دنیزلی:
بازی‌های ما را ببینید، بعد درباره داوری قضاوت کنید/ناچار شدیم دروازه‌بان جدید بگیریم

خبرگزاری فارس: سرمربی پرسپولیس تاکید کرد حضور دروازه‌بان جدید در این تیم دلیل آن نیست که به هوشیار و معمارزاده اعتقاد نداشته باشد.

خبرگزاری فارس: بازی‌های ما را ببینید، بعد درباره داوری قضاوت کنید/ناچار شدیم دروازه‌بان جدید بگیریم

به گزارش خبرگزاری فارس، مصطفی دنیزلی گفت: با توجه به برنامه‌هایی که داریم خودمان را برای لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های پیش‌رو آماده می‌کنیم و به دنبال رفع نواقص هستیم تا نتایج بهتری بگیریم.

وی در خصوص اظهارت ویسی سرمربی صبا که گفته بود داوری باعث شد پرسپولیس در قم بازنده نباشد، عنوان کرد: کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند از زمانی که من آمده‌ام، بازی‌های پرسپولیس را تماشا کنند و بعد به من بگویند چند بازی را بخاطر اشتباهات داوری باختیم و چند دیدار را بردیم. بعد از هر بازی گفته‌ام داوران هم انسان هستند و انسان گاهی اوقات خطا می‌کند. یک زمان به ضرر ماست و گاهی به سود ما؛ این موارد در فوتبال وجود دارد.

دنیزلی در پاسخ به این سؤال که آیا اظهارات شما در رسانه‌های ترکیه‌ای مبنی بر اینکه دیگر شانسی برای قهرمانی ندارید، ضربه‌ای به بازیکنان وارد نخواهد کرد گفت: چرا حرف‌های من باید باعث تضعیف روحیه بازیکنان شود؟ در جدول رده‌بندی همه چیز مشخص است و برای من و بازیکنان هیچ چیزی پوشیده نیست. با توجه به شرایط، برای قهرمانی در لیگ برتر زمان کافی نداریم و این موردی است که همه آن را می‌دانیم.

سرمربی ترکیه‌ای پرسپولیس درباره لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: برنامه‌های خاصی برای این بازی‌ها دارم. باید با تمام وجود تمرکزمان را روی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا معطوف کنیم. تمام برنامه‌های من در تمرینات برای همین بوده و خواهد بود.

دنیزلی در پاسخ به این سؤال که چرا شما برخلاف حرف‌هایی که در ابتدای فصل زدید و گفتید با همین دو دروازه‌بان کار خود را دنبال خواهید کرد اما دروازه‌بانی از کشور بوسنی آورده‌اید، گفت: این تصمیم با نظر من و باشگاه بوده است. درست است در نشست خبری آن حرف را زدم اما ای کاش نظرم عوض نمی‌شد. قطعا بازی آخری که در قم برابر صبا انجام دادیم در تصمیم من تأثیر داشت.

وی اضافه کرد: با این حال دوباره به هوشیار و معمارزاده فرصت خواهم داد اما بستگی به خودشان دارد که چطور از این فرصت استفاده کنند. حضور ادوکوویچ دلیل این نیست که به هوشیار و معمارزاده اعتقاد نداشته باشم اما ناچار شدیم این تصمیم جدید را بگیریم تا دچار مشکل نشویم.

دنیزلی در خصوص جابجایی‌های پی‌درپی در ترکیب پرسپولیس و آمدن بازیکنان جدید برخلاف صحبت‌های روزهای اولش گفت: هنوز سر حرفم هستم و به همین بازیکنان اعتقاد دارم و کار را دنبال می‌کنم. ما جز پولادی بازیکن دیگری نگرفتیم. هدفم این بود که از او در لیگ برتر و آسیا استفاده کنیم اما نشد و فقط از پولادی می‌توانیم در لیگ قهرمانان استفاده کنیم. من سر حرفم هستم.

دنیزلی درباره خبری مبنی بر جذب ۱۰ بازیکن برای فصل آینده خاطرنشان کرد: برای فصل آینده برنامه‌های خوبی دارم که جزئیات این برنامه پیش خودم می‌ماند تا بعد.

وی در پایان درباره اردوی تدارکاتی پرسپولیس پیش از دیدار 17 اسفند برابر الهلال عربستان گفت: در حال ارزیابی هستیم تا ببینیم کدام اردو می‌تواند بهترین تأثیر را روی تیم ما داشته باشد. چند برنامه وجود دارد که هنوز قطعی نشده است. در صورت قطعی شدن این موضوع آن را اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/

   


تا پایان برنامه پنجم توسعه
برق مورد نیاز نفت جنوب 79 درصد افزایش می‌یابد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از افزایش 79 درصدی انرژی برق مورد نیاز این شرکت در برنامه پنجم توسعه تا پایان سال 1394خبر داد.

خبرگزاری فارس: برق مورد نیاز نفت جنوب 79 درصد افزایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، هرمز قلاوند ظهر امروز در افتتاحیه سومین کنفرانس اصلاح و بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی گفت: میزان برق مصرفی این شرکت در سال 1389 در مجموع 425 مگاوات بود و برآورد می‌شود با توجه به احداث واحدهای جدید و توسعه واحدهای موجود این میزان در پایان سال 1394 به 759 مگاوات افزایش یابد.

وی افزود: هم اکنون شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای تامین برق مراکز و تاسیسات خود در شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز کارون، مارون، گچساران، آغاجاری و مسجدسلیمان با شرکت‌های برق منطقه‌ای با مجموع دیماند 425 مگاوات قرارداد اشتراک برق دارد.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار داشت: با توجه به تعداد پروژ‌های در دست اجرا این ارقام در سال‌های آینده به مراتب افزایش خواهد داشت.

قلاوند با اشاره به لزوم پایداری شبکه تامین برق واحدهای نفت و گاز افزود: از سال‌های گذشته فعالیت‌های زیادی به عمل آمده و در راستای تامین پایدار برق مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی تعریف و اجرا شده است به گونه‌ای که درصد شاخص خاموشی‌های برق در حوزه عملیاتی این شرکت از 46 صدم درصد در سال 1385 به 27 صدم درصد در سال 1389 کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اضافه کرد: انتظار می‌رود با اجرای پروژه‌های اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های تامین برق، برق‌رسانی و توزیع برق در سال‌های آینده شاهد کاهش قابل ملاحظه درصد خاموشی‌ها باشیم.

قلاوند با اشاره به وجود یک‌هزار و500 حلقه گاز، افزود: درصورتی که برق قطع شود جریان نفت هم قطع خواهد شد و طبق ارزیابی به عمل آمده هر ساعت قطعی برق در یک حلقه چاه معادل یک میلیون تومان ضرر برای اقتصاد ملی خواهد داشت.

نایب رییس سومین کنفرانس اصلاح و بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی در ادامه با اشاره به کاهش ذخایر نفت و گاز در آینده، گفت: با این وصف لزوم افزایش فعالیت به منظور بهینه‌‌سازی مصرف برق و استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر بیش از پیش احساس می‌شود و لازم است که فعالیت‌های کار‌شناسان و متخصصان به این سمت و سو سوق داده شود.

سومین کنفرانس سراسری اصلاح و بهینه‌سازی مصرف انرژی الکتریکی امروز سه‌شنبه (دوم اسفند) با پیام وزیران نفت و نیرو به میزبانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز آغاز به کار کرد.

این کنفرانس از سوی انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه خوزستان با همکاری دانشگاه شهید چمران در مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) در شهرک نفت برگزار و به مدت دو روز ادامه دارد. 

انتهای پیام/ی20

   


رئیس اداره تعاون و کار فیروزکوه:
متقاضیان طرح تبدیل اراضی ملی به کشاورزی معرفی می‏شوند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزکوه گفت: کارجویانی که بخواهند از مزایای طرح "تبدیل اراضی ملی به کشاورزی" استفاده کنند، به مراجع ذی‏ربط معرفی می‏شوند.

خبرگزاری فارس: متقاضیان طرح تبدیل اراضی ملی به کشاورزی معرفی می‏شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران داریوش همدانی ظهر امروز در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه با ستاد ارتقای بهره‏وری مصرف آب در بخش کشاورزی این شهرستان که با حضور مسئولان در فرمانداری شهرستان فیروزکوه برگزار شد اظهار داشت: طرح تبدیل اراضی ملی به کشاورزی اقدام بسیار مهمی محسوب می‏شود.

وی بیان کرد: تبدیل اراضی ملی به کشاورزی، طرح بزرگی بوده که قرار است با واگذاری زمین‏ها به صورت 99 ساله برای افراد فاقد شغل کار ایجاد شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: در شهرستان فیروزکوه فرصتی لازم است تا پالایش خوبی در خصوص افراد بیکار صورت گیرد و سپس علاقه‏مندان را به سمت اجرای این طرح سوق دهیم.

همدانی با تاکید بر اینکه باید همه ابهام‏ها در راستای اجرای این طرح مهم روشن و شفاف‏سازی شود اضافه کرد: باید پس از حل مسائل اساسی، به صورت تعدیل‏یافته‏تری به این عرصه ورود داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حوزه تعاون در شهرستان فیروزکوه باید اختیارات لازم را در این زمینه کسب کند تصریح کرد: کارجویانی که بخواهند از مزایای طرح تبدیل اراضی ملی به کشاورزی استفاده کنند به مراجع ذی‏ربط ارجاع داده می‏شوند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه باید در این راستا تعاونی خاصی تشکیل شود که افراد بتوانند در قالب آن به فعالیت بپردازند گفت: باید ساماندهی لازم در این خصوص صورت گیرد.

همدانی اظهار داشت: باید در قالب یک بانک اطلاعاتی کامل، فعالیت‏ها و اقدامات ارائه شود تا افراد متقاضی ورود به این بخش بتوانند درخواست‏های خود را در آن ارائه کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزکوه یادآور شد: باید ترتیبی اتخاذ شود تا کارجویان و متقاضیان ورود به طرح تبدیل اراضی ملی به کشاورزی قادر باشند اطلاعات کاملی را از نحوه اجرای این طرح دریافت کنند و الزامات آن را نیز به خوبی بدانند.

انتهای پیام/ح20/د1000

   


رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان کاشان:
صدور مجوزهای مشاغل خانگی ضروری کاشان، محدودیتی ندارد

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان کاشان گفت: این مرکز برای صدور مجوز به ویژه مجوزهای مشاغل خانگی مورد نیاز این شهرستان هیچ گونه محدودیتی ندارد.

خبرگزاری فارس: صدور مجوزهای مشاغل خانگی ضروری کاشان، محدودیتی ندارد

محمود الوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان با اشاره به رویکرد اقتصادی فنی و حرفه‌ای یعنی هر نفر یک مهارت، هر خانه یک کارگاه و هر کارگاه یک آموزشگاه اظهار داشت: فنی و حرفه‌ای با این رویکرد می‌تواند در تمام عرصه‌های اقتصادی، به ویژه در بخش اقتصاد مشاغل خانگی و رونق این بخش از صنعت کشور وارد شود.

وی ظرفیت‌ها و استعدادهای شهرستان کاشان در بخش مشاغل خانگی را حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: شهرستان کاشان این ظرفیت را دارد تا تا در زمینه مشاغل خانگی با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای این مشاغل مجوز صادر کند.

الوانی با اشاره به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دو مرکز فنی و حرفه‌ای ثابت شهرستان کاشان بیان داشت: در این دو مرکز بیش از 40 رشته فنی و حرفه‌ای آموزش داده می‌شود.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان کاشان در ادامه اجرای نظام نوین استاد و شاگردی را در برگیرنده تمام آموزش‌های حرفه‌ای در تمام مشاغل توسط این مرکز دانست و افزود: در صورت درخواست‌های آموزشی که در این مرکز وجود نداشته باشد، فنی و حرفه‌ای موظف به پذیرش و دایرکردن کارگاه‌های آموزشی درخواستی و صدور مجوز است.

به گفته وی مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان کاشان برای صدور مجوز به ویژه مجوزهای مشاغل خانگی مورد نیاز شهرستان هیچ گونه محدودیتی ندارد.

الوانی متذکر شد: تاکنون بیش از 2 هزار و 400 مدرک فنی و حرفه‌ای و مجوزهایی تحت عنوان صلاحیت حرفه‌ای توسط این مرکز صادر شده است.

وی با بیان اینکه مجوزهایی که فنی و حرفه‌ای ارائه می‌دهد بر اساس استانداردهای بین‌المللی است اذعان داشت: سازمان بین‌المللی کار استاندارد، این رشته‌ها را که مشاغل خانگی نیز جزء آن است در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌ای، متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای  قرار داده است.

انتهای پیام/ن۲۰

   


معاون بهداری سپاه ناحیه بروجن:
خانواده اساسی‌ترین اهرم دوری فرزندان از اعتیاد است

خبرگزاری فارس: معاون بهداری سپاه ناحیه بروجن گفت: خانواده به‌عنوان اساسی‌ترین واحد جامعه نقش به سزایی در دور نگهداشتن فرزندان از مواد مخدر دارد.

خبرگزاری فارس: خانواده اساسی‌ترین اهرم دوری فرزندان از اعتیاد است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، اسماعیل موحدنیا بعدازظهر امروز در کارگاه آموزش پیشگیری از اعتیاد در جمع بسیجیان فرادنبه، اظهار داشت: اگر تمامی اقدامات در راستای پیشگیری از اعتیاد برنامه ریزی شود آمار اعتیاد در جامعه کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به علل و انگیزه‌های گرایش به اعتیاد در جامعه، گفت: بلوغ و نوجوانی یکی از حساس‌ترین دوره‌های زندگی به شمار می‌رود، در این دوره سنی خصوصیاتی از جمله تشخص طلبی، اعلام استقلال، مخالفت جویی، خودنمایی، تبعیت از گروه‌های مرجع و ده‌ها صفت دیگر بروز می‌کند.

موحدنیا خاطرنشان کرد: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که نوجوانان و جوانان، بیشتر از گروه‌های سنی دیگر در معرض خطر اعتیاد قرار می‌گیرند.

وی اختلافات خانوادگی و تضاد و کشمکش بین والدین را از دیگر این عوامل برشمرد و گفت: درگیری‌های خانوادگی بین والدین موجب می‌شود که فرزندان از مراقبت و کنترل لازم برخوردار نباشند، این وضعیت و فضای نامناسب و نامساعد خانوادگی و عدم صمیمیت بین افراد خانواده موجب می‎شود که فرزندان چنین خانواده‌ای برای خود دوستانی بیابند و با اهمال و غفلتی که در پرورش آنها شده، به سوی اعتیاد سوق داده شوند.

موحدنیا ادامه داد: دوستان ناباب و معتاد، نابسامانی‌‎های زندگی و بیکاری، تنهایی، احساس بی پناهی، نداشتن دوستان خوب،  فشارهای عصبی و روانی، لذت‌های نفسانی زودگذر، فراوانی و در دسترس بودن مواد مخدر از دیگر این موارد محسوب می‎شود.

وی تصریح کرد: نمی‌توان انکار کرد که فراوانی مصرف مواد مخدر و در دسترس بودن و تهیه آسان آن، افراد معتاد و توزیع‌کنندگان را بر می‌انگیزاند و تأثیر بسیاری در معتاد کردن افراد زودباور به‌ویژه نوجوانان و جوانان دارد.

معاون بهداری سپاه ناحیه بروجن با اشاره به اصولی‌ترین راه پیشگیری اعتیاد و درمان معتادان، گفت: باید دانست تا زمانی که مصرف‌کننده مواد مخدر داشته باشیم، موادمخدر از راه‌های مختلف به داخل کشور راه می‌یابد، بنابراین با اقدامات مؤثر در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر در داخل کشور و مناطق مرزی، راه‌‎حل‌های منطقی، علیم و کارشناسی در راستای کاهش، پیشگیری و درمان معتادان ارائه شود.

وی با تأکید بر اینکه خانواده به‌عنوان اساسی‌ترین واحد جامعه نقش به سزایی در دور نگهداشتن فرزندان از مواد مخدر دارد، ادامه داد: تحقیقات وسیع علمی به منظور شناسایی دقیق علل روی آوردن افراد، به‌ویژه جوانان به اعتیاد، آموزش عمومی درباره علل و پیامدهای اعتیاد، شناخت دقیق نیازهای جوانان، نقش رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی و بهداشت از جمله این راهکارهای محسوب می‎شود.

انتهای پیام/ی20

   


حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد:
کوچک کردن حجم دولت فلسفه شکل‌گیری دهیاری‌هاست

خبرگزاری فارس: نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کوچک‌سازی ساختار اداری کشور یک تکلیف و ضرورت قطعی است، گفت: فلسفه شکل‌گیری دهیاری‌ها کوچک کردن حجم دولت است.

خبرگزاری فارس: کوچک کردن حجم دولت فلسفه شکل‌گیری دهیاری‌هاست

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد ظهر امروز در همایش یک روزه آموزش دهیاران استان تهران که با رویکرد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به میزبانی شهرستان ری در سالن همایش‌های شیخ صدوق (ره) آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) برگزار شد، دهیاری‌ها را مهم‌ترین حوزه‌های مدیریتی کشور دانست و گفت: روستائیان مردم شریفی هستند که بالاترین خدمت را با کمترین آسیب و با استفاده اندک از امکانات انبوهی که شهر است، ارائه می‌دهند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی دهیاری‌ها را یکی از ضروری‌ترین نهادهای در افزایش کارایی خواند و افزود: دهیاری‌ها با کمترین هزینه و بار مالی برای کشور، مسئولیت ارائه عالی‌ترین خدمات را بر عهده دارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم ساختار اداری کشور را کوچک کنیم که یک تکلیف و ضرورت قطعی است، تنها نهادی که امروز از کمترین ساختار تشکیلاتی برخوردار است و مهم‌ترین وظیفه را بر عهده دارد دهیاری است.

حجت‌الاسلام ابوترابی عنوان کرد: دهیاری‌ها در این مقوله مشمول کوچک سازی نمی‌شوند و اصلا دهیاری‌ها با نگاهی به کوچک کردن حجم دولت شکل گرفته و فلسفه شکل گیری دهیاری‌ها همین موضوع است.

دهیاری‌ها به دستگاه اجرایی تبدیل شوند

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی حضور دهیاری‌ها را یک ضرورت در ساختار اجرایی کشور دانست و گفت: به نظر می‌رسد باید دهیاری‌ها همانند گذشته به عنوان نهاد اجرایی انجام وظیفه کرده و به دستگاه اجرایی تبدیل شوند.   

وی در ادامه اظهار داشت: در سال 89 دهیاری‌ها به عنوان دستگاه اجرایی شناخته شده بودند البته نکته‌ای هم که وجود دارد این است که احیانا برخی از دستگاه‌ها که وظایفی همسو دارند ممکن است موافق تحقق این موضوع نباشند، اما به نظر می‌رسد که اگر دهیاری‌ها به عنوان دستگاه اجرایی پیگیر امور باشند و از امکاناتی که در اختیار آنها گذاشته می‌شود، بهینه استفاده کنند، بر منابع و ظرفیت‌های موجود اضافه خواهد شد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در ادامه ابراز امیدواری کرد که به این موضوع پرداخته شود و دریابیم چگونه می‌توان این بحث را دنبال کنیم تا به واسطه آن مقداری از دغدغه‌‌های دهیاران کاسته شود.

انتهای پیام/و۱۰

   


بنا به عقیده اکثر فرانسویان
نقش فرانسه در عرصه جهانی و بین‌الملل در حال تنزل است

خبرگزاری فارس: بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی، اغلب فرانسویان معتقدند که نقش فرانسه در عرصه بین‌الملل و جهانی در حال خراب شدن و تنزل است.

خبرگزاری فارس: نقش فرانسه در عرصه جهانی و بین‌الملل در حال تنزل است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مؤسسه TNS Sofres نشان می‌دهد، از نظر ۵۷ درصد فرانسویان نقش بین‌المللی فرانسه روز به روز در حال خراب شدن است.

بر اساس این گزارش، اغلب فرانسویان در این نظرسنجی اعلام کردند که نقش فرانسه در صحنه جهانی هم‌اکنون در مقایسه با ۲۰ سال پیش از اهمیت کمتری برخوردار است.

از سوی دیگر طبق همین نظرسنجی، بر اساس پرسشی که از شهروندان ۱۲ کشور جهان شامل آلمان، برزیل، مصر، اسپانیا، آمریکا، فرانسه، هند، ژاپن، مالی، مراکش، لهستان و انگلیس به عمل آمد، اغلب پرسش‌شوندگان بر این عقیده بودند که فرانسه یک قدرت میانجی است.

طبق اطلاعات موجود، فرانسه از زمان تأسیس جمهوری پنجم در سال ۱۹۵۸ و زمامداری ژنرال دوگل با توجه به فضای جنگ سرد که بر صحنه‌ سیاست بین الملل در آن زمان سایه افکنده بود، تا حدودی در کسب نقش و اعتبار بین‌المللی موفق بود، اما در دهه‌های اخیر و به ویژه پس از پایان جنگ سرد، قدرت و نفوذ فرانسه در عرصه بین‌الملل همواره در حال افول بوده است.

"ژاک شیراک" رئیس‌جمهور پیشین فرانسه در دوران ریاست جمهوریش در تلاش برای ارتقای وجهه و نفوذ بین‌المللی فرانسه بود اما عده‌ای معتقدند که شیراک نه تنها در این مسیر موفق نشد بلکه سیاست خارجی فرانسه به انفعال نیز کشیده شد.

پس از شیراک "نیکلا سارکوزی" رئیس‌جمهور کنونی فرانسه تلاش کرد دیگر مشی شیراک را ادامه ندهد و خط مشی جدیدی اختیار کند که با توجه به نتایج نظرسنجی جدید، به نظر می‌رسد وی نیز در این زمینه شکست خورده و نفوذ و نقش بین‌المللی فرانسه همچنان در حال تنزل است.

انتهای پیام/ر.ص

   


ظهر امروز در قزوین صورت گرفت
اختتامیه نخستین جشنواره ملی وبلاگ‌نویسی از حماسه تا حماسه

خبرگزاری فارس: نخستین جشنواره ملی دانشجویی وبلاگ‌نویسی از حماسه تا حماسه ظهر امروز در دانشگاه امام خمینی (ره ) قزوین به کار خود پایان داد.

خبرگزاری فارس: اختتامیه نخستین جشنواره ملی وبلاگ‌نویسی از حماسه تا حماسه

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیین اختتامیه جشنواره وبلاگ‌نویسی از حماسه تا حماسه، ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام عبد‌الکریم عابدینی، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان قزوین، محمد‌علی رامین معاون سابق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبد‌العلی آل‌بویه رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، جلیل دارا مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از دانشجویان و وبلاگ‌نویسان کشور برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره ) در این آیین هدف از برگزاری این جشنواره را گرامیداشت دو حماسه عظیم 9 دی و 22 بهمن عنوان کرد.

فرزاد جهان‌بین این دو حماسه را قله و نمادی از حضور همیشگی مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب برشمرد و گفت: مردم در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی حضور مستمر خود را در دفاع از ارزش‌های نظام به اثبات رسانده‌اند و این حضور چه در مقابل فتنه‌های داخلی و چه در مواجهه با مستکبران جهانی موجب از بین رفتن توطئه‌ها شده است.

جهان‌بین افزود: این جشنواره نیز با هدف گرامیداشت همین دو حماسه و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه به فضای مجازی به عنوان یکی از اصلی‌ترین حوزه‌های جنگ نرم و گسترش فعالیت‌های فرهنگی از این طریق، سال گذشته در سطح همین دانشگاه در حالی برگزار شد که با ایام فرجه و امتحانات دانشجویان تداخل داشت اما علی‌رغم آن با استقبال گسترده دانشجویان مواجه شد.

وی ادامه داد: در سال جاری جشنواره از حماسه تا حماسه برای نخستین بار در سطح ملی و با مشارکت و حمایت وزارت علوم در سطح بالاتری به اجرا در‌آمد و با انتشار فراخوان و ارسال پوستر آن به دانشگاه‌های سراسر کشور تعداد 220 وبلاگ از 25 استان کشور برای شرکت در جشنواره ثبت نام کردند.

معاون فرهنگی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: در مرحله اول 180 مورد از این تعداد به مرحله داوری رسید که در آن با داوری دقیق آثار در دو بخش فنی و محتوایی توسط چهره‌های شاخص وبلاگ‌نویسی کشور 40 وبلاگی که از 200 امتیاز تعیین شده شامل 110 امتیاز در بخش محتوایی و 90 امتیاز در بخش فنی، موفق به کسب حد نصاب شده بودند به مرحله دوم راه یافتند.

جهان‌بین تعداد وبلاگ‌های برگزیده در بخش نهایی را 13 مورد عنوان و بیان کرد: بخش پوستر و پس زمینه بخش جانبی این جشنواره بود و طی آن 40 اثر با موضوع 9 دی به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از بررسی‌های صورت گرفته دو اثر برگزیده شدند.

معاون فرهنگی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اظهار امیداواری کرد که برگزاری این جشنواره با همکاری و حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه یابد.

جهان‌بین اعلام کرد: در صورتی که وزارت علوم قصد ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره را در دانشگاه امام خمینی (ره) داشته باشد این دانشگاه از آن استقبال و برای برگزاری هر چه بهتر آن در سال‌های آتی تلاش می‌کند.

در ادامه محمدمهدی سیار، شاعر برجسته و از دانشجویان دوره دکتری استان و صاحب کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، به قرائت ابیاتی از اشعار خود پرداخت.

در بخش پایانی این آیین پس از قرائت بیانیه هیئت داوران، از 10 رتبه برتر بخش وبلاگ‌نویسی، برگزیدگان بخش پوستر و پس زمینه و نیز شرکت کنندگان شایسته تقدیر جشنواره با اهدای جایزه و تندیس جشنواره ملی از حماسه تا حماسه تقدیر شد.

انتهای پیام/و۱۰

   


برای نخستین‌بار و به همت ستاد راهیان نور
ثبت ‌نام زائران راهیان نور با خودروی شخصی آغاز شد

خبرگزاری فارس: نخستین ستاد ساماندهی زائران راهیان نور با اتومبیل‌ شخصی با ظرفیت پذیرایی از 40 هزار زائر به همت ستاد شهید باقری آغاز به کار کرد.

خبرگزاری فارس: ثبت ‌نام زائران راهیان نور با خودروی شخصی آغاز شد

علی مهدوی بصیر، مسئول روابط عمومی ستاد شهید باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص نخستین سفرهای راهیان نور با خودروهای شخصی گفت: در سال جاری با هدف جذب مسافران نوروزی به مناطق عملیاتی جنوب، نخستین ستاد ساماندهی اتومبیل‌های شخصی زائر راهیان نور کلید خورد.

وی ادامه داد: طول دوره درنظر گرفته شده برای پذیرایی از زواری که با اتومبیل شخصی به راهیان نور می‌آیند، 4 شب و 3 روز خواهد بود که در 4 مقر استان خوزستان به ترتیب شب اول در مقر دزفول، شب دوم مقر هویزه، شب سوم مقر خرمشهر و شب چهارم مقر اهواز سازماندهی خواهند شد. به عبارتی سیر حرکت از شمال استان خوزستان و گردش در کل استان ادامه خواهد یافت.

مهدوی بصیر توضیح داد: محل‌های اسکان در پادگان‌ها یا مدارس خواهد بود که البته اولویت با خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس است تا امکانات لازم برای خانواده‌هایی که ترجیح می‌دهند در کنار هم باشند در اتاق یا نهایتاً چادرهای امداد هلال احمر به صورت کمپ‌های نسبتاً مجهز فراهم شود.

مسئول روابط عمومی ستاد شهید باقری تصریح کرد: ثبت‌نام برای حضور خانواده‌ها از تاریخ 25 بهمن ماه به صورت اینترنتی آغاز شده و پذیرایی گروه‌ها از تاریخ 23 اسفند ماه سال 90 تا 8 فروردین ماه سال 91 انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: ستاد شهید باقری آمادگی پذیرایی از 500 زائر در هر شب و در مجموع تا پایان دوره آمادگی پذیرایی 40000 زائر را خواهد داشت.

مهدوی بصیر برنامه گروه‌ها را اینگونه توضیح داد: عصر روز نخست ورود هر گروه جلسه معارفه‌ای با حضور زائران برگزار خواهد شد و در روز آخر نیز برنامه وداع و قرعه‌کشی کمک هزینه کربلا را خواهیم داشت.

وی گفت:‌ با وجودی‌ که دوره زمانی زیارتی هر گروه 4 روز در نظر گرفته شده اما در صورت تمایل زوار جهت اسکان زمان طولانی یا کوتاهتر از زمان پیش‌بینی شده در هریک از مقرهای اسکان نیز وجود دارد.

مهدوی بصیر ادامه داد: از صبح نخستین روز، هر روز خودرویی به عنوان خودروی راهنما حرکت خواهد کرد و زائران در صورت عدم آشنایی با مسیرها یا تمایل به همراهی با گروه می‌توانند پشت سر آن حرکت کنند. سرنشینان این خودرو، تیم هدایت بوده که وظایفی از جمله پخش غذا در مناطق را به عهده دارند و البته طرح امداد یاور را برای رفع مشکلات احتمالی اتومبیل‌ها در جاده نیز پیش‌بینی کرده است.

مسئول روابط عمومی ستاد شهید باقری با معرفی برنامه‌های ویژه فرهنگی این ستاد بیان داشت: بسته‌های فرهنگی مختص خانواده نیز آماده شده که البته سعی کردیم برای هر سن و قشر از اعضای خانواده اختصاصی و مفید باشد. برنامه سخنرانی، شبی با شهدا، مشاوره، غرفه‌های کودکان با سرگرمی‌های سالم و غیره از برنامه‌های هر مقر خواهد بود.

وی ادامه داد: رایزنی‌هایی برای اجرای برنامه‌های تفریحی مانند شنا در رود دز، اسکیت، تیراندازی با تفنگ بادی، مسابقات دارت، تئاتر، نمایش فیلم و غیره نیز انجام شده که البته در دست بررسی است. 

مهدوی بصیر در خصوص هزینه‌های دریافتی بیان داشت: تنها هزینه دریافتی از زائران، کمک هزینه تغذیه است که برای هر نفر در مجموع  240000 ریال خواهد بود.

مسئول روابط عمومی ستاد شهید باقری در انتها یادآور شد: با توجه به ثبت‌نام اینترنتی، اولویت با کسانی خواهد بود که سریعتر برای ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش توانا، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های 02512920730-09126540865 دفتر روابط عمومی ستاد راهیان نور تماس بگیرند یا به پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد راهیان نور به آدرس http://www.rahiyannoor.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

   


استاندار هرمزگان خواستار شد
معرفی قابلیت‌های بسیج مهندسین به دستگاه‌ها و ادارات

خبرگزاری فارس: استاندار هرمزگان گفت: قابلیت‌ها و توانایی بسیج مهندسین باید به دستگاه‌ها و ادارات معرفی شود.

خبرگزاری فارس: معرفی قابلیت‌های بسیج مهندسین به دستگاه‌ها و ادارات

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، ابراهیم عزیزی ظهر امروز در نشست با مسئولان سازمان بسیج مهندسین و سازندگی استان، اظهار داشت: طرح‌های جهادی باید در اولویت برنامه‌ریزی‌های استان قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در بسیج سازندگی ترتیبی باید داده شود تا این سازمان به عضویت افتخاری شورای برنامه ریزی استان در آید.

استاندار هرمزگان در ادامه نشست خطاب به مسئول بسیج مهندسین نیز گفت: نشستی با اداره منابع طبیعی و بسیج سازندگی استان برگزار شود و طرح‌های جهادی در اولویت برنامه‌ریزی قرار گیرد که به کاشت گیاهان و بوته‌ها برای تثبیت شن‌های روان در شهرستان جاسک بپردازد.

این مسئول خاطرنشان کرد: قابلیت ها و توانایی بسیج مهندسین باید به دستگاه‌ها و ادارات معرفی شود.

عزیزی ابراز داشت: بسیج مهندسین باید خود را در طراحی، مشاوره و نظارت بر پروژه‌های عمرانی استان مشارکت داشته باشد.

وی گفت: افزایش فرهنگ بسیج در جامعه سبب توسعه ارزش‌های انقلاب و نظام خواهد شد لذا باید تلاش شود اندیشه‌های بسیج در جامعه عمق پیدا کرده و به باور تبدیل شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از این مرکز، گفت: تمام اعضای بسیج مهندسین ملزم شده‌اند تا هر فرد نسبت به تخصص خود خدماتی را به صورت رایگان به محرومان ارائه دهد.

رسول جهانداری تصریح کرد: افزایش اعتماد به نفس در نیروهای مهندس جوان و تربیت مدیرانی متعهد و متخصص برای استان هدف نهایی بسیج مهندسین است.

یادآور می‌شود این نشست با محوریت افزایش همکاری و همفکری بیشتر استانداری هرمزگان و سازمان‌های بسیج مهندسین و سازندگی برگزار شد.

انتهای پیام/ن۲۰

   


محمدرضا سنگری در گفت‌وگو با فارس:
داوری‌های جشنواره غنی‌پور منصفانه است

خبرگزاری فارس: یک نویسنده با بیان اینکه انصاف در داوری آثار جشنواره شهید غنی‌پور واقعاً اعمال می‌شود، گفت: تقاضا دارم که جشنواره شهید حبیب غنی‌پور را گسترده‌تر کنند یعنی سایر ژانرها و گونه‌های ادبی را زیر پوشش این جشنواره قرار دهند.

خبرگزاری فارس: داوری‌های جشنواره غنی‌پور منصفانه است

محمدرضا سنگری، نویسنده و پژوهشگر در حاشیه مراسم اختتامیه یازدهمین جشنوراه شهید حبیب غنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب باشگاه خبری فارس «توانا» درباره این جشنواره، بیان داشت: جز اینکه این جشنواره نام، نفس و نسیم شهید است و با پشتوانه غنای شهادت خوشبختانه این جشنواره استمرار پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه جشنواره شهیدحبیب غنی‌پور یازده سال با مؤفقیت توانست این دوران را سپری کند، اضافه کرد: این جشنواره برای نویسندگان کشور می‌تواند به عنوان یک فرصت تلقی شود.

* یک فرصت تنفس به مجموعه این جوایز و همایش‌ها جشنواره غنی‌پور است

 

سنگری ادامه داد: عمده همایش‌ها، نشست‌ها و جوایزهایی که به نویسندگان اختصاص داده می‌شود مربوط به موضوعات اختصاصی است و چون فراخوان ندارد مجال از خیلی از حوزه‌های نویسندگی گرفته می‌شود.

وی افزود: در حقیقت یک فرصت تنفس به مجموعه این جوایز و همایش‌ها همین جشنواره شهید حبیب غنی‌پور است که بنده باید به کسانی که این جشنوراه را با اخلاص برپا می‌کنند دست مریزاد بگویم چراکه اگر اخلاص، صدق و صفای برگزار کنندگان این جشنواره نبود جشنواره شهید غنی‌پور استمرار پیدا نمی‌کرد.

 

* انصاف در داوری آثار جشنواره شهید غنی‌پور واقعاً اعمال می‌شود

 

این نویسنده گفت: طیف و تیمی که در جشنواره شهید غنی‌پور به انجام وظیفه می‌پردازند بدون هیچ چشم‌داشتی به این امر می‌پردازند صداقت داوری‌های این جشنواره برای بنده بسیار ارزنده است بنده همه آثار این نویسندگان را می‌شناسم و با آنها سروکار دارم و به نوعی با همه این نویسندگان آشنا هستم.

وی اضافه کرد: احساس می‌کنم بدون مرزبندی‌هایی که معمولاً متداول و معروف بوده و به نوعی چند و چوندهایی که وجود دارد و حصارهایی که می‌کشند و معدود می‌کنند در جشنواره شهید غنی‌پور این مرزها وجود ندارد و تنها داوران، داوری می‌کنند و انصاف در داوری آثار جشنواره شهید غنی‌پور واقعاً اعمال می‌شود.

 

* این جشنواره در داوری، الگوی مناسبی برای سایر جشنواره‌ها است

 

سنگری ادامه داد: به گمان بنده این جشنواره الگوی خوبی برای سیار جشنواره‌ها است یعنی معتقدم الگوی داوری این مجموعه و نوع نگاه داوران به آثار و انتخابی که دارند برای دیگر جشنواره‌ها می‌تواند چراغ راه  مناسبی باشد به نوعی بنده این جشنوراه را الگو و اسوه‌ای برای سایر جشنواره‌ها معرفی می‌کنم.

وی افزود: متولیان این جشنواره بدون چشم داشتی به برپایی این جشنواره می‌پردازند علت اصلی آن این است که خاستگاه این جشنواره مسجد بوده و این امر خیلی حائز اهمیت است که آن مبنا و نقطه عظیمت و آغاز یک جریان کجاست یعنی کسی که گره‌خوردگی با مسجد داشته باشد پشت آن قطعاً یک قداستی وجود خواهد داشت.

این محقق بیان کرد: عمده متولیان جشنوراه شهید غنی‌پور همرزمان این شهید محسوب می‌شوند که در مسجد این شهید را یافتند و با او بودند و آن نفس و خون در آوندهای آنها خوشبختانه جریان دارد.

 

* سایر ژانرها و گونه‌های ادبی در جشنواره شهید غنی‌پور لحاظ شود

 

وی اضافه کرد: تقاضا دارم که جشنواره شهید حبیب غنی‌پور را گسترده‌تر کنند یعنی سایر ژانرها و گونه‌های ادبی را اگر می‌توانند زیر پوشش این جشنوراه قرار دهند.

سنگری ادامه داد: درست است که شهید غنی‌پور عمدتاً متن می‌نوشته و به حوزه ادبیات داستانی توجه داشته است اما می‌توان به مقوله‌های دیگر ادبیات انقلاب اسلامی اندیشه کرد و در این جشنواره به این موضوعات هم بپردازیم البته اگر این کار اتفاق بیافتد طبیعتاً کار سنگین‌تر خواهد شد و شایسته بوده که چنین اتفاقی در این جایزه بیافتد.

انتهای پیام/و

   


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مطرح کرد
درمان موفق سرطان پستان با تشخیص زودرس بیماری

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: درمان موفق سرطان پستان در گرو تشخیص زودرس بیماری است.

خبرگزاری فارس: درمان موفق سرطان پستان با تشخیص زودرس بیماری

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، نوشین موسوی اظهار داشت: با تشخیص زودرس سرطان پستان درمان موفق و حتی کامل امکان‌پذیر است.

وی افزود: به همین خاطر غربال‌گری و تشخیص بیماری در مراحل اولیه و قبل از پیشرفته بیماری سرطان بسیار حائز اهمیت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به شیوع این سرطان با افزایش سن افزود: سابقه خانوادگی، مصرف غذاهای نامناسب، زایمان در سنین بالا و تعداد زایمان کم از عوامل مستعدکننده سرطان پستان است.

وی غربال‌گری سالانه این سرطان را به صورت معاینه بالینی و ماموگرافی از سن 40 سالگی و در صورت وجود سابقه خانوادگی مثبت از سنین پایین‌تر توصیه کرد.

موسوی تصریح کرد: برای خانم‌های بین 25 تا 40 ساله معاینه هر سه سال یکبار ضروری است و تشخیص و درمان به موقع سرطان پستان متشکل از متخصصان جراحی عمومی و پلاستیک، رادیولوژی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، فیزیوتراپی و روان‌پزشکی نیازمند است.

وی معاینه، ماموگرافی، سونوگرافی و نمونه‌برداری با سوزن را از اقدامات تشخیصی غربال‌گری سرطان پستان ذکر کرد.

اوت‌های پیام/آ30

   


سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی:
71 بقعه متبرکه استان مرکزی ثبت ملی شده است

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: ۲۶۳ بقعه متبرکه در استان مرکزی وجود دارد که از این تعداد 71 بقعه در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

خبرگزاری فارس: 71 بقعه متبرکه استان مرکزی ثبت ملی شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان مرکزی مجتبی رضوانی با بیان اینکه توسعه گردشگری زیارتی به عنوان یکی از زیربناهای اقتصادی در ایجاد اشتغال موثر است گفت: آماده‌سازی امکانات و زیرساخت‌های لازم زمینه سفر هزاران شیعه و عاشق اهل ‌بیت(ع) را از سراسر ایران به این استان فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: کمیته‌ای برای توجه بیشتر به بقاع و استفاده از ظرفیت آنها برای توسعه گردشگری، در اداره کل میراث فرهنکی صنایع دستی وگردشگری استان تشکیل شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی عنوان کرد: در این کمیته برنامه‌های مختلفی از جمله مرمت، حفظ و توسعه متناسب امامزادگان سهل ابن علی آستانه، امامزاده سیدهارون، امامزاده یحیی و امامزاده یوجین ساوه در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی براساس آمار موجود بیش از ۸ هزار بقعه متبرکه در سطح کشور وجود دارد که مزار مطهر هزارنفر از بزرگان دینی کشور در فهرست آثار ملی  به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/ن۳۰

   


معاون استاندار سمنان:
تعیین نام برای فرزندان منطبق بر باورها باشد

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان گفت: تعیین نام برای فرزندان باید منطبق بر باورها باشد و عرق ملی و فرهنگی را در آن تجلی دهیم.

خبرگزاری فارس: تعیین نام برای فرزندان منطبق بر باورها باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، علیرضا خلخالی ظهر امروز در نخستین همایش فرهنگ نام و نام‏گزینی استان سمنان که با حضور مدیرکل ثبت احوال استان سمنان، جمعی از اساتید و مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: باید برای فرزندانمان نام نیک و با مفهوم انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: قرار شد که برای تبلیغ نام نیک در استان سمنان زمینه‏سازی شود و به همین منظور این همایش مقدماتی برگزار شد و قرار است در آینده همایش بزرگتری با حضور اساتید بیشتری برگزار شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان اضافه کرد: انتخاب نام به معنی تعیین نشان و علامت برای انسان‏ها و سایر موجودات است.

خلخالی با بیان اینکه انسان با تمام هستی متفاوت است، بیان کرد: برای اینکه فردی را از فرد دیگر تشخیص دهیم بر اساس نامگذاری این کار را انجام می‏دهیم.

وی با تاکید بر اینکه انسان اشرف مخلوقات است و نام انسان باید از تمام اجسام، اشیا و حیوانات جدا باشد، افزود: نباید از نام اشیا و سایر موجودات برای انسان‏ها استفاده کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان گفت: باید فرهنگ استفاده از نام نیک را در جامعه مطرح کنیم زیرا نام عنوانی است که فرد را در جامعه با آن می‏شناسند.

خلخالی تاکید کرد: پدران و مادران باید بهترین نام را برای فرزندان خود برگزینند و نباید اسامی نامتعارف برای آنها انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه نام انتخاب شده باید متناسب با شان انسان باشد، افزود: علما، رسانه‏ها، آموزش و پرورش و ... می‏توانند در زمینه ترویج فرهنگ استفاده از نام متعارف برای افراد در جامعه تاثیرگذار باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان افزود: تعیین نام برای فرزندان باید منطبق بر باورها باشد و عرق ملی و فرهنگی را باید در آن تجلی دهیم به طور مثال نام سایر کشورها را برای فرزندانمان انتخاب نکنیم.

خلخالی با بیان اینکه در حال حاضر کشورهای غربی به دنبال این هستند که فرهنگ ما را دستخوش تغییرات کنند، ادامه داد: غربی‏ها به این اعتقاد دارند که وقتی فرهنگ مردم کشوری به سمت فرهنگ آنها کشیده شود دیگر نیازی نیست که خودشان در آن کشور حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: غربی‏ها می‏گویند وقتی مردم کشوری مطالبه‏گر فرهنگ ما باشند انگار که ما در آن کشور حضور داریم. 

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان افزود: نباید از اسم‏ها و عناوینی که با فرهنگ ما سنخیتی ندارد، استفاده کنیم.

خلخالی ادامه داد: همچنین مردم ما نباید با عناوین غربی اسم خاصی را برای مغازه‏ها و سایر اماکن انتخاب کنند زیرا این عناوین یک نماد غربی را نشان می‏دهند که با فرهنگ ما سازگاری ندارد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از نام ائمه (ع) برای فرزندان در جامعه تریج داده شود، گفت: فردی که نام ائمه (ع) را داشته باشد نسبت به آن نام عرق و علاقه پیدا می‏کند و به سمت فرهنگ ائمه (ع) کشیده می‏شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان تاکید کرد: البته در نامگذاری‏ها باید از افراط و تفریط هم پرهیز کرد و از عناوینی همچون "دوست خدا" استفاده نشود.

خلخالی اضافه کرد: باید والدین را نسبت به انتخاب نام نیک توجیه و در این زمینه روشن‏گری کرد و به والدین در این زمینه مشاوره داد.

وی اظهار کرد: باید به این فکر کنیم که داشتن نام نیک باعث می‏شود که فرزندان در جامعه به نام خود ببالند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان اضافه کرد: کارکنان ثبت احوال استان سمنان کارهای خوبی را برای انتخاب نام نیک انجام داده‏اند و اسامی را قالب سیدی و کتابچه آماده کرده‏اند. 

خلخالی با اشاره به اینکه با این حال بهتر است که بر روی این موضوع بیشتر کار شود، افزود: به طور مثال بروشورهایی از نام‏های نیک تهیه و به متخصصان زنان و زایمان داده شود تا از بدو دوران بارداری که مادران نزد آنها مراجعه می‏کنند به آنها داده شود.

وی گفت: با توجه به اینکه خداوند انسان‏ها را در روز قیامت به‌نام خودشان می‏خواند، نباید نامی برای فرزندانمان انتخاب کنیم که در روز قیامت سبب شرمساری آنها شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان بیان کرد: امیدواریم که همه مردم و شیعیان نام‏های نیک و ارزشمندی را برای فرزندانشان انتخاب کنند.

انتهای پیام/س20

   


مقامات قندهار افغانستان خبر دادند
تیراندازی پلیس افغان به نظامیان خارجی پس از مشاجره لفظی صورت گرفته است

خبرگزاری فارس: مقامات ولایت قندهار کشته شدن یک نظامی خارجی و زخمی شدن 2 تن دیگر بر اثر شلیک پلیس افغان را تأیید کرده و اعلام کردند که این عمل پس از مشاجره لفظی صورت گرفت.

خبرگزاری فارس: تیراندازی پلیس افغان به نظامیان خارجی پس از مشاجره لفظی صورت گرفته است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، پس از این که صبح امروز خبر تیراندازی یک پلیس افغانستان به سوی نظامیان خارجی و کشته شدن یک تن از آنان بر اثر این حادثه منتشر شد، مسئولان ولایت قندهار با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کردند که پیش از تیراندازی میان این پلیس و نظامیان خارجی مشاجره لفظی صورت گرفته بود.

بر اساس این اطلاعیه، این رویداد روز گذشته در منطقه مرزی "اسپین بولدک" و هنگام توزیع لوازم التحریر برای کودکان افغان رخ داده است.

مسئولان قندهار دخالت طالبان را در این حادثه رد کرده اند.

در اطلاعیه فوق آمده است که فرد مهاجم پس از این رویداد توسط پلیس دستگیر شده و هیئتی نیز از سوی مقامات محلی به منظور تحقیق در این مورد به محل اعزام شده است.

با کشته شدن این نظامی خارجی توسط نیروهای امنیتی افغان، شمار تلفات نظامیان خارجی در رخ‎داد‏های مشابه به 68 تن رسید.

از اوایل حضور نظامیان خارجی در افغانستان تاکنون این 46مین بار است که نظامیان خارجی از سوی نیروهای امنیتی افغان هدف قرار گرفته و کشته می‎شوند.

چندی پیش در یک حادثه مشابهی در ولایت "کاپیسا"، چهار نظامی فرانسوی کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

عامل این حمله در جریان تحقیق گفته بود در واکنش به حتک حرمت کشته شدگان غیرنظامی از سوی نظامیان خارجی، دست به این اقدام زده است.

"نیکلا سارکوزی"، رئیس جمهور فرانسه پس از این رویداد خروج زود هنگام نیروهای این کشور از افغانستان را مطرح کرد.

همچنین 2 هفته پیش، یک نظامی آمریکایی با شلیک به سوی یک سرباز افغان در ولایت "سرپل"، این نظامی افغان را به قتل رساند و پس از دستگیری اعلام کرد که فکر می‎کرد این نظامی افغان، قصد کشتن وی را دارد.

این حوادث نشان می‎دهند که افزایش فضای بی‏اعتمادی میان نیروهای افغان و خارجی در حال افزایش است.

کارشناسان افغان، کشته شدن غیرنظامیان از سوی نظامیان خارجی، حتک حرمت آنان به ارزش‎های ملی و اسلامی و روحیه اشغال‎گری این نظامیان را از عوامل اصلی خشم نیروهای افغان علیه نظامیان خارجی می‎دانند.

انتهای پیام/ق

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic