز و بوم قرار گرفته و کسانی هم که از خط نظام اسلامی فاصله گرفته و به سمت غرب متمایل شده‌اند، در گمراهی آشکار هستند، زیرا آرزوی ما جان دادن در راه امام حسین (ع) است.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) ضمن تشریح روند پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، خاطر نشان کرد: ملت قهرمان ایران پس از گذشت 33 سال از استقرار جمهوری اسلامی، دشمنان و دسیسه‌چینان خود را در عرصه داخلی و خارجی به خوبی شناخته و دریافته‌اند کسانی که امروز جزو عوامل استکبار و ابزار دست شیاطین عالم قرار گرفته‌اند، همان کسانی هستند که از ولایت فقیه و دین اسلام باز مانده‌اند.

سردار آبنوش در ادامه ضمن انتقاد از رفتارهای دوگانه برخی افراد، یادآور کرد: وای به حال کسانی که از خط اصلی انقلاب منحرف و در جبهه دشمن قرار بگیرند، زیرا در این صورت مورد مقبولیت مردم قرار نخواهند گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معیارهای اصیل و حقیقی انقلاب اسلامی و ضرورت پاسداری از آنها، تصریح کرد: کسی که ریز و درشت اعمال خود را مطابق سفارش و سیره شهدا قرار دهد، قطعاً موفق است و درخواست تمامی شهیدان انقلاب اسلامی هم پیروی و تبعیت کامل از ولایت فقیه و عمل به منویات ایشان است.

فرمانده سپاه استان قزوین، اعتماد مردم به نظام را بزرگترین قدرت جمهوری اسلامی عنوان و اذعان کرد: در تمامی عرصه‌های رویارویی ملت با استکبار و در رأس همه آنها آمریکا، مردم عزیز و غیور ایران اسلامی با از جان گذشتگی کامل جلوه‌ای از ایثار و محبت خود را به اسلام و اهل بیت نشان داده و اثبات کردند که در راه آرمان‌های انقلاب لحظه‌ای درنگ و کوتاهی نمی‌کنند.

سردار آبنوش در ادامه ضمن تشریح مواضع مقتدرانه جمهوری اسلامی در صحنه‌های بین‌المللی و عزم راسخ مسئولین برای پیشرفت روز افزون نظام، افزود: انقلاب اسلامی امروز با سرعت در مسیر رشد و توسعه ملی حرکت می‌کند و هیچ عاملی هم تا به امروز نتوانسته ذره‌ای عزم و اراده مرم را کاهش دهد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با وضعیت جهان و بیداری اسلامی اشاره و خاطر نشان کرد: کشورهای اسلامی امروز در حال مبارزه برای استقرار احکام اسلامی در میان خود هستند و انقلاب اسلامی ایران الگوی برجسته و تمام عیار آنها برای نیل به اهداف اسلامی است.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین در ادامه سخنانش به هوشیاری نمایندگان مجلس ابتدای انقلاب در رد صلاحیت بنی‌صدر برای اداره کشور اشاره و افزود: در دوره اول مجلس شورای اسلامی با رأی نمایندگان مردم در مجلس، بنی‌صدر کنار گذاشته شد.

سردار آبنوش خاطر نشان کرد: همان افرادی که به رهبر معظم انقلاب نامه نوشتند و خواستار این بودند که معظم‌له جام زهر را بنوشند، امروز در صف فتنه‌گران قرار دارند.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) اظهار کرد: یکی از سران فتنه‌گر، سه هفته قبل با ورود رسمی به تل‌آویو و دیدار با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی پارچه سبزی را به دست وی بست و او را سردار جنبش سبز نامید که این نشانه اوج ذلت فتنه‌گران است.

وی در پایان با دعوت از آحاد مردم برای حضور گسترده در انتخابات آتی خاطر نشان کرد: با توجه به نقشه‌های پیچیده دشمنان برای برهم زدن و زیر سئوال بردن اصل حضور مردم، ملت قهرمان ایران اسلامی باید با حضور حماسی و عظیم خود در 12 اسفند مشت محکمی را بر دهان استکبار جهانی و حکومت‌های غربی بکوبند.

انتهای پیام/ر10/گ2000

   


واکنش مهمان‌پرست به اظهارات سارکوزی در مورد برنامه هسته‌ای کشورمان

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه با رد اظهارات رئیس جمهور فرانسه مبنی بر غیر صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران، این اظهارات را دارای ماهیت سیاسی و تلاشی برای تحت الشعاع قرار دادن ماهیت صلح آمیز فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان دانست.

خبرگزاری فارس: واکنش مهمان‌پرست به اظهارات سارکوزی در مورد برنامه هسته‌ای کشورمان

به گزارش خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اظهارات تکراری و بی پایه و اساس نیکولا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه مبنی بر غیر صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای کشورمان، این اظهارات را دارای ماهیت سیاسی و تلاشی برای تحت الشعاع قرار دادن ماهیت صلح آمیز و شفافیت فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان دانست.

مهمان‌پرست همچنین این امر را در جهت نادیده انگاشتن همکاری‌های مستمر و نزدیک جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای می‌باشد در صورتیکه بتازگی هیئتی از کاشناسان این نهاد به کشورمان سفر کرد.

وی با رد ادعاهای واهی رئیس جمهور فرانسه برای توجیه اقدامات اخیر این کشور علیه ملت ایران از جمله اعمال تحریم‌های غیر قانونی و ناعادلانه و مخالفت ورزیدن با روند روز افزون پیشرفت‌های علمی و فناوری کشورمان، تأسف خود را ابراز داشت.

مهمان‌پرست در پایان افزود: آقای سارکوزی در اظهارات خود هیچگونه اشاره‌ای به وجود نیروگاه‌های اتمی و کلاهک‌های هسته‌ای رژیم اشغالگر صهیونیستی که در واقع تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی می‌باشد، نکرده که این امر خود نشانگر یک نوع برخورد دوگانه و گزینشی است که از نظر ما مردود تلقی می‌شود.

انتهای پیام/

   


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ساخت 9 بیمارستان جدید ضد زلزله در تهران

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از ساخت ۹ بیمارستان جدید مقاوم در برابر زلزله و جایگزین در کنار بیمارستانهای فرسوده این دانشگاه خبر داد که برخی از آنها فقط با کمک افراد خیر ساخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: ساخت 9 بیمارستان جدید ضد زلزله در تهران

باقر لاریجانی در مورد طرح جایگزینی بیمارستانهای فرسوده و احداث بیمارستان تهران به خبرنگار فارس گفت: بسیاری از بیمارستانهای تهران بیمارستانهای فرسوده‌ هستند و از طرفی تهران با مخاطراتی مانند زلزله مواجه است.

وی گفت: مجموعه زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران بزرگترین فضای بیمارستانی در کشور است که اکنون ۸ هزار تخت بیمارستانی را در 26 بیمارستان دارد و بسیاری از تخصص‌ها و فوق‌تخصص‌ها را در خود جای داده و در برخی رشته‌ها مانند پیوند مغز استخوان تنها مرجع کشور است.

وی افزود: برخی بیمارستانها مانند بیمارستان امام خمینی(ره) سابقه 76 ساله دارد اگر چه بازسازی‌هایی در آن انجام شده ولی مشکلات جدی دارد.

وی اضافه کرد: همچنین اگر برای بازسازی برخی قسمت‌های بیمارستان سینا که بسیار مشکل داشت اقدام نمی‌کردیم تقریباً این بیمارستان مخروبه می‌شد روی همین اصل به دنبال جایگزین برای بیمارستانهای فرسوده هستیم که با کمک خیرین و وام بانکی احداث چندین بیمارستان را در دست داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: بخشی از بیمارستان جامع زنان در کنار بیمارستان میرزاکوچک‌خان که بیمارستان بسیار قدیمی است دی ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. بیمارستان ترمیمی حضرت فاطمه به عنوان قلب جراحی ترمیمی کشور در کنار بیمارستان قدیمی حضرت فاطمه ساخته می‌شود و اکنون سقف یازدهم آن در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم کار ساخت بیمارستان جایگزین مهدی کلینیک در بیمارستان امام خمینی با حدود هزار تختخواب از هفته آینده شروع شود. همچنین کار ساخت بیمارستان جدید سرطان در جنوب همین بیمارستان با 600 تختخواب در صورت اخذ مجوز شهرداری شروع خواهد شد.

رئیس شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت گفت: همچنین با اخذ وام بانکی کار ساخت بیمارستان جایگزین در بیمارستان  شریعتی هم تا چند ماه دیگر شروع می‌شود. بیمارستان اکبرآبادی به عنوان یکی از شلوغ‌ترین بیمارستانهای زنان و زایمان در جنوب تهران و بیمارستان فیروزگر علی‌رغم بازسازی‌های انجام شده بیمارستانی بسیار قدیمی است که در اولویت جایگزینی قرار گرفته‌اند.

لاریجانی به بهره برداری از بیمارستان تروما در ۱۴ طبقه داخل بیمارستان سینا خبر داد و افزود: با اینکه تجهیز این بیمارستان بسیار طول کشید اما تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.همچنین ساخت بیمارستان جدید سوختگی در منطقه کن آغاز می‌شود.

وی در مورد استاندارد بودن ساخت این بیمارستانها گفت: تمام بیمارستانهایی که ساخته می‌شود یکی از خصوصیاتشان این است که شرایط استاندارد را برای حفاظت در برابر زلزله تهران داشته باشند.

انتهای پیام/

   


وزارت خارجه چین: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ایران همکاری کند

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه چین از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست برای بازگرداندن اعتماد به جامعه بین‌المللی در خصوص ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه چین: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ایران همکاری کند

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "پاکستان دیلی تایمز"، بعد از اعلام موفقیت‌های هسته‌ای جدید در جمهوری اسلامی ایران، دولت چین دیده‌بان اتمی سازمان ملل را ملزم کرد که در جهت همکاری با ایران گام بردارد تا اعتماد دوطرفه در روابط دو طرف برقرار شود.

براساس این گزارش، "محمود احمدی‌نژاد" رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه از دستاوردهای جدیدی برای استفاده در راکتور تحقیقاتی تهران خبر داد. این درحالیست که این کشور از جانب آمریکا و اتحادیه اروپا به دلیل برنامه‌های هسته‌ای تحت فشار و تحریم قرار دارد.

"لیو ویمن" سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: طبق مفاد معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای(ان پی تی) ایران حق استفاده صلح آمیز ار انرژی هسته‌ای را دارد اما باید به تعهدات بین‌المللی نیز پایبند باشد.

وی تاکید کرد: آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیز باید ارتباط خود با ایران را به منظور بازگرداندن اعتماد در جامعه بین‌المللی در خصوص ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران تقویت کند.

انتهای پیام/م.ص

   


بررسی انتخابات گذشته و پیش‌روی مجلس در حوزه انتخابیه تویسرکان

خبرگزاری فارس: حوزه تویسرکان اکنون با 22 نامزد آماده رقابت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

خبرگزاری فارس: بررسی انتخابات گذشته و پیش‌روی مجلس در حوزه انتخابیه تویسرکان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهرستان تویسرکان فضایی متفاوت از سایر حوزه‌های انتخابیه استان دارد چراکه دو شهر سرابی و سرکان نقش اساسی در تعیین نماینده مجلس دارند و همین موضوع باعث شده است که هیچ یک از نمایندگان نتوانند دو دوره متوالی بر مسند نمایندگی مجلس تکیه بزنند و به جز نماینده مجلس هفتم این حوزه انتخابیه (مرتضی فضلعلی) سایر نمایندگان تنها یک دوره نماینده این شهر بوده‌اند.

در انتخابات دوره اول مجلس شورای اسلامی مردم تویسرکان با اکثریت آرا (73.8 درصد) آقای دکتر سید مصطفی کیایی که دارای سوابق انقلابی بود را روانه مجلس کردند. کیایی در دوره دوم نتوانست به مجلس راه یابد. وی بعد جزو نیروهای اصلاح‌طلب شد و در بیمارستان‌های تهران مشغول طبابت بود تا اینکه در زمان تبلیغات ریاست جمهوری دهم هنگام سخنرانی در حمایت از میرحسین موسوی در یکی از مساجد شهر تویسرکان دچار ایست قلبی شد و قبل از رسیدن به بیمارستان به رحمت ایزدی پیوست.

در دوره دوم مجلس، مردم تویسرکان یکی از روحانیون انقلابی تویسرکان را که اهل روستای ابودردا بود به نام حجت‌الاسلام غلامحسین رهبرپور انتخاب کردند. رهبرپور با 83.9 درصد آرا به مجلس راه یافت که به جز سیدکاظم اکرمی (نماینده دوره اول بهار و کبودراهنگ) تاکنون هیچ کس نتوانسته چنین درصدی از آرا را به خود اختصاص دهد. رهبرپور پس از نمایندگی مجلس به قوه قضاییه راه یافت و از مسئولان عالی رتبه این قوه شد. وی هم‌اکنون نیز در قوه قضایی اشتغال دارد.

در انتخابات مجلس سوم نادر کاووسی با حمایت مالی پدر خانمش (که از افراد متمکن بود) و حمایت معنوی مردم سرابی توانست با کسب 54.8 درصد آرا راهی مجلس شود. مهندس کاووسی که دارای گرایش چپ بود در انتخابات مجلس چهارم رد صلاحیت شد و مردم سرابی نیز از سیدمحمد نقبایی حمایت کردند.

در مجلس چهارم رقابت نفسگیری بین سیدمحمد نقبایی و مرتضی فضلعلی ایجاد شد و انتخابات تویسرکان برای نخستین بار در دوره چهارم به مرحله دوم رفت و نقبایی خود را فردی مردمی و حامی مستضعفین معرفی کرد. او در تبلیغاتش از عنوان «معلم مبارز» برای خود استفاده می‌کرد و لباس ساده و کفش‌های پلاستیکی می‌پوشید و دارای سابقه جانبازی بود و خود را فردی مستقل و حامی مردم معرفی کرد و با حمایت اهالی سرابی و طرفداران نادر کاووسی توانست در مرحله دوم با کسب 51 درصد آرا به مجلس راه یابد.

او نیز بعدها جزو نیروهای اصلاح‌طلب شد و به اتفاق سایر نمایندگان اصلاح‌طلب ادوار گذشته استان در انتخابات ریاست جمهوری در حمایت از «مهدی کروبی» بیانیه صادر کرد. وی در انتخابات مجلس هفتم و هشتم رد صلاحیت شد.

در انتخابات مجلس پنجم اعتماد مردم تویسرکان از سید محمد نقبایی سلب شد و از 57249 رای ماخوذه توانست فقط 399 رای را به خود اختصاص دهد و در انتهای لیست نتیجه آرا قرار گیرد. در این دوره نیز انتخابات به مرحله دوم کشید و رقابت بین مرتضی فضلعلی و حاج محسن ترکاشوند ایجاد شد و در مرحله اول فضلعلی حدود 19 هزار رای و ترکاشوند 8 هزار رای را به خود اختصاص دادند، اما در مرحله دوم فضلعلی با کسب حدود 30 هزار رای یعنی 53.3 درصد آرا روانه مجلس پنجم شد و ترکاشوند نیز با حدود 26 هزار رای از مجلس پنجم بازماند.

در انتخابات مجلس ششم فضای سیاسی کشور نیز متفاوت بود. «حاج محسن ترکاشوند» که در انتخابات دوره گذشته خود را به نیروهای اصولگرا نزدیک کرده بود و از فرماندهان شجاع دوران دفاع مقدس بود و افتخاری برای نیروهای بسیجی و مردم تویسرکان محسوب می‌شد به دامن اصلاح‌طلبان غلطید و با حمایت اصلاح‌طلبان توانست با 42.6 درصد آرا به مجلس ششم راه یابد. در مجلس ششم ترکاشوند انگار که «حاج محسن» دیروز نبود و پشت پا به تمام آرمان‌های خود زد و به جبهه مشارکت پیوست و علیه ولایت فقیه، رهبری، سپاه، شورای نگهبان، قوه قضاییه و... مواضع تندی گرفت. فرمانده دیروز و مشارکتی امروز در جمع متحصنین مجلس ششم حاضر بود و به خاطر مواضع ساختارشکنانه حسین لقمانیان از او حمایت کرد.

در انتخابات مجلس هفتم محسن ترکاشوند رد صلاحیت شد و مرتضی فضلعلی با غلبه بر رقبای ضعیف با کسب 56.4 درصد آرا به مجلس هفتم راه یافت. فضلعلی در این انتخابات مورد حمایت احزاب و افراد اصولگرا بود.

در انتخابات مجلس هشتم مهندس شهریار طاهرپور که سابقه کاندیداتوری در مجالس ادوار پنجم و ششم را در کارنامه خود داشت توانست با کسب 43.2 درصد آرا به مجلس هشتم راه یابد. مهندس طاهرپور که از افراد متمکن تویسرکان بود و کارخانه لبنیات حمیل را داشت از انشقاق اصولگرایان بهره برد و به عنوان کاندیدای مستقل بر کرسی مجلس هشتم تکیه زد. طاهرپور در انتخابات مجلس نهم ثبت‌نام نکرده است.

در ذیل به ترتیب حروف الفبا مختصری به معرفی کاندیداهای مطرح این شهرستان می‌پردازیم:

1- سید نصرت‌الله اعتماد: وی سابقه کاندیداتوری در انتخابات مجالس چهارم و پنجم تویسرکان را دارد و با وجود تلاش گسترده نتوانسته است موفقیت لازم را به دست آورد. اعتماد از نیروهای متدین و اصولگرای تویسرکان است. او حدود 6 سال مدیرکل دادگستری استان همدان بوده است. اعتماد مایل است به عنوان کاندیدای جبهه اصولگرایان مطرح شود اما احتمال اینکه وی گزینه نهایی جبهه متحد اصولگرایان باشد ضعیف است.

2- علی اشرف پیری: وی نیز جزو نیروهای اصولگرا در شهرستان تویسرکان محسوب می‌شود. او عضو شورای اول و دوم شهر تویسرکان بوده است و پیش از این در وزارت اقتصاد و دارایی اشتغال داشته است.

3- کاظم سلیمی: دکتر سلیمی اصالتاً اهل زنجان است و دو سال است که در دانشگاه‌های تویسرکان تدریس می‌کند. همسر وی اهل تویسرکان است و به همین خاطر «زنجان» را رها کرده و به دیار «زن جان» آمده است! او در این دوره از کاندیداهای پرهزینه تویسرکان به شمار می‌رود که گمانه‌هایی را در اذهان مردم ایجاد کرده است! او از مدت‌ها پیش CDهای تبلیغاتی خود را در سطح شهرستان توزیع کرده است. گفته می‌شود وی سابقه کاندیداتوری در حوزه انتخابیه زنجان را نیز دارد.

4- امامعلی عبدالملکی: وی بازنشسته سپاه پاسداران است و در دوره گذشته نیز کاندیدا شد که موفق به کسب آراء لازم نشد. عبدالملکی از نیروهای متدین و اصولگرای تویسرکان محسوب می‌شود. او در انتخابات ریاست جمهوری دهم مسئول ستاد انتخاباتی دکتر احمدی‌نژاد در تویسرکان بوده و گفته می‌شود آراء او در حال افزایش است و احتمال دارد وی به عنوان کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان باشد.

5- سیدحسین کیایی: وی از نیروهای بازنشسته وزارت اطلاعات است و سابقه کاندیداتوری در مجلس هشتم را دارد. او پس از انتخابات مجلس هشتم اعلام کرد که در دوره نهم نیز کاندیدا خواهد شد. کیایی هم‌اکنون دارای دفتر وکالت است. او اگرچه گفته می‌شود به اصلاح‌طلبان گرایش دارد اما به عنوان نامزد مستقل در انتخابات حضور یافته است.

6- مرتضی فضلعلی: وی سابقه نمایندگی مردم تویسرکان در مجالس ادوار پنجم و هفتم را دارد و در انتخابات مجلس به دلیل تعدد کاندیداهای اصولگرا از راهیابی به مجلس ناکام ماند. اگرچه برخی وی را اصولگرا می‌دانند اما گفته می‌شود او از نیروهای نزدیک به حزب کارگزاران و تفکر «هاشمی رفسنجانی» است. او در انتخابات ریاست جمهوری نهم از طرفداران هاشمی بود و در انتخابات ریاست جمهوری دهم در کنار محسن ترکاشوند در ستاد مرکزی یکی از سران فتنه قرار گرفته و برای تبلیغ او به شهرهای مختلف کشور سفر کرد. نام وی همچنین در لیست 356 نفره حامیان این کاندیدای شکست خورده ریاست جمهوری دهم منتشر شد.

در این دوره از انتخابات گفته می‌شود محسن ترکاشوند و اصلاح‌طلبان از مرتضی فضلعلی حمایت خواهند کرد و او که دو دوره به نام جناح راست و اصولگرایان به مجلس راه یافته است در لیست جبهه متحد اصولگرایان قرار نخواهد داشت.

7- اسدالله ناصری: او از نیروهای متعهد و اصولگرای شهرستان تویسرکان است که گفته می‌شود مورد حمایت فرهنگیان و اصولگرایان قرار دارد. ناصری پیش از این معاون آموزش و پرورش تویسرکان بوده است.

در این دوره از انتخابات تویسرکان از لحاظ درصدی این شهرستان از بیشترین سهم کاندیداها در استان برخوردار است که اکثر آنان از جریان اصولگرا هستند.

از سایر گزینه‌ها همچون سعید احسانی، سعید اروندی، عبادالله اسماعیلی، پرویز پرتوی‌فر، رضا توکلی، محسن جلیلوند، محمدامین جلیلوند، عباس خدابخشی، محمدکاظم سوری، سیدمهدی شاه‌گلزاری، علی ظاهری، محمدباقر علیئی، علی‌ناصر کلی‌وند، عباس مالمیر و محمود نانکلی به عنوان کاندیداهای دیگر در این حوزه انتخابیه نام برده می‌شود.

در شرایط کنونی از بین 26 نفر ثبت‌نامی در حوزه انتخابیه تویسرکان 21 نفر تایید صلاحیت شده‌ و یک نفر نیز حوزه انتخابیه خود را از تهران به تویسرکان تغییر داده است.

به هرحال در صورت ائتلاف اصولگرایان احتمال موفقیت چهره جدید اصولگرا در رقابت‌ها زیاد است وگرنه...

انتهای پیام/خ۲۰/چ3000

   


تکرار/مصلحی با تشریح برنامه‌های دشمن برای ایجاد چالش امنیتی:
از حضور مهاجرانی و ماجرای 18 میلیون دلار باخبر بودیم/ فتنه گران سال 88 سایت وزارت کشور را هک کردند

خبرگزاری فارس: وزیر اطلاعات گفت: تشکیلات فتنه سایت وزارت کشور را در انتخابات سال 88 هک کرد و متوجه شد که تقلبی صورت نگرفته است اما دشمنان گفتند که باید راه خود را ادامه دهید.

خبرگزاری فارس: از حضور مهاجرانی و ماجرای 18 میلیون دلار باخبر بودیم/ فتنه گران سال 88 سایت وزارت کشور را هک کردند

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات روز پنج‌شنبه ‌در همایش «مسجد، حماسه حضور دشمن‌شکن» که با حضور ‌‌ائمه جماعات استان تهران و به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، با اشاره به حضور ‌گسترده و آگاهانه مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه امسال، این حضور را  ‌نشانه بصیرت، هوشیاری و آگاهی ملت ایران دانست.

وی در بخش دیگری از سخنانش در تشریح برنامه‌ها و اهداف دشمنان ‌در ‌انتخابات مجلس نهم تصریح کرد: ‌ائمه جمعه می‌توانند در ‌خنثی کردن توطئه‌های دشمن با بصیرت‌بخشی و تبیین امور برای مردم، نقش ویژه و موثری ایفا کنند.

وزیر اطلاعات ‌بر تبیعت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در تمامی امور تأکید کرد و افزود: از منظر دستگاه اطلاعاتی، جنگی تمام‌عیار و همه‌جانبه علیه جمهوری اسلامی در حال اجراست و این یک شعار و تحلیل نیست بلکه ‌بر اساس اطلاعات دقیق می‌گویم که ‌در وضعیت یک جنگ نرم سنگین هستیم و وزارت اطلاعات با توجه به اطلاعات دقیق خود این موضوع را مطرح می‌کند و می‌گوید که دشمن طراحی‌های گسترده‌ای ‌در تمام حوزه‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی طراحی کرده و این باعث شده که تهدیدها و آسیب‌پذیری‌هایی به وجود بیاید و در کنار آن فرصت‌هایی نیز خلق شود.

وی همچنین با اشاره به مسئله جنگ نرم و واژه‌شناسی رهبر معظم انقلاب در این زمینه، ‌جنگ نرم را دارای ویژگی‌های خاصی دانست و اینگونه ادامه داد که ‌جنگ نرم، آرام و بی‌ سر و صدا و بدون احساس جنگ علیه جبهه خودی بوده و پایدار، سیال، ژله‌ای، ‌مخاطب‌ساز، ‌آسیب‌آفرین، تضادآفرین و یأس‌آفرین است و هدف‌های متعددی دارد که ‌با این فرض، عمق و پیچیدگی طراحی و معادله دشمنان مشخص می‌شود، به نحوی که خیلی از کارشناسان به این سادگی نمی‌توانند جبهه‌های جنگ نرم را تشخیص دهند.

مصلحی اضافه کرد: بنا به دلایل متعدد و اطلاعات موجود، هیچ چیزی به اندازه بصیرت‌بخشی در شرایط پیش رو و امروزی نمی‌تواند موثر و مفید باشد که این بصیرت‌بخشی در قالب آگاهی‌بخشی و تحلیل سیاسی بروز می‌کند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد بصیرت تصریح کرد: ‌در این زمینه با سه عنصر عنصر بصیرت، بصیرت‌بخشی و بصیرت‌پذیری مواجه هستیم و اگر در هر کدام از این سه عنصر خللی ایجاد شود، جامعه دچار مشکل خواهد شد.

وزیر اطلاعات گفت: به حمدالله با بصیرت‌بخشی‌های مقام معظم رهبری و به لطف خداوند، نظام توانسته در موقعیت‌های مختلف به پیش برود و بر چالش‌های مختلف فائق آید.

وی با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، ‌این حضور را با شکوه بیانگر بصیرت‌پذیری مردم دانست.

وزیر اطلاعات همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و تحریم‌های‌ ‌غرب علیه جمهوری اسلامی ایران ‌‌خاطرنشان کرد: ‌در این شرایط مردم ‌هوشیارانه در صحنه حضور پیدا کردند و این نشان‌دهنده موقعیت‌شناسی و بصیرت مردم است.

مصلحی با اشاره به اینکه ‌رهبر معظم انقلاب از سال 68 موضوع جنگ نرم و ‌تهاجم فرهنگی را به انحای مختلف در سخنرانی‌های خود مورد اشاره قرار داده‌اند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در این زمینه ‌32 مورد را از جمله مبارزه فرهنگی، تهاجم فرهنگی، بیماری فرهنگی، توطئه فرهنگی، سلطه فرهنگی و نبرد فرهنگی به کار برده‌اند و جنگ نرم هم آخرین عنوانی بود که ایشان در سال 88 در سخنان خود از آن استفاده کردند که وقتی ‌به این واژه‌ها توجه می‌کنیم، می‌بینیم ‌دشمن چه مسیرهایی را طی کرده و جلو آمده است، البته این جلو آمدن به این معنا نیست که مقابله‌ای صورت نگرفته و ما اقدامی انجام نداده‌ایم اما ‌تاکید می‌کنم که تمام واژه‌های به کار گرفته شده با توجه به طراحی‌ها، برنامه‌ریزی و ژله‌ای عمل کردن دشمن به کار رفته است.

وی با بیان اینکه "دشمن در هر موقعیتی راهبرد تهاجمی و حمله خود را تغییر می‌دهد"، به واژه "خواص" ‌که مقام معظم رهبری در سخنان خود به آن اشاره کردند، اشاره و خاطرنشان کرد: واژه خواص هم مفهوم مثبت و هم مفهوم منفی دارد که ‌از باب مثبت آن می‌توان به خواص مذهبی جبهه حق، اهل حق و با بصیرت اشاره کرد و از باب منفی آن نیز بیش از 13 مورد از جمله خواص بی‌بصیرت، مطرود، فرصت‌طلب، مصلحت‌اندیش، منحط اخلاقی، دنیاگرا، ‌ترسو، فاقد شجاعت و ... به کار رفته است.

وزیر اطلاعات ‌به فتنه ‌88 اشاره کرد و گفت: در فتنه 88 تمام گروه‌های معاند نظام و انقلاب از انجمن حجتیه گرفته تا منافقین و موساد دست به دست هم دادند و همه کشورهای منطقه نیز ‌تقریبا ‌در این فتنه همراهی کردند.

مصلحی به ‌به حضور عطاءالله مهاجرانی و علیرضا نوری‌زاده در ‌ضیافت ‌‌پادشاه عربستان و همچنین سفر چندی قبل خود ‌به این کشور اشاره کرد و یادآور شد: در این سفر ‌به مقامات عربستان گفتیم که شما فلان تاریخ برنامه جشنی دارید و در این جشن افرادی از ‌معاندین انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ‌را دعوت کرده‌اید ‌و پیش‌بینی کرده‌اید که 18 میلیون دلار در اختیار آنان بگذارید که مسئول اطلاعات داخلی عربستان تعجب کرد که ما چگونه این اطلاعات را کسب کرده‌ایم؛ در حالی که این اطلاعات جزء اطلاعات سری و داخلی آنها بود.

وی گفت: وقتی می‌گوییم بر همه تحرکات اشراف اطلاعاتی داریم، شعار نیست و دوست و دشمن به این موضوع اذعان دارند.

وزیر اطلاعات افزود: فتنه سال 88 فتنه‌ای بود که تمام مجموعه‌ها با عنوان یک فرصت و با همراهی سران فتنه تلاش داشتند کار را تمام کنند و برنامه‌ریزی کرده بودند. شرایط داخلی کشور بعد از فتنه سال 88، تحولات پس از آن و تحولات بی‌سابقه در منطقه با عنوان بیداری اسلامی به ما القا می‌کند که یک نگاه جدید و نوین به موضوعات داشته باشیم و این ناشی از تغییر ماهوی بسیاری از پدیده‌ها و تهدیدات است. تغییرات جدی در حوزه تهدیدات علیه نظام صورت گرفته و ما باید این تهدیدها را بشناسیم و بدانیم که ماهیت این تهدیدها علیه نظام تغییر یافته و ما با تهدیدات جدید و نوینی مواجه هستیم و در این ارتباط نیز باید به چند نکته توجه کرد؛ از جمله ضرورت نگاه جدید به تهدیدها و طراحی‌های جدید جهت مقابله با آنها.

مصلحی با اشاره به گسترش شبکه‌های اجتماعی در اینترنت ‌اظهار داشت: در جریان اتفاقات سال 88 در تهران‌پارس خانمی را دستگیر کردیم که با پای شکسته پای اینترنت نشسته بود و جمعیت 500 ـ 600 نفری دختر و پسر را از طریق اینترنت برای رفتن به کف خیابان‌ها هدایت می‌کرد. پس تهدیدهای جدید مقابله جدید می‌طلبد.

وی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در وب و مواجه شدن با وب 3 در حال حاضر تصریح کرد: سرویس‌های اطلاعاتی اینترنت را به‌وجود آورده‌اند و اطلاعاتی به شما می‌دهند که در واقع آن چیزی که شما می‌خواهید، نیست بلکه آنچه خود می‌خواهند را به شما می‌دهند و اطلاعات شما را می‌گیرند. رییس گروه گوگل به تازگی در مصاحبه‌ای گفته است که من افتخار می‌کنم که اگر دستگاه حاکمیت آمریکا راجع به هر فردی هر اطلاعاتی بخواهد، می‌توانم در مورد آن فرد اطلاعات بدهم و به ما هر خطی بدهند، در ارتباط با اطلاع‌رسانی و دادن اطلاعات به آن فرد در آن مسیر و خط حرکت می‌کنیم.

وزیر اطلاعات ‌با ذکر مثالی در این زمینه یادآور شد: وقتی شما در گوگل کلمه نور را می‌زنید، انتظارتان این است که مثلا آیات و روایات سوره نور یا مباحث علمی مربوط به نور برای شما بیاید ولی این‌گونه نیست بلکه متناسب با کشور و فرد طراحی شده که چه چیزی در پی جست‌وجو بیاید. مثلا وقتی این کلمه نور را می‌زنید، چیزهایی که در تهران و ‌اصفهان می‌آید، یک‌جور نیست.

مصلحی افزود: ‌تغییر ماهوی ‌‌تهدیدات جدید به این معناست که کلیه دستگاه‌ها با طراحی‌های جدید باید به این عرصه وارد شوند و در این ارتباط برنامه‌ریزی کنند.

"‌از ابتدای پیروزی انقلاب، استکبار به رهبری آمریکا در مقاطع مختلف راهبردهای مختلفی را در مواجهه با نظام طراحی کرده است و تلاش کرده که آنها را عملیاتی کند. اولین موضوع آن ساختارشکنی بود و در واقع تلاش داشت که ساختار نظام را به هم بریزد و پس از آنکه موفق نشد، تاکتیک و استراتژی تغییر رفتار را در پیش گرفت و در کنار خانه مسئولان لانه کرد".

وزیر اطلاعات ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و موساد در کشور ما فعال مایشا بودند ولی بعد از پیروزی انقلاب تمام سیستم آنها به هم ریخت ولی ‌آنها کار را رها نکرده‌اند.

مصلحی اضافه کرد: ‌‌آنها بعد از تاکتیک تغییر رفتار و عدم حصول نتیجه، استراتژی حاکمیت دوگانه سپس مهار منطقه‌ای و در ادامه مهار داخلی را در پیش گرفتند و در واقع تلاش کردند که از درون، ضربه وارد کنند و فتنه سال 88 در این راستا بود.

وی گفت: در ادامه، آنها استراتژی دو قطبی‌سازی جامعه را در پیش گرفتند و باید توجه کنیم که در مجموع، رویکردهای جدید آمریکا مبتنی بر قدرت هوشمند است و در واقع آنها استراتژی خود را بر اساس فرصت‌های داخلی تعریف کرده و ‌نگاه می‌کنند که وضعیت داخلی چگونه است و متناسب با آن استراتژی‌شان را تبیین می‌کنند و در چنین شرایطی ما به یک نوع مدیریت هوشمند برای مقابله با تهدیدها احتیاج داریم.

وزیر اطلاعات ‌به انتخابات مجلس نهم اشاره و تصریح کرد: ‌انتخابات مجلس نهم اولین انتخابات بعد از فتنه ‌88 بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است. جریان‌های سیاسی غیر‌خودی، غیر‌همسو و فتنه و گروه‌های ضد انقلاب به دنبال این هستند که از این انتخابات و از این فرصت سوءاستفاده کنند.

مصلحی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران یادآور شد‌: ایشان با سخنان خود مسئولیت ما را در این صحنه چند برابر کرده و ‌تاکید کردند که انتخابات برای کشور ‌مصونیت‌بخش است. کلیدواژه‌های صحبت‌های رهبری در نماز جمعه اخیر، تاکید بر حضور گسترده مردم، ایجاد مجلسی صالح، قوی، سالم، وجود رقابت سالم بین کاندیداها و هوادارانشان، دقت مجریان انتخابات و مراقبت از امنیت کشور و حفظ هوشیاری بود.

وی ‌به راهبرد دشمن در این انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: آنها بر چهار راهبرد تمرکز دارند؛ اول اینکه تلاش دارند انتخابات را به یک چالش امنیتی برای نظام تبدیل کنند، از طرف دیگر مشارکت مردم در انتخابات را کاهش دهند و به دنبال تسخیر مجلس هستند و در آخر هم به دنبال ناکارآمد جلوه دادن مدل جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و بین‌الملل هستند، چراکه در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در منطقه تبدیل به یک الگو شده و حضور گسترده مردم در انتخابات این مدل را تثبیت می‌کند و دشمن به دنبال این است که این مدل را از بین ببرد.

وزیر اطلاعات افزود: ‌آنها بیشترین سرمایه‌گذاری را می‌کنند تا حضور مردم در انتخابات کمرنگ باشد و مثلا کمتر از مردم مصر در انتخابات حضور یابند.

مصلحی با بیان اینکه دشمنان نظام و جریان فتنه از مشارکت حداکثری مردم نگران هستند و در راستای کاهش مشارکت مردم سرمایه‌گذاری می‌کنند، گفت: نقطه مشترک دشمنان نظام، جریان فتنه و ضد انقلاب داخل در این راستا در واقع پیرامون راهبرد تلاش در راستای کاهش مشارکت مردم و ایجاد چالش امنیتی برای نظام است و برای کاهش مشارکت مردم تاکتیک‌هایی را برنامه‌ریزی کرده‌اند و در فضای رسانه‌ای‌شان این موضوع را می‌بینیم و متاسفانه برخی از اثرات منفی نیز در جامعه ما داشته ‌و خوشبختانه با فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه این فضا تغییر کرد و توطئه‌های دشمن نقش بر آب شد.

وی ‌به دسته‌بندی و سطوح برنامه‌ریزی دشمن اشاره کرد و افزود: دشمنان سراغ یک گروه و دسته نمی‌روند و برای همه گروه‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند. با توجه به اطلاعات موجود، راهبرد دشمنان نظام برای تاثیرگذاری در انتخابات را می‌توان در سه سطح دسته‌بندی کرد؛ از جمله تلاش برای تاثیرگذاری بر مسئولان نظام، تلاش برای تاثیرگذاری بر جریانات سیاسی و همچنین تلاش و برنامه‌ریزی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی جامعه که در هر سه سطح، دشمن طراحی‌هایی کرده است.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: در مورد سطح اول، دشمن تلاش دارد که صحنه انتخابات مجلس نهم را به محل و موضعی برای جنگ قدرت تبدیل کند و این‌گونه آن را نمایش دهد که ما می‌توانیم با نوع برنامه‌ریزی و حرکتی که می‌کنیم، جلوی این موضوع را بگیریم. از طرف دیگر دشمن برای برجسته‌سازی کاذب اختلافات بین مسئولان تلاش می‌کند و از طرف دیگر در پی بحران‌سازی در ابعاد مختلف به‌خصوص در مسائل اقتصادی است.

مصلحی به ‌تلاش دشمن برای موضوع‌سازی و مشغول کردن مسئولان نظام به موضوعات فرعی اشاره ‌و تأکید کرد: این امر، هوشیاری می‌طلبد و در واقع آنها می‌خواهند اذهان مسئولان را به چیزهایی مشغول کنند که از مسائل اصلی دور بمانند. آنها با تحریم‌ها به دنبال ایجاد نگرانی و ترس در زمینه مدیریت اقتصادی کشور هستند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمنان برای ‌جریانات سیاسی ‌‌ادامه داد: از جمله مواردی که در این زمینه مطرح می‌کنند و در مورد آن تلاش و برنامه ریزی می‌کنند، بحث تحریم و انشقاق است. عده‌ای از این گروه‌های سیاسی غیر‌خودی بحث تحریم انتخابات را مطرح می‌کنند و به دنبال جدا کردن خود از خط نظام هستند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه جریان فتنه دو حلقه در خارج و داخل کشور دارد، گفت: نمایندگان فتنه با طراحی سرویس‌های اطلاعاتی غرب از جمله سیا، موساد، فرانسه و انگلیس و برخی از کشورهای اروپایی در این کشورها اقامت کرده‌اند و این سرویس‌ها حمایت سنگینی از آنان می‌کنند و در داخل نیز حلقه‌ای وجود دارد که این حلقه داخل و خارج با هم مرتبطند گر‌چه برخی جاها اختلاف‌نظر دارند و یکی از مباحثی که آنان دنبال می‌کنند، تحریم انتخابات است و در واقع می‌خواهند فضاسازی منفی از عرصه انتخابات در راستای تحریک برای عدم مشارکت ایجاد کنند. آنها از طرف دیگر به دنبال این هستند که در مجموعه گفتمان ارزشمداری که رهبر معظم انقلاب طراحی و بیان کرده‌اند، شکاف ایجاد کنند.

وزیر اطلاعات در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد اهمیت رقابت سالم در انتخابات خاطرنشان کرد: رقابت سالم به این معناست که مجموعه‌های پایبند به انقلاب و نظام در رقابت‌های خود مواظب مجموعه اقداماتشان باشند و در راستای گفتمان ارزش‌مداری که رهبر معظم انقلاب طراحی کرده‌اند، حرکت کنند.

مصلحی ‌به تلاش‌های دشمن برای ‌تاثیرگذاری‌ بر انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: آنها برنامه‌ریزی‌هایی در این ارتباط انجام داده‌اند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به تلاش برای بر هم ریختن تعادل جامعه با ایجاد شوک‌های کاذب به خصوص در زمینه اقتصادی از جمله در زمینه ارز و سکه اشاره کرد که با کمال تاسف برخی‌ از خودی‌ها نیز در این مقوله دچار چالش و اشتباه شدند و جاهایی بودند که جزو مجموعه نظامند و رفتند میلیاردی سکه خریدند و تحت‌تاثیر این القاء قرار گرفتند و بعضی از خودی‌ها با بی‌توجهی به این موضوع دامن زدند و در واقع دشمنان برنامه‌ریزی می‌کنند که تعادل روانی جامعه را به هم بریزند.

وی با اشاره به تلاش و برنامه‌ریزی آنان برای القای یاس و ناامیدی در بین مردم تصریح کرد: آنها در راستای بحران‌نمایی کاذب از وضعیت کشور تلاش می‌کنند.

وزیر اطلاعات ‌‌به مصاحبه‌ای که در آن فردی صحبت از ایجاد قحطی در کشور کرده بود، اشاره کرد و گفت: یک آقایی مصاحبه می‌کند و صحبت از قحطی در کشور می‌کند و وقتی که می‌گوییم مستند این حرفت چه بوده و دلایلتان را بگویید، می‌گوید که نمی‌دانم چه شد این را گفتم و وقتی یک ذره ناخن می‌زنیم، می‌بینیم که دشمنان با واسطه‌های مختلف سعی می‌کنند این‌گونه القائات را داشته باشند. اطرافیان باید مراقب باشند زیرا دشمنان طراحی‌های جدیدی در این‌گونه مباحث دارند. دیدیم یک آدم خودی این حرف را زد و ماهواره‌ها و رسانه‌های آنها با استناد به این حرف چه جوی را ایجاد کردند.

مصلحی افزود: آنها سعی می‌کنند از وضعیت کشور توسط عوامل داخلی‌شان به خصوص جریان فتنه سیاه‌نمایی کنند. شما رسانه‌های همراه با جریان فتنه را نگاه کنید و وقتی سرتیتر آنها را نگاه می‌کنید، می‌بینید که چه حرکتی را دنبال می‌کنند.

"آنها از طرف دیگر به دنبال نشان دادن ناکارآمدی نظام، القای تقابل بین بزرگان و عالمان دینی در کشور و تضعیف و تخریب چهره‌ها و پایگاه‌های مهم نظام از جمله بسیج، سپاه و روحانیت هستند و از طرف دیگر دستاوردهای نظام را زیر سوال می‌برند و تلاش می‌کنند تا با آستانه تحمل مردم بازی کنند و در بین توده‌های مردم هراس، بی‌اعتمادی نسبت به حاکمیت و هیجان‌های کاذب و جوسازی ایجاد کنند."

وزیر اطلاعات با اشاره به تلاش دشمنان برای زیر سوال بردن دستاوردهای نظام به موفقیت روز گذشته دانشمندان هسته‌ای اشاره کرد و ادامه داد: اگر کسی به پشت صحنه این تحریم‌ها و اقداماتی که دشمن انجام می‌دهد، نگاه کند، می‌فهمد که موفقیت‌هایی که دانشمندان ما کسب کرده‌اند، چقدر مهم و اثرگذار است.

مصلحی با بیان اینکه دشمنان تمام ظرفیت خود را به کار بردند که نظام را با یک چالش امنیتی در موضوع انتخابات مواجه کنند و در واقع انتخابات را یک فرصت‌طلبی برای ضربه زدن به امنیت جمهوری اسلامی تلقی می‌کنند، گفت: نمونه آن یک ضد انقلاب است که در شبکه سیا می‌گوید باید انتخابات آتی مجلس ایران را به صحنه جنگ داخلی تبدیل کرد و این امر بر عهده شورای هماهنگی راه سبز امید است که مردم را به اغتشاش تحریک کند. شورای هماهنگی راه سبز امید، دو حلقه جریان فتنه در داخل و خارج از کشور است که در این ارتباط دستورالعمل‌هایی را دارند.

وی به اهم محورها و برنامه‌های آنها برای ایجاد چالش امنیتی در این عرصه اشاره کرد و یادآور شد: آنها تلاش می‌کنند با برنامه‌ریزی و به کمک رسانه‌های خود برای نافرمانی مدنی بسترسازی کنند و از طرف دیگر انتخابات مجلس همیشه این وضعیت را داشته است که در برخی از جاها با توجه به وضعیت جغرافیایی، قومی و قبیله‌ای اصطکاک‌هایی به وجود می‌آمده و مثلا در برخی از حوزه‌های انتخابیه ما شاهد این اصطکاک‌ها بوده‌ایم و دشمنان تلاش می‌کنند این امر را تشدید و از آن سوءاستفاده کنند.

"آنها در تلاش برای زمینه‌سازی اعتراضات مردمی، تلاش در جهت مطرح کردن طرح نظارت بین‌المللی، تلاش برای معرفی و حمایت از کاندیداهای دارای گرایشات قومی با هدف سوءاستفاده از ظرفیت قومیتی، ترویج روحیه قبیله‌گری، راه‌اندازی رقابت ناسالم انتخاباتی و برنامه‌ریزی در راستای ایجاد تنش برای ایجاد بحران از طریق ایجاد نزاع‌های قومی و قبیله‌گرایی هستند. آنها از طرف دیگر در راستای تردیدافکنی و شبهه‌افکنی در مورد سلامت انتخاباتند و متاسفانه برخی از خودی‌ها نیز در قالب رقابتی که وجود دارد، بر این طبل می‌کوبند".

وزیر اطلاعات گفت: آنها تلاش می‌کنند تقلب در انتخابات را القا کنند و آن را به پیش ببرند. همین تشکیلات فتنه در یکی از اقداماتی که انجام داد، سایت وزارت کشور را در انتخابات سال 88 هک کرد و با آن هک متوجه شد که تقلبی صورت نگرفته است. هکر این کار در اختیار ماست و به آنها ثابت شد که تقلبی نبوده اما دشمنان گفتند که باید راه خود را ادامه دهید و همان کلاهی سرشان رفت که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند و کاندیداها در انتخابات مجلس نهم باید مواظب باشند که این کلاه به سرشان نرود.

وی افزود: آنها به دنبال اغتشاش و آشوب خیابانی هستند. در قضیه 25 بهمن دیدید آنها تمام تلاش خود را به کار بردند، هجمه‌های سنگینی را طراحی کردند و در مراکز استان‌ها آدرس دادند و محل تجمع را اعلام کردند ولی چه شد؟

وزیر اطلاعات با بیان اینکه آنها در راستای القای عدم امنیت در کشور حرکت می‌کنند، تصریح کرد: با وجود تمام برنامه‌ریزی‌های گسترده، با کمک خداوند و عنایت مقام معظم رهبری و تلاش مسئولان، آنها در هیچکدام از این زمینه‌ها به موفقیتی دست پیدا نکردند و نمی‌توانند کسب کنند.

مصلحی اضافه کرد: ما یک بحث تا انتخابات داریم، بحثی حین انتخابات داریم و بحثی بعد از انتخابات و آنها برای هر سه مقطع برنامه‌ریزی کرده‌اند. نکته اصلی این است که نباید از راهبرد ژله‌ای و اقتضایی دشمن غافل شد. دشمنان نظام و جریان فتنه و انقلاب، تلاش کردند که در ثبت نام‌ها تاثیرگذار باشند ولی به موفقیتی دست پیدا نکردند و شرکت افراد برای ثبت نام در انتخابات قابل توجه بود؛ با آنکه محدودیت بیشتری از جمله مدرک تحصیلی اعمال شده بود و تایید صلاحیت‌ها نیز قابل توجه بود. اکنون دشمنان از تسخیر مجلس مایوس شده‌اند و اصل انتخابات و سطح مشارکت مردم را نشانه گرفته‌اند.

وی با اشاره به اهمیت امیدوارسازی مردم و توجه به این موضوع به عنوان یک اولویت جدی تأکید کرد: مدتی است که خواص مردود اقدام به به‌کارگیری تاکتیک سوخته فرار رو به جلو کرده‌اند و این تاکتیک را در ایام انتخابات بیشتر استفاده می‌کنند و در واقع با بزرگ‌نمایی برخی از مشکلات و مسائل این‌چنینی در حال تخریب گفتمان ارزش‌مدار نظام هستند.

مصلحی با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و چالش‌هایی که کشورهای اروپایی و آمریکایی با آن مواجه هستند، اظهار داشت: آنها به صورت جدی نگرانند که الگوی جمهوری اسلامی در این کشورها شکل بگیرد، در حالی که این الگو شکل گرفته است.

وی با اشاره به همایش جوانان و بیداری اسلامی که چندی پیش در تهران و با حضور جوانانی از کشورهای مختلف برگزار شد، یادآور: این جوانان در فضای مجازی حرکتی را شکل دادند و یک شبکه عظیم اجتماعی را ایجاد کردند. در مصر به محض اینکه گروهی بخواهند علیه اهداف انقلاب حرکت کنند، جوانان مصری جلوی این حرکت را می‌گیرند.

وزیر اطلاعات گفت: آنها در واقع تلاش می‌کنند که الگوی جمهوری اسلامی در منطقه تثبیت نشود و از منظر غربی‌ها در حال حاضر بهترین فرصت برای ایجاد چالش امنیتی و مهار درونی قدرت نرم نظام است و سعی می‌کنند از فرصت انتخابات در این راستا و برای تحقق این هدفشان سوءاستفاده کنند.

مصلحی با اشاره به اهمیت حضور باشکوه مردم در انتخابات و تاثیر این حضور باشکوه در خنثی کردن تلاش‌های دشمنان تصریح کرد: به حمدالله دستگاه اطلاعاتی کشور با اشراف اطلاعاتی خود و با اقتدار کامل، تمام این ترفندهای دشمنان را رصد و دنبال می‌کند و در خدمت مقام معظم رهبری، نظام جمهوری اسلامی و مردم است.

انتهای پیام/

   


سرمربی تیم فولاد ماهان:
برای تثبیت جایگاه به برد نیاز داشتیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فولاد ماهان گفت: تیم ماهان برای تثبیت جایگاه و تیم پتروشیمی نیز برای ارتقاء جایگاهش به برد در این بازی نیاز داشت و خوشبختانه تیم ما توانست به این مهم دست پیدا کند.

خبرگزاری فارس: برای تثبیت جایگاه به برد نیاز داشتیم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محسن صادق زاده بعد از برد تیمش برابر پتروشیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حساسیت این دیدار برای هر دو تیم بسیار بالا بود و خوشحالم که با تمرکز بازیکنان و فشار دفاعی بسیار خوب موفق شدیم نتیجه را به نفع خود تمام کنیم.

وی با بیان اینکه نکته مهم در این بازی تداوم بازی بازیکنان بود، افزود: هر دو تیم سعی داشتند که بازی با کیفیت‏، تماشاگر پسند و همچنین جوانمردانه‌ای را به نمایش بگذارند.

سرمربی تیم بسکتبال فولاد ماهان درباره حضور تیمش در مرحله پلی اف لیگ تصریح کرد: در مرحله پلی اف، عیار تیم‌ها مشخص می‌شود و ما هم سعی داریم تا در این مرحله به شرایط خوبی برسیم و به جایگاه مورد نظرمان دست پیدا کنیم.

صادق زاده با بیان اینکه در این مرحله تیم‌هایی به مراحل بالاتر صعود می‌کنند که از شخصیت تیمی و توان بالایی برخوردار باشند، تاکید کرد: در صدد هستیم تا برای مرحله پلی اف، یک بازیکن خارجی به تیم اضافه کنیم، ولی هنوز به گزینه مورد نظر نرسیده‌ایم .

وی با اشاره به اینکه مهرام امسال بسیار با اقتدار در طول لیگ حرکت کرده است، گفت: مهرام امسال بسیار خوب بود و بهترین نیروهای تیم ملی را در اختیار گرفته و اگر سایر تیم‌ها قرار است فکر قهرمانی را در سر داشته باشند، باید مانند مهرام در ادامه با همان اقتدار کار کنند.

به گزارش فارس، در ادامه رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال و از هفته بیست و دوم فولاد ماهان سپاهان میزبان پتروشیمی بندر امام بود که در پایان، ماهانی‌ها موفق شدند با نتیجه 93 بر 84 پیروز میدان شوند.

در ادامه فعالیت‌های فرهنگی باشگاه فولاد ماهان در بین دو نیمه این دیدار از استاد سید احمد طبائیان پیشکسوت بسکتبال استان اصفهان تجلیل به عمل آمد.

کریم قنبری مربی سابق تیم فوتبال سپاهان نیز میهمان ویژه این فعالیت فرهنگی بود.

انتهای پیام/خ۲۰

   


احمدی نژاد در دیدار نخست وزیر پاکستان:
ایران پیشرفت و امنیت پاکستان را پیشرفت و امنیت خود می‌داند

خبرگزاری فارس: احمدی نژاد گفت: ایران به عنوان کشوری دوست و برادر در کنار همه کشورهای منطقه به ویژه پاکستان قرار دارد و رشد و پیشرفت آن را رشد و پیشرفت خود می داند.

خبرگزاری فارس: ایران پیشرفت و امنیت پاکستان را پیشرفت و امنیت خود می‌داند

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد شامگاه پنج‌شنبه به وقت محلی در دیدار یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان با اشاره به اشتراکات فرهنگی گسترده بین دو ملت ایران و پاکستان، اظهار داشت : خواسته ها و منافع دو ملت مشابه بوده و هر دو دشمنان واحدی دارند و کسانی که علاقمند به پیشرفت پاکستان نیستند ، رشد و پیشرفت را برای ایران نیز نمی پسندند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ نقطه تاریکی در روابط ایران و پاکستان وجود ندارد، گفت: روابط دو کشور درحال گسترش است و ظرفیت های فراوانی برای افزایش سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور وجود دارد که باید تمامی آنها را به نفع دو ملت فعال کرد.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد :‌با جایگزینی پول ملی به جای دلار در مبادلات دو کشور و برخی هماهنگی های گمرکی می توان در طی چند سال حجم مبادلات دو کشور را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

وی با اشاره به آمادگی کامل کشورمان برای صادرات گاز و برق به پاکستان ، خاطر نشان کرد: صادرات گاز به پاکستان، افزایش صادرات برق از ایران به این کشور نیاز به زیر ساخت هایی دارد و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در تامین این زیر ساخت ها مشارکت کند.

یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار گسترش روابط با کشورهای منطقه با توجه ویژه به کشورهای همسایه را از اولویت های سیاست خارجی پاکستان دانست و گفت: گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور زمینه ساز و ضامن توسعه و تقویت روابط کشورهای منطقه در عرصه های مختلف برای پیگیری اهداف مشترک است.

وی با اشاره به نیاز کشورش برای واردات برق و گاز از ایران اظهار داشت:‌ پاکستان علاقمند به گسترش روابط و همکاری های خود با ایران در زمینه های مختلف بویژه گاز، انرژی مبادلات دریایی و توسعه بندرها، کشاورزی و ایجاد زیرساخت ها است.

نخست وزیر پاکستان همچنین بر عزم کشورش برای مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر تاکید کرد و گفت: موفقیت در این عرصه نیاز به گسترش و تعمیق همکاری های همه کشورهای منطقه و بویژه همسایگان با یکدیگر دارد.

انتهای پیام/

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic