مهاجرشجاعی در گفت‌وگو با فارس:
در آرامش قبل از طوفان به سر می‌برم/ می‌خواهم ورودی المپیک را کسب کنم

خبرگزاری فارس: دونده ۸۰۰ متر ایران در المپیک پکن گفت: تمریناتم را بدون حاشیه دنبال می‌کنم و در آرامش قبل از طوفان بسر می‌برم.

خبرگزاری فارس: در آرامش قبل از طوفان به سر می‌برم/ می‌خواهم ورودی المپیک را کسب کنم

 احسان مهاجر شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس عنوان کرد: پس از ۲ سال و نیم آسیب دیدگی و عدم حضور پررنگ در میادین رقابتی، تمریناتی جدی را برای به اوج رسیدن دنبال می‌کنم.

وی با اشاره به این که زیر نظر ابوالفتحی تمرینات زمستانی خود را انجام می‌دهد تصریح کرد: از حجم تمرینات خود راضی هستم و رکوردهای خوبی را نیز در اردوها به ثبت رسانده ام، اما اوج آمادگی ام ۲ ماه دیگر است.

دونده ۸۰۰ متر ایران در المپیک پکن گفت: برای اعزام به اردوی آفریقای جنوبی من نیز درخواست دادم، اما در شورای برون مرزی وزارت ورزش موافقت نشد، من نیز زیاد پیگیر نشدم نمی خواستم وارد حاشیه شوم.

مهاجر شجاعی با اشاره به این که در آرامش قبل از طوفان بسر می‌برد گفت: قصد دارم ورودی A المپیک در ماده دوی ۸۰۰ متر را کسب کنم. اولین رقابتی که قرار است در آن شرکت کنم مسابقات قهرمانی کشور است و پس از آن نیز در هر مسابقه ای که شرایط شرکت در آن فراهم باشد خواهم دوید تا به هدفم دست پیدا کنم.

 انتهای پیام/م

   


نائب رئیس خانه صنعت و معدن ایران:
صنعت مکانیک خودرو لوکوموتیو توسعه هر کشوری است

خبرگزاری فارس: نائب رئیس خانه صنعت و معدن ایران گفت: صنعت مکانیک خودرو لوکوموتیو توسعه هر کشوری است.

خبرگزاری فارس: صنعت مکانیک خودرو لوکوموتیو توسعه هر کشوری است

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، داریوش هندویی در همایش منطقه‌ای مکانیک خودرو در دانشگاه آزاد اسلامی آمل بیان داشت: ایران جزو 10 کشور ثروتمند دنیا از جهت منابع خدادادی است.

وی افزود: طبیعت خدادادی ایران اسلامی یکی از مهم‌ترین دلایلی است که دشمنان همه دوران چشم طمع به این مملکت داشته‌اند.

این مسئول مازندران در دل منابع گرانقدر طبیعی قرار گرفته که ما باید برای همیشه قدر این منابع را بدانیم و با استفاده مناسب از این منابع طلایی خدادادی استان را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم.

هندویی تصریح کرد: مکانیک خودرو یک هزار گرایش دارد و این صنعت لوکوموتیو توسعه هر کشوری است، زیرا همه صنایع در خودرو بوده و این صنعت سایر صنایع را در خدمت خود گرفته است.

نایب رئیس خانه صنعت و معدن ایران اضافه کرد: خودرو امروز محل زندگی انسانها شده است و درصد زیادی از وقت‌ها را ما در خودرو می‌گذرانیم.

چهره ماندگار صنعت در سال 89 در مورد طراحی و اشکال خودرو گفت: تمام خودروسازان 100 تا 200 طراح خودرو دارند که کارشان طراحی است.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی مازندران نیز اظهار داشت: در همه پیشرفت‌ها در علوم مختلف می‌توانید نقش مهندسین را شاهد باشیم و در بخش های پزشکی، کشاورزی و اکثر رشته‌ها این نقش بسیار موثر است.

سیف‌الله علی‌نیا اذعان داشت: سازمان نظام مهندسی مازندران هم از جهت کمی و هم از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارد و در مقایسه با سایر استان‌ها در سطح کارشناسی ارشد و دکتری پیشرفت چشمگیری را به خود دیده است.

انتهای پیام/ن۲۰

   


اسحاق صلاحی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ارائه خدمات شیفت شب کتابخانه ملی به اصحاب رسانه‌‌ بدون نیاز به مدرک تحصیلی

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: این کتابخانه برای مراکز فرهنگی و سایت‌ها، فضای دیگری درنظر گرفته است و آنها می‌توانند به سهولت و با در دست داشتن معرفی‌نامه از منابع و اسناد این کتابخانه بهره‌مند شوند.

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات شیفت شب کتابخانه ملی به اصحاب رسانه‌‌ بدون نیاز به مدرک تحصیلی

اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اهالی رسانه و به خصوص دبیران سرویس خبرگزاری‌ها آیا می‌توانند به سهولت از منابع و اسناد این کتابخانه برای انتشار اخبار استفاده کنند، بیان داشت: یکی از بندهای استفاده از شیفت شب کتابخانه ملی ایران این است که محققان و پژوهشگران بتوانند از منابع و اسناد این کتابخانه بدون درنظر گرفتن مدرک تحصیلی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: پژوهشگر و محققی که کتاب رسمی یا مقاله ثبت شده و اختراعاتی داشته باشد، می‌تواند به سهولت از شیفت شب کتابخانه ملی ایران استفاده کند.

صلاحی ادامه داد: محققان و پژوهشگرانی که عضو یک مؤسسه تحقیقاتی و پژوهشی بوده و به همکاری با آن مؤسسه می‌پردازند با در دست داشتن معرفی‌نامه از مؤسسه مربوطه می‌توانند از شیفت شب این کتابخانه بهره‌مند شوند.

وی افزود: کتابخانه ملی ایران استفاده از شیفت شب کتابخانه ملی ایران را برای محققان و پژوهشگران دارای معرفی‌نامه را باز گذاشته است و اگر آنها از سوی مؤسسه نخبگان و استعدادهای درخشان مورد تائید قرار گیرندبا آنها هیچ مشکلی نخواهیم داشت و بدون درنظر گرفتم مدرک تحصیلی آنها به ارائه خدمات خواهیم پرداخت.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: این کتابخانه برای مراکز فرهنگی، سایت‌ها و مؤسسات، فضای دیگری قائل شده است چرا که آنها جایگاه حقوقی دارند نه حقیقی و به نوعی که آنها می‌توانند به سهولت و با در دست داشتن معرفی‌نامه مؤسسه و نهاد مربوطه از منابع و اسناد این کتابخانه بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: کتابخانه ملی ایران حتی به تدوین‌گرهای صدا و سیما با ارائه معرفی‌نامه به ارائه خدمات و منابع خواهد پرداخت و فعالان رسانه‌ها با استفاده از معرفی‌نامه می‌توانند با سهولت از اسناد و منابع موجود کتابخانه ملی ایران بهره‌مند شوند و کاری به مدرک تحصیلی آنها هم نخواهیم داشت.

انتهای پیام/و

   


در دیداری معوقه
فولاد ماهان برابر صنایع پتروشیمی پیروز شد

خبرگزاری فارس: تیم فولاد ماهان در دیداری خانگی تیم صنایع پتروشیمی را با شکست بدرقه کرد تا شکست در شهرآورد بسکتبال اصفهان را به فراموشی بسپارد.

خبرگزاری فارس: فولاد ماهان برابر صنایع پتروشیمی پیروز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، در دیداری معوقه از مسابقات مرحله گروهی لیگ برتر بسکتبال تیم فولادماهان در سالن شهدای مخابرات میزبان تیم پتروشیمی بود.

در این دیدار تیم ماهان موفق شد حریف خود را با نتیجه 80 بر 73مغلوب کند تا برد دیگری به کارنامه شاگردان محسن صادق‌زاده اضافه شود.

تیم ماهان در این بازی کوارتر اول و سوم را با نتایج25 بر 15 و 23 بر 18 بردند و زمان‌های دوم و چهارم هم 23 بر 17 و 17 بر 15 به سود پتروشیمی خاتمه یافت.

ماهان با این پیروزی فولاد با این برد 40 امتیازی شد و در مکان دوم باقی ماند اما تیم پتروشیمی همچنان در رده ششم با 34امتیاز باقی ماند.

در دیگر دیدار معوقه این هفته مهرام در دربی تهران موفق شد دانشگاه آزاد را 100 بر 77 شکست دهد.

به گزارش فارس، تیم‌های ذوب‌آهن و ماهان که به عنوان نمایندگان بسکتبال اصفهان در مسابقات فصل جاری لیگ برتر بسکتبال حضور داشتند و هر دو تیم به مرحله پلی‌آف صعود کردند.

انتهای پیام/خ۳۰

   


کلاس مدیریت فوتبال با تدریس نصیرزاده در خراسان رضوی برگزار شد

خبرگزاری فارس: یک دوره کلاس مدیریت فوتبال در استان خراسان رضوی با تدریس هوشنگ نصیرزاده برگزار شد.

خبرگزاری فارس: کلاس مدیریت فوتبال با تدریس نصیرزاده در خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس، یک دوره کلاس مدیریتی فوتبال روز گذشته در استان خراسان رضوی برگزار شد.

این کلاس با حضور مسئولان باشگاه ها، اصحاب رسانه و دست اندرکاران فوتبال در دانشگاه تربیت بدنی و علوم ورزش دانشگاه فردوسی با حضور بیش از ۵۰ نفر برگزار شد و در پایان کلاس گواهی شرکت در این کلاس به شرکت کنندگان داده شد.

مدرس این کلاس هوشنگ نصیرزاده بود.

انتهای پیام/

   


محور کرج - چالوس از امروز باز است

جمعه 12 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

محور کرج - چالوس از امروز باز است

خبرگزاری فارس: محور کرج - چالوس در استان البرز حدفاصل سه راهی دیزین تا تونل کندوان که به علت ریزش بارش شدید برف و کولاک و احتمال سقوط بهمن مسدود شده بود در ساعت 2 بامداد 12 اسفند با تلاش عوامل راهداری و مأموران پلیس راه باز شد.

خبرگزاری فارس: محور کرج - چالوس از امروز باز است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پلیس راهور ناجا، محور کرج چالوس در استان البرز حدفاصل سه راهی دیزین تا تونل کندوان که به علت ریزش بارش شدید برف و کولاک و احتمال سقوط بهمن مسدود شده بود در ساعت 2 بامداد 12 اسفند با تلاش عوامل راهداری و مأموران پلیس راه باز شد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن 88255555 بطور شبانه روزی پاسخ‌گوی وضعیت راه‌های کشور و یا امداد‌رسانی احتمالی است.

انتهای پیام/

 

   


سی ان ان مطرح کرد
ناآرامی در انتخابات ایران، به ضرر آمریکاست

خبرگزاری فارس: سی ان ان گفت: «به هر حال هرگونه ناآرامی در ایران می تواند به نگرانی ها در منابع نفتی دامن بزند و این نگرانی ها نیز قیمت نفت را افزایش بدهد.»

خبرگزاری فارس: ناآرامی در انتخابات ایران، به ضرر آمریکاست

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، به نقل از جام نیوز، شبکه سی ان ان، روز پنجشنبه 1 مارس(11 اسفند) با اشاره به انتخابات مجلس در ایران گفت: « ایران اکنون خود را برای رفتن به پای صندوق های رای آماده می کند. این اولین انتخابات بعد از ادعاهای تقلب در انتخابات گذشته است که منجر به تظاهرات وسیعی[!] نیز شد.»

در حالی که بیش از ده ها نفر از اصلاح طلب در انتخابات نامزد شده اند، سی ان ان مدعی شد: «در این انتخابات در واقع دو حزب از اصولگرایان با هم رقابت می کنند. آنهایی که از محموداحمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، حمایت می کنند و آنهایی که حامی او نیستند. گروه های حقوق بشری اعلام کرده اند که دولت به شدت اینترنت را کنترل کرده و پلیس سایبری را نیز آماده باش قرار داده است.»

سی ان ان، با اشاره به احتمال ایجاد ناآرامی بعد از انتخابات مجلس، در مورد تبعات آن برای آمریکا گفت: «به هر حال هرگونه ناآرامی در ایران می تواند به نگرانی ها در منابع نفتی دامن بزند و این نگرانی ها نیز قیمت نفت را افزایش بدهد. اکنون به خاطر همین تنش ها قیمت نفت در 9 ماه گذشته به بالاترین حد خود رسیده است. بن برننکی، رئیس بانک مرکزی آمریکا، نیز اعلام کرده است که مشکل بزرگ در حوزه نفت، افزایش قیمت ها بوده است و به خاطر ایران است. ما باید این مشکل را حل کنیم ولی به هر حال اکنون این موضوع فراتر از توانایی های من و یا هر کس دیگری است.»

انتهای پیام/

   


بازتاب انتخابات مجلس شورای اسلامی- 5
القدس: مشارکت ایرانی‌ها در اولین انتخابات پس از فتنه 2009 افزایش می یابد

خبرگزاری فارس: یک روزنامه چاپ شهر قدس (اشغالی) اعلام کرد که منابع ایرانی با توجه به فشارهای بین‌المللی بر ایران معتقدند که مشارکت در اولین انتخابات پس از فتنه سال 2009 مانند گذشته است و احتمالا افزایش هم خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: القدس: مشارکت ایرانی‌ها در اولین انتخابات پس از فتنه 2009 افزایش می یابد

به گزارش فارس، روزنامه القدس چاپ شهر قدس فلسطین، با اشاره به انتخابات پارلمانی ایران و بیان اینکه رای‌گیری از ساعت 8 صبح به وقت محلی آغاز شده است، آن را اولین انتخابات پس از حوادث انتخاباتی ریاست جمهوری در سال 1388 (2009) اعلام کرد.

القدس نوشت: پس از گذشت سه سال از «فتنه» انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 که در پی آن ناآرامی‌هایی ایجاد شد... ایرانی‌ها امروز وارد تجربه جدید در انتخابات پارلمانی می‌شوند.

این روزنامه با اشاره به مشارکت گروه‌ها و لیست‌های متعدد اصولگرا اعلام کرد که این انتخابات، با توجه به چالش‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی ایران و برنامه‌ هسته‌ای ایران، پیشینه‌ای خواهد بود برای قطب‌های جریان اصولگرایی در ایران.

القدس با بیان اینکه بیش از ۴۸ میلیون نفر از مردم ایران به این انتخابات دعوت شدند تا ۲۹۰ نماینده را از میان ۳۴۴۴ نامزد انتخاب کنند، منابع در تهران اعلام کرده‌اند که مشارکت در این انتخابات کمتر از انتخابات مشابه قبل نیست بلکه با توجه به فشارهای وارده بر ایران و تحریم‌هایی که به دلیل برنامه هسته‌ای بر آن اعمال شده، احتمال افزایش خواهد داشت.

القدس همچنین اعلام کرد که مقامات ایران مردم کشورشان را به شرکت همه‌جانبه در انتخابات تشویق کردند.

انتهای پیام/.++

   


جزئیات برنامه‌های استان‌ها برای سفرهای نوروزی اعلام شد

خبرگزاری فارس: ‌برنامه‌های ستاد تسهیلات سفرهای کشور برای نوروز ۹۱ در استان‌های مختلف کشور اعلام شد.

خبرگزاری فارس: جزئیات برنامه‌های استان‌ها برای سفرهای نوروزی اعلام شد

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ستاد تسهیلات سفرها در استان‌های مختلف کشور برنامه‌های متعددی برای مسافران نوروزی درنظر گرفته‌اند که  این برنامه‌ها به تفکیک استان‌ها به شرح زیر است:

-------------------

آذربایجان شرقی:

-------------------

- برگزاری جلسه توجیهی برای مدیران مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی در خصوص رعایت دستورالعمل‌ها و چگونگی نظارت‌ها و اطلاع رسانی در خصوص برخورد قانونی و قاطع با متخلفان و نظارت مستمر بر فعالیت مجموعه ها مخصوصاً در ایام نوروز

- بهره‌گیری از انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جامعه هتلداران استان در امر نظارت

- هماهنگی با مراجع قضایی و انتظامی جهت برخورد قانونی با متخلفان احتمالی

- نظارت بر کمیت و کیفیت خدمات تخصصی گردشگری اعم از تورهای استانگردی و تبریزگردی، برنامه تور، بیمه مسافران تور، نرخ خدمات، حضور راهنما و...

- نظارت بر کار رستورانها و آشپزخانه‌های صنعتی و مراکز عرضه مواد غذایی به لحاظ بهداشتی

- تهیه پلاکاردهای اطلاع رسانی در خصوص شماره تلفن اعلام شکایات

- بکارگیری جوانان علاقمند در برنامه های اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران و گردشگران و آموزش آنان حداقل در سه جلسه قبل از نوروز و آماده سازی آنان جهت همکاری در کنار راهنمایان اصلی و مجرب و ملبس به لباسهای متحد الشکل

- اختصاص کیوسک و یا چادرهایی جهت مراجعه مسافران به منظور اعلام شکایات احتمالی ( ورودی شهر تبریز، فرودگاه، راه آهن، ترمینال، مرکز ثابت اطلاع رسانی)

- راه اندازی تلفن گویا 1838

- انعکاس مشکلات و شکایات واصله به سازمانهای متولی و پیگیری تا حصول نتیجه

- راه اندازی اتوبوس‌های گردشگری به تعداد 15 دستگاه در شهر تبریز و شهرهای بزرگ استان که مسافران را رایگان از مراکز اقامتی و پارک‌های مسافر، جهت بازدید از موزه ها و اماکن دیدنی انتقال می‌دهند

افزایش ساعات کاری موزه ها

تخفیف 30 درصدی هتلهای استان به گردشگران نوروزی

------------------

آذربایجان غربی:

------------------

- اختصاص شماره 2244540-0441 رسیدگی به شکایات ستاد استان بصورت شبانه روزی

- تثبیت نرخ تاسیسات گردشگری استان بدون هیچ گونه افزایش در ایام نوروز 91

- آموزش ضمن خدمت کارکنان و تاسیسات گردشگری در جهت ارائه بهتر خدمات مطلوب

- بازرسی‌های محسوس و غیر محسوس و نظارت مستمر از کلیه تاسیسات گردشگری استان به منظور رفاه حال مسافران نوروزی

- نیروی انتظامی استان با اتخاذ تدابیر امنیتی مهمانان محترم نوروزی بمنظور ایجاد تمهیدات در محورهای مواصلاتی مرکزیت استان با ترکیب اکیپ هایی در نقاط حادثه خیز و در سایر شهرستانها بصورت تیم های گشت محسوس و گشت‌های نا محسوس آماده ارائه خدمات است

- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان طرح بسیج سلامت نوروزی را با آمادگی کامل بیمارستانها و اورژانس های امداد رسانی در تمامی ساعات شبانه روزی اجرا می‌کند

- سازمان بازرگانی در طول ایام تعطیلات نوروزی نیز نظارت کامل بر اجرای دقیق نرخ‌های خدمات و کالا و ارزاق عمومی داشته و اختصاص شماره تلفن 124 همواره آماده پاسخگویی به شکایات عموم مهمانان است

- شرکت پخش فرآورده های نفتی استان با تجهیز جایگاه های عرضه بنزین و جایگاه عرضه گاز طبیعی در سطح استان آمادگی خود را برای عرضه فرآورده های سوختی اعلام کرده است

---------

اردبیل :

---------

- برپایی سفره‌های هفت سین در میادین شهرها با هماهنگی شهرداری‌ها

- برگزاری جشنواره استقبال از مهمانان با 12 برنامه در سرعین

- برگزاری نمایش‌هایی در رابطه با نوروز در شهرهای مختلف استان

- برپایی چادرهای نماز در مسیرهای گردشگری استان

اعطای جوایز ارزنده به اولین مسافران وارده به استان اردبیل

- ارائه تخفیفات در مراکز اقامتی، پذیرایی و آب های درمانی

- استفاده از افراد آموزش دیده در مراکز و چادرهای اطلاع رسانی

-------

ایلام :

-------

- برپایی نمایشگاه صنایع دستی و فروش سوغات در قلعه والی

- برپایی چادرهای عشایری و پذیرایی سنتی در قلعه والی و ساختمان فلاحتی

- برپایی جنگ شادی بمدت 3 روز در قلعه والی

- آماده کردن پیک‌های موتوی جهت راهنمایی مسافران

تخفیف 20 درصدی واحدهای اقامتی در ایام نوروز و مهمانسرای جهانگردی با تخفیف 60 درصد

- تشکیل گروه های آموزش واحدهای اقامتی در نحوه برخورد با مسافران و اعزام به جهت آموزش در شهرستان

- برگزاری بیش از 400 نمایش خیابانی تا 15 فروردین

- آماده کردن سایت گردشگری هوایی برای پرواز بر فراز ایلام با تخفیف ویژه به تعدا 4 هواپیما

- تهیه بروشور مشترک نیروی انتظامی و میراث فرهنگی و بروشور مشترک با هلال احمر

- نصب بنرها در پشت شیشه های اتوبوسهای استان ایلام به شهرهای دیگر با عنوان " ایرانگردی را از ایلام‌گردی آغاز کنیم" و یا " امسال نوروز سفر به ایلام " با هماهنگی حمل و نقل پایانه ها

- جلسه توجیهی با آژانس های تاکسیرانی خارج از شهر در جهت نحوه آداب برخورد با مسافران نوروزی

-------

البرز:

-------

- برگزاری تور استانگردی از تاریخ ۹۱،۱،۳ تا ۹۱،۱،۱۲

- مانور آغاز به کار و هماهنگی دستگاه‌های عضو ستاد

- برگزاری جشن‌های نوروزی

- چاپ و توزیع اقلام تبلیغاتی اعم از کتاب، بروشور، نقشه و راهنما و...

- ایجاد 15 پایگاه اطلاع رسانی در سطح استان

----------

اصفهان:  

----------

- برگزاری مراسم تحویل سال و برپایی سفره‌های هفت سین

- استفاده از ظرفیت کیوسک‌های دوچرخه جهت استفاده از امکانات شهری

- اقدام لازم برای بازدید خانواده شهدا و جانبازان بصورت رایگان از بناهای تاریخی

- برگزاری نمایشگاه آثار هنری از هنرمندان استان

- اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در مجتمع های فرهنگی استاد فرشچیان

- تهیه و پخش بروشورهای متنوع فرهنگی

نصب نرم افزار سلام میراث بر روی تلفن‌های همراه گردشگران

---------

بوشهر:  

---------

- ایجاد کمپینگ در نواحی ساحلی

- برپایی نمایشگاه صنایع دستی در کلیه شهرستانها

- راه‌اندازی بازارچه‌های کالا در نواحی مرزی

- برپایی جشنواره‌های فرهنگی مانند جشنواره های شب های خلیج فارس در بوشهر و دلوار

- برگزاری تورهای دریایی توسط دفاتر خدمات مسافرتی 

-------

تهران: 

-------

- سفره هفت‌سین در مجموعه کاخ موزه نیاوران

- برگزاری آئین نمادها و سمبلهای ایرانیان در ایام نوروز همراه با جشنواره تفریحی و گردشگری و صنایع دستی از سراسر در محل کاخ نیاوران

- تهیه، تولید و چاپ اقلام تبلیغاتی و معرفی جاذبه های گردشگری استان

- ایجاد سامانه بلوتوثی معرفی جاذبه های گردشگری استان

- تهیه لباس (کاور و کلاه متحدالشکل) جهت افراد اطلاع رسان

- تشکیل چهار تیم نظارتی بر تاسیسات و موسسات گردشگری و بازدید فوق‌العاده از تاسیسات مذکور

- راه اندازی تورهای ویژه تهرانگردی در نوروز 1391

ارائه تخفیفات اقامتی در کلیه هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرهای استان تهران

-------------------------

چهار محال و بختیاری:

-------------------------

تخفیف ویژه مراکز اقامتی

- برگزاری جشن بزرگ نوروز در سطح استان

- برگزاری جشنواره موسیقی محلی

- مراسم ویژه به مناسبت روز طبیعت

------------

خوزستان: 

------------

- برپایی نماییشگاه صنایع دستی، سوغات و هدایا در پارک ساحلی دولت اهواز و کلیه شهرستانهای استان

- برگزاری جشنواره آداب و رسوم

- برپایی تورهای ارزان قیمت در سطح استان

--------------------

خراسان شمالی: 

--------------------

- برگزاری همایش استقبال از نوروز 91 برای مدیران و بهره برداران کلیه تاسیسات گردشگری استان

- مراسم استقبال از اولین مسافران ورودی به استان در زمان تحویل سال

- نصب پارچه نوشته ها و بنر ها با مضامین و پیامهای نوروزی

- برگزاری بازارچه های نوروزی تحت عنوان بازارچه های صنایع دستی و سوغات خدمات سفر

- سفره هفت سین در میادین شهرها و موزه استان

------------------

خراسان جنوبی:

------------------

- چاپ و توزیع کتابچه راهنمای گردشگری و مسافران نوروزی و اطلس نقشه های شهرستان‌های استان

- تهیه سفره هفت سین با مشارکت بخش خصوصی در قالب بهترین طراحی در کلیه شهرستانها

- آمادگی شرکت های بیمه جهت ارائه خدمات به مسافران نورزی

- آمادگی چندین باب حمام عمومی فعال جهت رفاه حال مسافران نوروزی در سطح استان

راه اندازی قطار شادی با مشارکت شهرداری قاین در مرکز استان

- پیش بینی و راه اندازی سیاه چادر عشایری در یکی از بناهای تاریخی و شاخص مرکز استان با ارائه آداب و رسوم خاص عشایری و عرضه ی محصولات و صنایع دستی

- غبار روبی و آماده سازی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی جهت ورود مسافران و زائران با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه

------------------

خراسان رضوی:

------------------

- جشنواره هفت سین

- جشنواره ورزش‌های باستانی و کشتی باچجوخه در آرامگاه فردوسی

- هماهنگی جهت برگزاری مراسم استقبال از مسافرین ورودی به استان در فروردین 1391

- ایجاد آمادگی ستاد حوادث غیر متقربه به صورت شبانه روزی در مراکز فرهنگی تاریخی

- برگزاری تور یک روزه ویژه نوروز در کلیه شهرستانهای استان

- برنامه ریزی جهت اطلاع رسانی تلویزیون های شهری

--------

زنجان:

--------

- برگزاری تورهای رایگان به مجموعه سلطانیه

- برگزاری جلسات هماهنگی با ادارات کل آموزش و پرورش ،شهرداری ،اوقاف ،نیروی انتظامی برای ساماندهی به اماکن موقت (مدارس،تکایا،منازل استیجاری) و آماده سازی مکانهای مذکور

- هماهنگی با صدا و سیمای مرکز اشراق درخصوص پخش فیلم از جاذبه های استان در جهت معرفی جاذبه ها

- هماهنگی با شهرداری زنجان درخصوص پخش فیلم از جاذبه های استان در مراکز شهر و میادین از تلویزیونهای شهری

- حمایت ویژه از تورهای دانشجویی و علمی ـ پژوهشی برای دانشجویان و محققان

- راهنمایی در مسیر و هدایت گردشگران به مقاصدگردشگری

امکان در اختیار قرار دادن راهنمای انگلیسی زبان محلی برای تورهای خارجی به صورت رایگان

-------------------------

سیستان و بلوچستان: 

-------------------------

- جشنواره های سیزده گانه نوروزی در کلیه شهرستانها

- برگزاری نمایشگاه و فروشگاه سوغات و هدایای صنایع دستی در کلیه شهرستانها و مبادی ورودی

تخفیف 20 درصدی تورهای طبیعت گردی در استان

- برگزاری برنامه های فرهنگی با محوریت ورزش های باستانی در مناطق مختلف استان

---------

سمنان:

---------

- برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در 5 شهرستان استان و مراکز پر بازدید

- برگزاری مسابقه سفره هفت سین در سطح استان

- نصب بنرهای اطلاع رسانی و معرفی آثار تاریخی در سطح استان

- برگزاری مسابقه نقاشی کودکان در مکانهای پر بازدید و جاذبه های گردشکری در سطح استان

- توزیع شاخه های گل به مسافران در روز اول فروردین

- اجرای موسیقی سنتی و چوب بازی و ... در سطح استان

اجرای جشنواره و مراسم آئینی ویژه نوروز در سطح استان

--------

فارس:

--------

- مراسم ویژه تحویل سال نو

- برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی

- برپایی سیاه چادر عشایری با پوشش محلی، عرضه محصولات غذایی عشایری و صنایع دستی به صورت زنده

- اجرای برنامه‌های نمایشی آئینی و سنتی

- پخش ویژه برنامه عصرگاهی نارنجستان در ایام نوروز

- پیش بینی جهت فیلمبرداری تبلیغاتی، نصب بنر خوش آمدگویی در میادین محورهای ورودی و خروجی، پلیس راه‌ها و پایگاه‌ها

- پیش بینی اجرای طرح همگانی بیمه گردشگری در کلیه اماکن تحت پوشش اداره کل فارس برای نخستین بار در سطح کشور

--------

قزوین:

--------

- مهیا بودن کتابخانه های دیجیتال جهت ارائه خدمات به زائران و مسافران نوروزی

- پخش مستند معرفی جاذبه های گردشگری استان

- نمایشگاه عکسهای قدیمی

- موسیقی سنتی منطقه آبیک زرگر

- نوروز خوانی

- نمایشگاه صنایع دستی و سوغات

جشنواره ملی اسباب بازی

- شاهنامه خوانی

برپایی چادر عشایر

- چاپ بیش از 600 هزار نسخه برو شور و نقشه

-----

قم: 

-----

- استقرار پایگاه‌های اطلاع رسانی در یازده نقطه و ورودی‌های شهرستان قم

- برگزاری همایش آموزشی فرهنگی و کارگاه بازآموزی مدیران واحدهای اقامتی استان قم

- برگزاری نمایشگاه سوغات و صنایع دستی استان

- اجرای تورهای قم گردی

- بازدید از خانواده شهدا به مناسبت عید نوروز

- اجرای برنامه های زنده فرهنگی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) و تحویل سال نو

------------

کردستان: 

------------

- آماده سازی 23 هتل ، 60 واحد غذا خوری بین راهی جهت ارائه خدمات به گردشگران ورودی

- تجهیز و آماده سازی 70 واحد نمازخانه و سرویس بهداشتی احداث شده و سرویس های بهداشتی مربوطه به مجتمع ها و غذاخوری های بین راه

- برپایی 3 سفره هفت سین در محل موزه ها و اماکن تاریخی و گردشگری تحت نظارت این اداره کل

- اجرای موسیقی کردی و رقص محلی در محل نمایشگاه های صنایع دستی

- برنامه ریزی و اجرای تورهای یکروزه گردشگری در مرکز استان توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

- برنامه ریزی و برگزاری مسابقه بزرگ کردستان شناسی ویژه گردشگران ورودی استان

- برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با صنعت گردشگری و فنون راهنمایی کردن گردشکران در سطح شهرستانهای استان

- تجهیز و آماده سازی موزه ها و آثار تاریخی استان

--------

کرمان:

--------

- آماده سازی کلیه موزه های تحت پوشش

- برپایی نمایشگاه صنایع دستی با دعوت از صنعتگران سراسر کشور

- استقرار راهنمایان مجرب در اماکن تاریخی

- برپایی نقالی و موسیقی محلی در اماکن تاریخی شهرهای مختلف استان

- تهیه پکیج مشترک شامل توصیه های پزشکی، انتظامی،اطلاعات جاذبه های گردشگری

- برپایی نمایشگاه های فروش محصولات و صنایع دستی شهرستانها

- برپایی نمایشگاه های توزیع و عرضه مواد خوراکی در کلیه شهرستانها

- گشت های مشترک تخصصی و دستگاههای ذیربط و مجامع امور صنفی و...

------------

کرمانشاه:

------------

- جشنواره غذاهای سنتی در ایام نوروز

- اجرای چیدمان بزرگترین پازل جاذبه های گردشگری

- تهیه اقلام فرهنگی

- برپایی نمایشگاه در 14 شهرستان و سه مورد در مرکز استان

- برپایی سیاه چادر در عرضه غذاهای سنتی

- نصب دستگاه اطلاع رسانی در محوطه های تاریخی

-------------------------

کهگیلویه و بویر احمد:

-------------------------

نمایشگاه های عرضه و نمایش صنایع دستی و سوغات محلی 16 مورد

جشنواره فرهنگی و هنری در سطح استان 5 مورد

- پاکسازی نمادین مراکز گردشگری

- اجرای مانور مشترک با سایر نهادها در اواخر اسفند ماه

- برپایی مراکز اطلاع رسانی

- چاپ ویژه نامه گردشگری جهت معرفی جاذبه ها و قابلیتهای گردشگری استان

----------

گلستان:

----------

- هماهنگی با دستگاه‌های زیر مجموعه این کمیته جهت دریافت اطلاعات

- پیگیری و هماهنگی جهت تهیه کتابچه و نقشه راهنمای استان

- لغو تعطیلی موزه های تحت پوشش در طول ایام تعطیلات نوروز و افزایش ساعات بازدید

- برپایی سفره هفت سین در 15 مرکز و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در 9 نقطه

- راه اندازی وب سایت گردشگری و ارائه آخرین اطلاعات و آمار و عملکرد دبیر خانه ستاد

- برنامه ریزی بمنظو.ر تجلیل از اولین مسافران ورودی به استان در سال نو

--------

گیلان:

--------

- برپایی همایش تحت عنوان پلیس و گردشگری

- برگزاری جشنواره های فرهنگی، بومی و محلی

- چاپ و توزیع بروشور، نقشه سیاحتی، بنر و اقلام تبلیغاتی

- اجرای بازدید های مشترک با همکاری تعزیرات ، بازرسی و نظارت

- زیباسازی و پاکسازی شهرها، محورهای گردشگری

- تزئین سفره هفت سین، آذین بندی، تدارکات و تبریکات، گل و شیرینی در قسمت لابی و داخل اتاق هتل ها و مجتمع های گردشگری

---------

لرستان: 

---------

- چاپ ا اقلام تبلیغاتی

- برپایی 14 پایگاه اطلاع رسانی در ورودی شهرهای استان و توزیع اقلام تبلیغاتی

- برپایی نمایشگاه صنایع دستی در ورودی قلعه فلک الافلاک ، پارک شریعتی و ....

برپایی سفره هفت سین در صحن اول قلعه فلک الافلاک

- ایجاد سامانه پیام کوتاه و ارسال پیامک خوش آمد گویی نوروزی

- نمایش اشیاء جدید در موزه های استان واقع در شهرستانهای خرم آباد

- برگزاری تور بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان خرم آباد توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در محوطه ورودی قلعه فلک الافلاک

----------

مازندران:

----------

- برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با بیش از 300 غرفه در استان

- تشکیل جلسات متعدد کار گروه ساماندهی اماکن استیجاری استان

- برگزاری جلسات متعدد جهت ساماندهی چادر خوابی و هدایت مسافران به مناطق نمونه گردشگری

- فعال کردن موزه های استان

- هماهنگی با رسانه های ملی و استانی جهت اشاعه فرهنگ سفر راحت وارزان به استان مازندران

- هماهنگی جهت ساماندهی سواحل برای پذیرایی از مهمانان نوروزی

- ایجاد سایت مخصوص جهت بازدید از جاذبه های تفریحی و توریستی استان

-----------

هرمزگان:

-----------

- برگزاری جشنواره موسیقی(آوای خلیج فارس) به مدت یک هفته

- برگزاری جشنواره جهانگریه بستک

- نمایشگاه سوغات و لباس محلی استان

برگزاری مسابقه مجسمه های شنی

جشنواره خاکهای رنگی جزیره هرمز

- اختصاص ویژه برنامه های صدا و سیما جهت راهنمایی و آشنایی مهمانان با استان

اجرای مسابقه شتر سواری در سواحل بندر عباس

- راه اندازی بیش از 40 کیوسک اطلاع رسانی در سطح شهر و مبادی ورودی استان

- برگزاری مسابقه باد بادک بازی

---------

همدان: 

---------

- تورهای استان گردی

- برپایی سفره های هفت سین در جاذبه های گردشگری و ورودی شهرها

- برگزاری جشن روز اول نوروز به مناسبت حلول سال نو

- برگزاری مراسم فرهنگی طی ایام نوروز در اماکن و جاذبه های گردشگری

-----

یزد:

-----

- ایجاد بازارچه ، نمایشگاه و فروشگاه‌های صنایع دستی و ارزاق عمومی

- نامگذاری هرروز ایام نوروز به نام یکی از شهرستانهای استان

- برگزاری مراسم نمادین رسمی و افتتاح سفر

- برپایی سفره هفت سین در محل امامزادگان، گلزار شهدا و جاذبه های گردشگری

- برگزاری مسابقات رادیویی و تلویزیونی شبکه استانی

---------------------

منطقه آزاد انزلی:

---------------------

-حضور بزرگترین کشتی مسافری میرزا کوچک خان  در آب های این منطقه

- ورزش های آبی ، آموزش غواصی، جت اسکی، قایق های پالو، قایق رانی

راه اندازی گردشگری روستایی با کاروان شتر سواری

- ایجاد پارکینگ هایی با حداقل پذیرش 4000 خودرو مجهز به روشنایی و دوربین های مداربسته

- ایجاد 110 آلاچیق در کنار ساحل

راه اندازی پارک بادی کودکان

---------------------

منطقه آزاد کیش:

---------------------

پیش بینی پروازهای فوق العاده و همچنین سفرهای دریایی

- اطلاع رسانی گسترده در ارتباط با وضعیت جاده های منتهی به جزیره کیش در ایام نوروزی

- پیش بینی لازم برای تامین مایحتاج مسافران با توجه به بعد مسافت دریایی کیش تا سواحل جنوب کشور

- برنامه ریزی برای تقویت امکانات بهداشتی و عمومی مورد نیاز کمپینگ های چادری داخل جزیره

- برنامه ریزی جهت ذخیره سوخت مورد نیاز خودروهای گردشگران

- برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری

- برگزاری گشت های تفریحی متعدد برای بازدید گردشگران از جاذبه های گردشگری کیش

- اطلاع رسانی و راهنمائی مسافران و گردشگران

---------------------

منطقه آزاد چابهار:

----------------------

- نصب پلاکارد، بنر ، بیلبرد در نقاط مهم و پرتردد مسافران جهت آگاهی

- راه اندازی تلفن دائمی ستاد منطقه

- برگزاری نمایشگاه جهت معرفی هر چه بهتر منطقه( نمایشگاه عکس، صنایع دستی،.....)

- راه اندازی سفره های هفت سین با رویکرد سنتی و بومی منطقه

- برپایی تورهای گردشگری و آشناسازی

- راه اندازی واحد انتقادات، پیشنهادات و شکایات

- راه اندازی پایگاه های اطلاع رسانی

--------------------

منطقه آزاد ارس:

--------------------

- راه اندازی سایت پرواز با دو فروند هواپیمای سبک

- استقرار سیرک ملی ایران به مدت 13 روز

جشنواره ماهیگیری ارس

- برگزاری جشنواره ای مححلی استانهای شمالغرب کشور

- برگزاری دو عنوان نمایشگاه در محل سازه نمایشگاهی موقت

- بیمه مسافران ورودی به محدوده منطقه

انتهای پیام/

   


احتمال کولاک در روزهای آخر سال
کردستان غرق باران رحمت / برف در کردستان تا هفته آینده می‌بارد‌

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان هواشناسی کردستان گفت: بارش برف و باران که از روز گذشته وارد استان کردستان شده تا دوشنبه هفته آینده همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: کردستان غرق باران رحمت / برف در کردستان تا هفته آینده می‌بارد‌

محمدطالب حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: بر اساس آخرین وضعیت ایستگاه‌های هواشناسی استان در حال حاضر بارش برف و باران در تمام نقاط استان کردستان گزارش شده است.

وی از بروز مه و احتمال کولاک در سطح استان خبر داد و افزود: در پی بارش برف و باران بروز مه و کولاک برف در گردنه‌های سخت‌گذر و صعب‌العبور و برف‌گیر استان از جمله گردنه ژالانه، هه‌وه‌تو و زرینه اوباتور در شهرستان دیواندره وجود دارد.

رئیس سازمان هواشناسی کردستان در ادامه تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی میزان بارش برف و باران در استان امروز و فردا مساعد و مناسب خواهد بود.

حیدری از کاهش دمای هوای استان کردستان در چند روز آینده خبر داد و اضافه کرد: دمای هوای استان از جمعه جاری تا سه‌شنبه آینده به تدریج کاهش می‌یابد.

وی بیشترین میزان بارش‌های برف و باران در نقاط مختلف استان را مربوط به شهرستان مریوان با 19 میلیمتر عنوان کرد و بیان داشت: در شهر قروه میزان بارندگی قابل ملاحظه نبوده است.

رئیس سازمان هواشناسی کردستان بیشترین میزان ارتفاع برف را شهر زرینه با 56 سانتیمتر و هزارکانیان با 45 سانتیمتر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر در شهرهای کامیاران و سقز بارش برف خفیف، بیجار غبار، زرینه رگبار برف، مریوان و بانه بارش برف، قروه کولاک برف، سنندج مه رقیق و هزارکانیان بارش برف شدید گزارش شده است.

حیدری میزان ارتفاع برف در 24 ساعت گذشته در شهرهای مریوان 6 سانتیمتر، قروه و کامیاران و بیجار یک سانتیمتر، سقز 3 سانتیمتر و شهر بانه 23 سانتیمتر عنوان کرد و بیان داشت: میزان بارندگی در سنندج 2 میلیمتر، بیجار یک میلیمتر، زرینه 3 میلیمتر، مریوان 19 میلیمتر، بانه 7 میلیمتر، هزارکانیان 8 میلیمتر و کامیاران 4 میلیمتر بوده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در قروه و هزارکانیان سرعت باد 10 متر بر ثانیه گزارش شده است.

رئیس سازمان هواشناسی کردستان در ادامه افزود: بر اساس آخرین وضعیت هواشناسی اکثر نقاط استان شاهد بارش برف و باران است و این موج به صورت متناوب ادامه دارد.

حیدری به وضعیت ناسالم بودن هوای امروز سنندج و گردو غبار موجود اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود این گردوغبار با ورود موج بارش‌زا از اوایل صبح دیروز آلاینده‌های موجود در هوا کاهش یافت.

وی به آمادگی پرسنل هواشناسی کردستان امروز  12 اسفندماه جاری در روز انتخابات اشاره کرد.

انتهای پیام/غ10

   


هفته بیست و پنجم لالیگا اسپانیا
اتلتیکو در ضیافت آندلوس/ شاگردان گواردیولا به مصاف خیخون می‌روند

خبرگزاری فارس: در اولین شب از هفته بیست و پنجم لالیگای اسپانیا تیم اتلتیکومادرید میهمان سویا از آندلوس است.

خبرگزاری فارس: اتلتیکو در ضیافت آندلوس/ شاگردان گواردیولا به مصاف خیخون می‌روند

به گزارش خبرگزاری فارس، شاگردان زخم خورده سیمئونه فردا شب در خانه سویا میهمانند.

سویا هفته گذشته والنسیا را در مستایا شکست داده و این تیم متحول شده به چیزی جز ۳ امتیاز خانگی نمی‌اندیشد.

اتلتیکومادرید نیز که می‌توانست با درخشش در هفته قبل به منطقه اروپایی چنگ بزند کار بسیار سختی در خانه سویا خواهد داشت.

برنامه بازی های فردا شب:

ختافه – مالاگا

رئال مایورکا – اوساسونا

رایووایکانو – راسینگ سانتاندر

بارسلونا – اسپورتینگ خیخون

سویا – اتلتیکومادرید

انتهای پیام/

   


استاندار آذربایجان شرقی:
آرای مردم نشان از زنده بودن انقلاب است

خبرگزاری فارس: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: آرای مردم نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی زنده است و با قوت و قدرت بیشتری مسیر پرافتخار خود را ادامه می‌دهد.

خبرگزاری فارس: آرای مردم نشان از زنده بودن انقلاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، احمد علیرضابیگی صبح امروز در نخستین ساعات آغاز رای‌گیری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در کنار اقشار مختلف مردم رای خود را به صندوق انداخت.

احمد علیرضابیگی با حضور در صندوق شماره 94 مستقر در مسجد انگجی تبریز، پس از طی مراحل قانونی و دریافت تعرفه رأی، در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرد.

وی پس از انداختن رأی خود در صندوق در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: آرای مردم نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی زنده است و با قوت و قدرت بیشتری مسیر پرافتخار خود را ادامه می‌دهد.

علیرضابیگی انتخابات را مظهر مشارکت مردم در تعیین سرنوشت کشور عنوان کرد و افزود: مردم ایران در هر مقطعی که احساس کرده‌اند انقلاب اسلامی مورد تهدید واقع شده به صحنه آمده‌اند و دلبستگی خود را به آرمان‌های امام راحل و تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب نشان داده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات خاطرنشان کرد: برخی از کارها از جمله شرکت در انتخابات، مفهوم برجسته‌ای دارند و احساس تاثیرگذاری و نقش‌آفرینی را در انسان زنده می‌کنند.

علیرضابیگی اضافه کرد: مردم با مشارکت گسترده در انتخابات این پیام را به دنیا صادر می‌کنند که همچنان پای آرمان‌های انقلاب اسلامی اسلامی ایستاده‌اند و مشکلات و محدودیت‌هایی که دشمن ایجاد می‌کند هیچ تاثیری در اراده آنها برای دستیابی به عزت و پیشرفت ندارد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به نقش مجلس در اداره کشور اظهار داشت: مردم نامزدهایی را انتخاب کنند که برای دفاع از آرمان های ملت ایران پایشان نخواهد لرزید و با تکیه به اراده و خواست ملت ایران، منافع آنها را بر هر چیز دیگری ترجیح خواهند داد.

تبریز در مجلس شش کرسی دارد.

انتهای پیام/ح20

   


این‌بار نیز همه آمدند
تجلی شور انتخاباتی در سمنان / به عمل کار برآید

خبرگزاری فارس: شور انتخاباتی و بصیرت مردم سرزمین قومس در شهرستان‌های مختلف استان سمنان از صبح امروز با حضور دوباره مردم این استان در پای صندوق‌های اخذ رای تجلی یافت.

خبرگزاری فارس: تجلی شور انتخاباتی در سمنان / به عمل کار برآید

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حضور خبرنگاران ما در شعبه‌های اخذ رای در شهرستان‌های مختلف استان سمنان، از استقبال بی‌نظیر مردم از نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان حکایت دارد.

مردم با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های اخذ رای، برگ زرین دیگری به افتخارات نظام اسلامی افزودند.

به گزارش فارس؛ همچنین شمار زیادی از شعبه‌های مرکزی و مساجد معروف شهرستان‌های سمنان، دامغان، شاهرود، گرمسار و مهدیشهر و نیز شهرها و بخش‏های استان سمنان مملو از جمعیت مردم مشتاق این مناطق برای رای‌دادن به استحکام و بقای نظام اسلامی است.

شمار زیادی از شعب اخذ رای در مناطق پر تردد شهرستان سمنان از دقایق اولیه آغاز رای گیری با استقبال بی‌نظیر مردم برای انداختن رای خود مواجه شدند.

گزارش خبرنگار فارس از شاهرود نیز حاکی است؛ بسیاری از شعبه‌های اخذ رای در این شهرستان در مناطق مرکزی به ویژه مدارس و مساجد هم‌اکنون پر شور و با نشاط پذیرای مردم  برای حضور در این همایش بزرگ ملی است.

فرمانداران دامغان، گرمسار و مهدیشهر نیز استقبال مردم را مناسب ارزیابی کردند و گفتند: شعب زیادی در این شهرستان‏ها با نیروهای کارآمد آرای مردم این مناطق را در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جمع‌آوری می‌کنند.

انتهای پیام/س10

   


با تلاش دانشگاه آزاد آیت الله آملی اتفاق افتاد
برگزاری همایش منطقه‌ای مکانیک خودرو در آمل

خبرگزاری فارس: همایش منطقه‌ای مکانیک خودرو برای آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی در زمینه خودرو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش منطقه‌ای مکانیک خودرو در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، شب گذشته همایش منطقه‌ای مکانیک خودرو برای آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی در زمینه خودرو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی برگزار شد. 

رئیس آموزشکده سما واحد آیت‌الله آملی و نائب رئیس همایش مکانیک خودرو در این همایش منطقه‌ای بیان داشت: هدف از برگزاری این همایش برای آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی در زمینه مهندسی مکانیک خودرو، تقویت انگیزه برای انجام فعالیت‌های پژوهشی برای اساتید و دانشجویان، ایجاد ارتباط علمی بین محققان و صاحبان صنایع و فراهم کردن زمینه‌های تبادل نظر اطلاعات برگزار شده بود.

حمید توکلایی افزود: سوق دادن تفکر پژوهشی به سمت طرح‌های زیر بنایی و راهبردی، جهت توسعه علوم مهندسی و کمک به افزایش توانایی‌های فنی و علمی دانشجویان اساتید و صاحبان صنایع نیز از جمله اهداف این همایش یک روزه در آمل بود.

با قدردانی از همه دانشجویان، محققان و اساتیدی که مقالات علمی خود را به دبیرخانه همایش ارسال کردند، بیان داشت: باید برای پیشرفت صنعت خودرو در ایران گام‌های بلندی در زمینه کیفی‌سازی و کمیت شود.

دبیر همایش منطقه‌ای مکانیک خودرو نیز با اشاره به ارسال 150 مقاله به این دوره از رقابت های علمی خبر داد و گفت: پس از بررسی‌های تخصصی که بر روی مقالات انجام شد 46 مقاله توسط هیئت داوران پذیرفته شد که تعدادی به صورت پوستر و مابقی برای سخنرانی آماده شد.

سیدعلی جزایری تصریح کرد: 29 مقاله به صورت ارائه شفاهی پذیرفته شده که به علت یک روزه بودن همایش و کمبود وقت در نهایت 22 مقاله برتر برای ارائه آماده و 17 مقاله هم به صورت پوستر در نمایشگاه جنبی همایش در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر طوسی و دانشیار گروه مکانیک خودرو دانشگاه خواجه نصیر اذعان داشت: این همایش در سه بخش علمی  به شکل موازی با محوریت هفت مقاله ساخت و تولید، هفت مقاله خودرو و هشت مقاله مصرف انرژی برگزار شد.

انتهای پیام/ن۲۰

   


فرماندار کرمان:
روند انتخابات به بهترین‌ نحو ممکن است

خبرگزاری فارس: فرماندار کرمان گفت: روند برگزاری انتخابات به بهترین‌ نحو ممکن در شهرستان کرمان در حال برگزاری است.

خبرگزاری فارس: روند انتخابات به بهترین‌ نحو ممکن است

بهنام سعیدی امروز در حاشیه رای‌گیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: 346 شعبه اخذ رأی در سطح شهرستان کرمان و راور از ساعت هشت صبح امروز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی بیان داشت: تمام عوامل اجرایی، بازرسی، نظارتی و نماینده‌های فرمانداری پای صندوق‌های رأی حاضر هستند.

سعیدی با اشاره به حضور گسترده مردم کرمان عنوان کرد: هیچ مشکلی در فرآیند رأی‌گیری وجود ندارد و تاکنون به بهترین‌ نحو ممکن انتخابات مجلس نهم برگزار شده است.

وی با تأکید به مردم برای به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی افزود: در صورتی که مدارک افراد در این زمینه دچار نقص است به ادارات ثبت و احوال مراجعه کنند.

انتهای پیام/غ20 

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic