حمایت نخست‌وزیر سابق و جنگ‌طلب انگلیس از ازدواج همجنس‌گرایان

خبرگزاری فارس: در شرایطی که نخست وزیر پیشین انگلیس به دلیل حمایت های خود از جنگ طلبی جورج بوش مورد سرزنش افکار عمومی دنیا قرار دارد، موضع اخیر وی در قبال همجنس‌گرایان می‌تواند باعث افزایش انتقادها از او شود.

خبرگزاری فارس: حمایت نخست‌وزیر سابق و جنگ‌طلب انگلیس از ازدواج همجنس‌گرایان

به گزارش فارس به نقل از روزنامه ایندپندنت، تونی بلر که پیش از این به دین مسیحیت اعتقاد داشت، اکنون در اظهاراتی از ازدواج همجنس‌گرایان حمایت کرده است.

بر اساس این گزارش، بلر در موضع گیری خود در این زمینه اعلام کرده است که از تصمیم دیوید کامرون برای آزاد کردن ازدواج همجنس گرایان حمایت می کند. این در حالی است که این اقدام وی نوعی دخالت در مسائل مربوط به امور مذهبی کلیسا محسوب می شود.

بلر در اظهارات خود ضمن مخالفت با موضع پاپ بندیکت شانزدهم در این زمینه، حمایت قوی و همه جانبه خود را از تصمیم کامرون اعلام کرده است. این در حالی است که وی زمانی خود را یک معتقد کاتولیک می دانست، اما اکنون با موضع رهبر کاتولیک‌های جهان مخالفت می کند.

در عین حال قرار است در ماه جاری میلادی مسئله اعطای مجوز به رسمیت بخشیدن به ازدواج همجنس‌گرایان در دولت انگلیس مورد بررسی قرار گیرد و این در شرایطی است که این مسئله مخالفت شدید اعضای ارشد کلیسای کاتولیک انگلیس را به همراه داشته است.

از سوی دیگر پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک‌های جهان نیز از کلیساهای کاتولیک در سرتاسر جهان خواسته است جلوی جریان‌های سیاسی و فرهنگی را که قصد معنا بخشیدن به رسمی شدن ازدواج همجنس گراها را دارند، بگیرند. از سوی دیگر کاردینال کیت اوبرین رهبر کلیساهای کاتولیک اسکاتلند نیز به شدت با تلاش دولت انگلیس برای صدور مجوز ازدواج همجنس‌گرایان مخالفت کرده و این کار را دیوانگی و تلاشی برای نابودی حقوق بشر عنوان کرده است.

این در شرایطی است که با وجود مخالفت‌های گسترده پاپ و دیگر مقامات ارشد کلیساهای انگلیس، دولت دیوید کامرون با تمام وجود بر تصویب این مصوبه اصرار دارد و به شدت از این طرح حمایت می کند. در چنین شرایطی حمایت بلر از تصمیم کامرون نیز می تواند یک موفقیت بزرگ برای نخست وزیر فعلی انگلیس محسوب شود. چرا که بلر یکی از مشهورترین کاتولیک‌های انگلیس است که در محافل خصوصی از این تصمیم کامرون حمایت کرده است.

در بخش پایانی این گزارش آمده است: موضع‌گیری بلر در این زمینه می‌تواند خشم شدید واتیکان را در پی داشته باشد، چرا که مسئله ازدواج همجنس‌گرایان هم در انگلیس و هم در آمریکا در آستانه رسمی شدن است.

انتهای پیام/س.ص

   


مسئول بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری:
یک سوم دانشجویان چهارمحال و بختیاری بسیجی‌اند

خبرگزاری فارس: مسئول ناحیه بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری گفت: یک سوم دانشجویان این استان عضو بسیج دانشجویی هستند.

خبرگزاری فارس: یک سوم دانشجویان چهارمحال و بختیاری بسیجی‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، فریدون طاهری بعدازظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: 46 هزار دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این استان مشغول تحصیل هستند که حدود یک سوم از آن‌ها عضو پایگاه‌های مقاومت بسیج دانشجویی هستند.

وی افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی و انجام اقدامات تبیینی لازم این رقم طی سال سال آینده به یک دوم برسد.

طاهری با تشریح برخی برنامه‌های این نهاد دانشجویی گفت: بررسی مسائل علمی و حمایت از نخبگان و طرح‌های دانشجویی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و نقد و بررسی فیلم‌ها، از مهمترین برنامه‌های محوری بسیج دانشجویی این استان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.

وی به اقدامات صورت گرفته در راستای آشنایی دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت اشاره کرد و گفت: در همین راستا طی سال جاری بالغ بر یک‌هزار دانشجو به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند و از یادمان‌های دفاع هشت ساله و شهدای سرفراز بازدید کردند.

طاهری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران زاییده عاشوراست و ریشه در همان عقاید عاشورایی‌ دارد، افزود: انقلاب 57 ملت ایران تنها یک رخداد تاریخی نیست بلکه ریشه در فرهنگ و عقیده ملت ایران دارد.

مسئول بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: هر سال که می‌گذرد این نظام الهی با وجود توطئه و تلاش دشمنان برای منزوی کردن آن کاراتر می‌شود.

طاهری، وجود ولایت فقیه را ضامن پایداری انقلاب برشمرد و گفت: در واقع به ثمر رسیدن انقلاب پیروزمند اسلامی در ایران خواست خداوند بود که با رهبری مدبرانه امام راحل و نیز پشتوانه مستحکم مردم در کشور اتفاق افتاد و طی آن با اقتدار و اراده مثال‌زدنی مردم‌ نظام سلطه‌گر طاغوت سقوط کرد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اقدامات دانشجویان بسیجی در راستای محرومیت‌ردایی و کمک به سازندگی کشور، ادامه داد: با توجه به اینکه دامداری یکی از فعالیت‎های مهم مردم در بسیاری نقاط استان چهارمحال و بختیاری است، دانشجویان رشته دامپزشکی به مناطق محروم استان رفته و نزدیک به 200 هزار راس گاو را در برابر بیماری‌ها با تزریق واکسن مربوطه، واکسینه کردند.

وی تصریح کرد: دانشجویانی که از وضعیت رفاهی خوبی برخوردارند، به مناطق محروم اعزام شدند تا با شرایط آن‌ها آشنا شده و درد و دل آن‌‌ها را بشنود چراکه آن‌ها مدیران آینده استان و کشور خواهند بود و از سوی دیگر با بهره‎گیری از دانش و استعداد خود برای حل مشکلات مردم چاره‌اندیشی کنند. 

انتهای پیام/ح20

   


مبدا اصلاح دیگران خود‌سازی است

یکشنبه 21 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

امام جمعه خلخال:
مبدا اصلاح دیگران خود‌سازی است

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهرستان خلخال گفت: مبدا اصلاح مردم و جامعه خود‌سازی و دگرگونی درون است.

خبرگزاری فارس: مبدا اصلاح دیگران خود‌سازی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام امیر رشتبری بعد از ظهر امروز در همایش دست‌اندرکاران امور تربیتی خلخال و مناطق آموزش و پرورش جوار خلخال اظهار داشت: وقتی انسان در مسیر هدایت قرار می‌گیرد مسئولیتی الهی و بزرگ را به دوش گرفته که باید در ین مسیر ابتدا به تهذیب درونی خود بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه خود‌سازی مقدمه ساختن جامعه‌ای آرمانی و الهی است تصریح کرد: در این باب مربیان پرورشی، ورزشی و آموزش و پرورش ما باید اوامر الهی را مطیع بوده و از سوی دیگر در گزینش این افراد باید دقت لازم به عمل آید.

امام جمعه شهرستان خلخال با بیان اینکه در گزینش مربیان تربیتی، پرورشی و ورزشی آموزش و پرورش باید دقت لازم به عمل آید یادآور شد: کسانی که کار هدایت افراد را به عهده دارند ابتدا خود باید در مسیر هدایت قرار بگیرند تا بتوانند در امر تربیت و هدایت افراد تحت تعلیم خود دچار لغزش و خطا نشوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همچنین در این همایش مدیر آموزش و پرورش شهرستان خلخال نیز اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری 30 در صد از دانش‌آموزان و 10 درصد از فرهنگیان منطقه آموزش و پرورش خلخال در طرح ملی حفظ قرآن کریم شرکت کرده‌اند که این میزان دو برابر میزان پیش‌بینی شده برای سال اول اجرای این طرح می‌باشد.

محمد سعید شهابی تصریح کرد: آموزش و پرورش خلخال برای اجرای طرح تحول بنیادین و حرکت در این سمت که با هدف رسیدن به آموزش و پرورشی برگرفته از تمدن ایرانی اسلامی و داشتن کشوری با انسان‌های سالم فرهیخته و دانشمندانی در تراز بالاتر از تراز جهانی در افق سال 1404 است قدم برداشته است.

وی افزود: احیای معاونت پرورشی در آموزش و پرورش در دولت نهم پس از حذف چند ساله آن از نظام آموزشی کشور تحول مهمی در امور تربیتی، پرورشی و ورزشی دانش‌آموزان در پی داشته است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خلخال خاطرنشان کرد: این امر موجب توسعه و رشد فکری دانش‌آموزان و نیز توجه به امر ورزش و توسعه اماکن ورزشی در چند سال اخیر در این منطقه شده است به  طوریکه هم اکنون دانش‌آموزان خلخال از چند سالن ورزشی و زمین چمن مصنوعی احداث شده در سال‌های اخیر بهره می‌برند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم برنامه‌های مختلفی از جمله قرائت مقاله، شعر و سرود دانش‌آموزان اجرا و در پایان از مربیان پرورشی ورزشی بهداشت برتر و دست‌اندرکاران امور تربیتی مناطق آموزش و پرورش خلخال، کوثر، هشجین و شاهرود با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20

   


معاون فرهنگی آموز ش و پرورش استان زنجان:
همه نمازخانه مدارس زنجان سال آینده مفروش می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال آینده از سوی وزارت آموزش و پرورش همه نمازخانه‌های استان مفروش می‌شوند.

خبرگزاری فارس: همه نمازخانه مدارس زنجان سال آینده مفروش می‌شود

یوسف مرادلو امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: آموزش و پرورش استان زنجان در راستای توجه به برنامه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی‌های مطلوبی را انجام داده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری با توجهات وزارت آموزش و پرورش در همه مدارس استان زنجان نماز جماعت اقامه می‌شود، تصریح کرد: اقامه نماز در سال جاری در دستور کار اداره کل قرار داشته و در سال‌های آینده نیز این برنامه به صورت منسجم در استان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی آموز ش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه نماز جماعت به صورت باشکوه در مدارس استان برگزار می‌شود، یادآور شد: نشست‌های مختلف در زمینه نماز نیز برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری در همه مدارس دوره متوسطه نماز جماعت برگزار شده است، افزود: از سال آینده در مدارس راهنمایی نیز نماز جماعت برگزار می‌شود.

مرادلو از برگزاری دوره‌های آموزشی برای ائمه جماعات و روحانیان خبر داد و گفت: برای همه ائمه جمعه که با اداره  کل آموزش و پرورش همکاری می‌کنند این دوره‌های آموزشی برگزار شده است.

وی افزود:‌ طرح آموزشی مفتاح برای 180 نفر از فرهنگیان اجرا شده است.

معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه طرح آموزشی مروجان و شایستگان نیز در تعمیق فرهنگ نماز در بین فرهنگیان برگزار شده است، افزود: این دوره‌ها در سال آینده نیز پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال آینده از سوی وزارت آموزش و پرورش همه نمازخانه‌های استان مفروش می‌شوند، خاطرنشان کرد: این امر با هدف برگزاری نماز جماعت در مدارس اجرا می‌شود.

انتهای پیام/س20

   


فرماندار آذرشهر:
چاه‌های دشت حاشیه دریاچه ارومیه شور شد

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان آذرشهر گفت: آب اغلب چاه‌های کشاورزی به ویژه در دشت حاشیه دریاچه ارومیه این شهرستان بیش از حد شور شده و به تدریج خاصیت بازدهی زمین‌های کشاورزی را نیز کاهش می‌دهد.

خبرگزاری فارس: چاه‌های دشت حاشیه دریاچه ارومیه شور شد

به گزارش خبرگزاری فارس از آذرشهر، اسماعیل آذریان بعد از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی اجرای شبکه پایاب سد "ینگجه" شهرستان آذرشهر که به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری صورت گرفت، با اشاره به اینکه در وضعیت کم آبی موجود، تغییر شیوه‌های آبیاری زراعی و باغات برای کشاورزان یک ضرورت است، اظهار کرد: موقعیت اقلیمی شهرستان آذرشهر طوری است که بیشتر آب‌های کشاورزی این منطقه از قنوات، چشمه‌ها و چاه‌ها تامین می‌شود و مقدار کمی هم از آب تنها رودخانه فصلی آن هم با مدت زمان بسیار محدودی برداشت و استفاده می‌شود.

فرماندار آذرشهر استفاده از روش‌های نوین آبیاری و تغییر کشت نوع محصولات زراعی را از راهکارهای اصلی جلوگیری از کم آبی برای کشاورزی دانست و گفت: با ایجاد سیستم‌های آبیاری قطره‌ای و تحت فشار، از کمترین آب زراعی می‌شود بیشترین بهره را برد. 

آذریان با اشاره به اینکه بسترهای لازم در قالب ارائه اعتبارات بلاعوض و تسیهلات بانکی برای زارعان و باغداران از طرف دولت فراهم شده و امکانات و تجهیزات نیز در اختیار کشاورزان قرار داده می‌شود، افزود: آب اغلب چاه‌های کشاورزی خصوصاً در دشت حاشیه دریاچه ارومیه این شهرستان بیش از حد شور شده و نه تنها برای زارعت و باغداری مناسب نیست بلکه به تدریج خاصیت بازدهی زمین‌های کشاورزی را نیز کاهش می‌دهد.

90 درصد سیر تولیدی آذربایجان شرقی در آذرشهر تولید می‌شود

وی با تاکید بر تامین آب زراعی و باغی کشاورزی این شهرستان گفت: منطقه آذرشهر یکی از قطب‌های مهم کشاورزی استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود به طوری که حدود 90 درصد محصول سیر این استان در بخش گوگان بدست می‌آید و پیاز قرمز و سیب‌زمینی تولید شده هم در زمین‌های کشاورزی آذرشهر برای خود جایگاه خاصی دارند.

فرماندار شهرستان آذرشهر ضمن تاکید بر برنامه‌ریزی‌های لازم برای توسعه روش‌های آبیاری قطره و زیر فشار زمین‌های زراعی و باغی و همچنین لایروبی قنوات آب‌های زراعی افزود: خود کشاورزان هم برای استفاده بیشتر از آب‌های موجود و بالا بردن کمیت و کیفیت محصول تولیدی خود، پیشگام شده و محصولات کم آب کشاورزی را جایگزین کشت‌های زراعی پرآب کنند.

وی بر تامین آب زراعی کشاورزی و صیانت از آب‌های موجود این شهرستان تاکید کرد و افزود: مدیریت یکپارچه منابع آبی، در راستای تضمین استفاده پایدار از منابع آبی بوده و تنها راه حل جامع برای اقداماتی نظیر کاهش مصارف سنتی آب، اعمال محدودیت‌هایی در مورد کمیت و کیفیت آب مصرفی، ایجاد تغییرات در الگوهای جمعیتی و تولیدی برای نیل به توسعه پایدار است.

در شهرستان آذرشهر با وجود یک هزار و 50 حلقه چاه و 222 رشته قنات و همچنین 27 دهنه چشمه در مناطق مختلف این شهرستان، سالانه از منابع آب‌های زیر زمینی و جاری آن 49 میلیون متر مکعب آب برداشت می‌شود که 88 درصد آن در بخش کشاورزی و بیش از 9 درصد در مصارف آب شرب و  2.5 درصد هم در بخش صنعت و معدن استفاده می‌شود.

انتهای پیام/و۱۰

   


فوکوس:دستیابی به راهکار حل بحران سوریه بدون اسد امکان‌پذیر نیست

خبرگزاری فارس: یک نشریه آلمانی در گزارشی با بررسی تحولات سوریه ضمن انتقاد از تهدید به اقدام نظامی علیه این کشور به بررسی نقش رئیس جمهور سوریه در مدیریت تحولات پرداخت.

خبرگزاری فارس: فوکوس:دستیابی به راهکار حل بحران سوریه بدون اسد امکان‌پذیر نیست

به گزارش خبرگزار فارس نشریه "فوکوس" در گزارشی نوشت که تا به حال سیاستهای جامعه بین الملل و غرب در قبال سوریه شکست خورده است.

در این گزارش با به بررسی راهکارهایی که تا به حال غرب علیه رژیم "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه به کار برده و نتایج آن آمده است که دیپلماسی، قطعنامه اقتصادی و خشونت راههایی است که جامعه بین المللی مدنظر دارد.

سازمان ملل به عنوان بالاترین نهاد در مناسبات سیاسی دنیا هنوز به تفاهم و وجوه اشتراکی درباره مسئله سوریه دست پیدا نکرده است.همچنین روسیه که از شرکای اقتصادی و راهبردی سوریه محسوب می شود و نیز چین راهکار ملایمت با دولت سوریه را در پیش گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، مسلح کردن مخالفان اسد و یا حمله نظامی علیه سوریه نیز تا به حال توسط اکثر کشورهای دنیا رد شده است. البته برخی از مخالفان اسد به صورت مخفیانه سلاحهایی را از کشورهای خارجی به ویژه قطر و عربستان سعودی دریافت می کنند.

از طرف دیگر هیچ کشور غربی مداخله نظامی در سوریه با نیروهای خود را نمی‌پذیرد. نخست به دلیل هزینه‌های بالایی که این اقدام دارد. دوم از ترس یک آتش‌افروزی مهیب در خاورمیانه و دلیل دیگر با توجه به تجربه بدی که ناتو در افغانستان و لیبی کسب کرده و مداخله نظامی در این کشورها هیچ پایداری را ایجاد نکرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که دلیل دیگر بی‌میلی اکثر کشورها به مداخله نظامی در سوریه سیاسی است. چرا که در یک درگیری دخالت نظامی خواهد شد که در آن هنوز بسیاری از مردم حامی رژیم خود هستند و حتی بسیاری از مخالفان هم می‌خواهند خودشان و بدون دخالت خارجی مسئله را حل کنند.

فوکوس در ادامه به بررسی چشم‌انداز ناموفق مداخله نظامی غرب در سوریه از راههای مختلف پرداخت و نوشت: کارشناسان چنین راهکاری را بی‌نتیجه ارزیابی می‌کنند. به گفته آنها چنین اقدامی قربانیان غیر نظامی بیشتری را در سوریه به دنبال خواهد داشت.

در پایان آن مطلب آمده است که با توجه به خطرات و قربانیان فراوانی که حمله نظامی علیه سوریه می‌تواند به بار آورد، کارشناسان بر راهکار دیپلماسی و یا قطعنامه در سوریه تاکید می کنند. اما از طرفی این اطمینان وجود دارد که یک راه حل مناسب برای سوریه بدون در نظر گرفتن اسد و دخالت دادن وی امکانپذیر نیست.

انتهای پیام/ط.ص

   


پس از مشخص شدن حریفان ایران در رقابت‌های قهرمانی فوتسال آسیا
شمس: هر 3 حریف‌مان ضعیف هستند/ تیم‌ها می‌آیند تا گل کمتری از ایران بخورند

خبرگزاری فارس: سرمربی سابق تیم ملی فوتسال گفت: هر 3 حریف‌مان در رقابت‌های قهرمانی آسیا ضعیف هستند.

خبرگزاری فارس: شمس: هر 3 حریف‌مان ضعیف هستند/ تیم‌ها می‌آیند تا گل کمتری از ایران بخورند

حسین شمس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص هم‌گروهی تیم ملی فوتسال ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا با تیم‌های استرالیا، کره‌جنوبی و قطر عنوان کرد: هر 3 تیم بسیار ضعیف هستند و شاید قطر به علت حضور دو بازیکن برزیلی و مصری خود کمی از سطح سایر رقبا بالاتر باشد.

وی ادامه داد: استرالیا و کره‌جنوبی به علت اینکه فوتبال خوبی دارند در فوتسال هم می‌توانند خوب ظاهر شوند، اما در هر صورت تیم‌ها در این مرحله برای دریافت گل کمتر برابر ایران حاضر خواهند شد و شانس تساوی و یا برد را ندارند.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد: در این مرحله با مشکل خاصی روبرو نخواهیم شد. به نظرم حساس‌ترین دیدار در مرحله یک‌چهارم نهایی خواهد بود. زیرا با صعود به نیمه‌نهایی جواز حضور در جام جهانی را کسب خواهیم کرد و با استرس کمتری بازی‌ها را دنبال می‌کنیم. به نظرم می‌توانیم به راحتی قهرمان شویم.

وی درباره بازگشت خود به تیم ملی گفت: اگر کاندیدای دیگری رای می‌آورد احتمال بازگشتم وجود داشت، اما با وجود کفاشیان بعید می‌دانم چنین اتفاقی رخ دهد. هم‌اکنون تمرکزم روی گیتی‌پسند است و برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا تلاش می‌کنیم.

انتهای پیام/د

   


به مناسبت سال نو
سبد کالای غذایی بین مددجویان بهزیستی دامغان توزیع می‏شود

خبرگزاری فارس: کارشناس مسئول واحد مشارکت‏های مردمی اداره بهزیستی شهرستان دامغان گفت: این اداره به مناسبت فرا رسیدن سال نو، بین مددجویان زیرپوشش خود سبد کالای مواد غذایی توزیع می‏کند.

خبرگزاری فارس: سبد کالای غذایی بین مددجویان بهزیستی دامغان توزیع می‏شود

اسماعیل میرنزاد امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در دامغان اظهار کرد: سبد کالای غذایی در آستانه سال نو در بین 250 نفر از خانواده‏های مددجویان زیرپوشش اداره بهزیستی شهرستان دامغان توزیع می‏شود.

وی افزود: ارزش ریالی هر سبد کالای مواد غذایی که بین مددجویان اداره بهزیستی شهرستان دامغان توزیع می‏شود، 400 هزار ریال است.

کارشناس مسئول واحد مشارکت‏های مردمی اداره بهزیستی شهرستان دامغان از پرداخت عیدی به مستمری‏بگیران زیرپوشش اداره بهزیستی شهرستان دامغان خبر داد.

میرنزاد افزود: به ازای یک ماه حقوق از 400 تا 700 هزار ریال عیدی به مستمری‏بگیران زیرپوشش این اداره پرداخت شد و در این زمینه هیچ‏گونه مشکلی وجود نداشت.

کارشناس مسئول واحد مشارکت‏های مردمی اداره بهزیستی شهرستان دامغان گفت: 3 هزار خانوار در شهرستان دامغان زیرپوشش این اداره قرار دارند که در طول سال در قسمت‏های توانبخشی و امور اجتماعی از خدمات این اداره در زمینه‏های مختلف بهره‏مند می‏شوند.

انتهای پیام/س30

   


در آیینی با حضور مسئولان
سومین پارک علم و فناوری استان بوشهر افتتاح شد

خبرگزاری فارس: سومین پارک علم و فناوری استان بوشهر افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: سومین پارک علم و فناوری استان بوشهر افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر کنگان، رئیس پارک علم و فناوری استان بوشهر بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح پارک علم و فناوری بندر کنگان اظهار داشت: توسعه پژوهش و تحقیق در مراکز علمی باید مورد توجه مسئولان مراکز آموزشی قرار گیرد.

مهدی محمدی با اشاره به روند شکل‌گیری پارک‌های علم و فناوری در کشور افزود: پارک‌های علم و فناوری نقش مهمی در توسعه پایدار در سطوح ملی و بین‌المللی دارد.

وی تصریح کرد: پردیس علم و فناوری استان در سال 87 با رویکرد گاز و پتروشیمی، دریا، ICT، کشاورزی و ...راه‌اندازی شد و خوشحالیم که امروز شاهد راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور گاز و پتروشیمی در این شهرستان به عنوان یکی از مصوبات سفر دور سوم ریاست جمهوری هستیم.

محمدی با بیان اینکه هم‌اکنون 3 مرکز رشد واحدهای فناور در استان فعال است از راه‌اندازی چهارمین مرکز رشد در شهرستان تنگستان در آینده نزدیک خبر داد.

این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان کنگان گفت: امیدوار هستیم با راه‌اندازی این مرکز کمک مهمی به زیر ساخت‌های شهرستان، توسعه فناوری و اشتغال نیروهای بومی داشته باشد.

محمدی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی پارک علم و فناوری یادآور شد: در حوزه نفت و گاز اقدامات مهمی در حوزه پژوهشی انجام داده‌ایم و در صورت حمایت و تامین منابع لازم برای ساخت کارگاه‎های پیشرفته قطعه‎سازی قادریم همه نیاز صنایع پتروشیمی استان بوشهر در این زمینه را تامین کنیم.

وی بیان کرد: آمادگی راه‎اندازی کارگاه پیشرفته قطعه‎سازی در منطقه کنگان را داریم طوری که تمام نیازهای فنی و تخصصی صنایع نفت و گاز در استان بوشهر را پوشش دهد.

در این آیین سومین پارک علم و فناوری استان بوشهر در بندر کنگان افتتاح شد.

انتهای پیام/ی20

   


سینمای نروژ
«تورون لیان» در تدارک ساخت فیلمی بر اساس رمان ویکتوریا

خبرگزاری فارس: «تورون لیان» فیلم‌ساز نروژی در تدارک ساخت فیلمی سینمایی براساس قصه رمان «ویکتوریا» اثر کنوت هامسون است.

خبرگزاری فارس: «تورون لیان» در تدارک ساخت فیلمی بر اساس رمان ویکتوریا

به گزارش خبرگزاری فارس، این فیلم سینمایی اولین اقتباس نروژی از این رمان است که نویسنده‌اش موفق به دریافت جایزه ادبی نوبل شده است.

کلید فیلم‌برداری «ویکتوریا» همین روزها در یک منطقه دور‌افتاده نروژ آغاز می‌شود و «ایبن آکرلی» نقش اصلی آن را بازی می‌کند.

«ایبن آکرلی» ۲۳ سال دارد و این نخستین بار است که برای بازی در یک فیلم سینمایی در مقابل دوربین سینما قرار می‌گیرد.

دو بازیگر سوئدی هم در این فیلم بازی خواهند کرد، «ویکتوریا» با هزینه‌ای ۵.۵ میلیون دلاری جلوی دوربین خواهد رفت.

تهیه‌کنندگان فیلم می‌گویند عمداً از یک بازیگر تازه ‌وارد برای ایفای نقش اصلی آن استفاده می‌کنند، تا فیلم جذاب‌تر به نظر برسد.

آن‌ها امتیاز برگردان سینمایی اثر ادبی «کنوت هامسون» را قبل از شروع جنگ جهانی دوم و مستقیماً از خود وی خریداری کردند.

انستیتو فیلم نروژ قرار است به این فیلم کمک مالی کند تا در شرایط بهتری تولید شود. «ویکتوریا» فوریه ۲۰۱۳ روی پرده سینماها می‌رود.

نوول هامسون سال ۱۸۹۸ منشتر شد و خیلی زود به صورت یکی از آثار ادبی برجسته دنیای ادبیات کشور نروژ درآمد.

خط اصلی قصه نوول درباره ویکتوریا دختر یک زمین‌دار بزرگ و آشنایی وی با یک نجیب‌زاده اشرافی است و نوع یک سری مشکلات مالی، خانواده هر دو کاراکتر اصلی ماجرا را درگیر خود می‌کند و آن‌ها تلاش می‌کنند از این بحران سخت‌ مالی، نجات پیدا کنند.

«ویکتوریا» طی سال‌های قبل توسط صنعت سینمای چند کشور دیگر اروپایی تبدیل به فیلم سینمایی شده که تازه‌ترین آن‌ها را «بو ویدربرگ» فیلم‌ساز سوئدی ساخت.

معروفترین نسخه سینمایی «ویکتوریا» مربوط به سال ۱۹۳۵ است که توسط «کارل هوفمان» کارگردانی شد.

انتهای پیام/ی

   


گینگریچ خواستار استعفای وزیر دفاع آمریکا شد

خبرگزاری فارس: رئیس سابق مجلس نمایندگان و از نامزدهای جمهوریخواه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواستار استعفای وزیر دفاع آمریکا شد.

خبرگزاری فارس: گینگریچ خواستار استعفای وزیر دفاع آمریکا شد

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "سی بی اس"، در شرایطی که "لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا اخیرا در ارائه گزارش خود در کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا با نادیده گرفتن کنگره این کشور اعلام کرده است که ارتش آمریکا پیش از مداخله نظامی در سوریه جهت کمک به مخالفان سوری درصدد گرفتن مجوز بین المللی خواهد بود، "نیوت گینگریچ" رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا و از نامزدهای جمهوریخواه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواستار کناره گیری پانتا شد.

در شرایطی که متعاقب این اظهارات پانتا، وزارت دفاع آمریکا درصدد شفاف کردن موضوع اعلام کرد که تصمیم گیری درباره مداخله نظامی در سوریه را به یک سازمان خارجی واگذار نخواهد کرد، اما رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا با تعبیر متفاوت خود از حرفای پانتا اعلام کرد: به من گفته شده است که وزیر دفاع آمریکا پیشنهاد کرده است که توافق های بین المللی (عملکرد) کنگره آمریکا را نادیده می گیرد؛ اگر باور پانتا این است او باید همین امشب از سمت خود کناره گیری کند؛ اجازه بدهید واضح بگویم که پانتا باید یاد بگیرد که ما به یک وزیر دفاع سازمان ملل نیاز نداریم، بلکه ما یک وزیر دفاع آمریکا می خواهیم.

پانتا اخیرا در کمیته نیروهای مسلح سنا و در پاسخ به سوالی که درباره دور زده شدن کنگره آمریکا بدنبال تصمیم "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا برای پیوستن به ائتلاف ناتو در لیبی مطرح شد، اعلام کرده است: همانطور که شما می دانید، هدف ما کسب مجوز بین المللی (برای مداخله نظامی) در سوریه است؛ ما به کنگره نیز این موضوع را اطلاع خواهیم داد و درباره بهترین روش جهت رسیدن به این هدف و اینکه آیا نیاز به گرفتن مجوز کنگره در این رابطه وجود دارد یا خیر، تصمیم گیری خواهیم کرد.

"جورج لیتل" سخنگوی پنتاگون در واکنش به این اظهارات گینگریچ با اشاره به اینکه اوباما تحت قانون اساسی آمریکا قدرت دفاع از کشورش را دارد، اعلام کرده است که همکاری با یک ائتلاف بین المللی یکی از عملگرایانه ترین گزینه ها با توجه به گسترده چالش های جدی مربوط به بحران سوریه است و بحث ها با کنگره در این رابطه باید وجود داشته باشد و ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ن.ص

   


پارسی‌نژاد در گفت‌وگو با فارس:
دانشور به ادبیات زنانه هویت بخشید/«سووشون» آغازگر فصل تازه در داستان‌نویسی زنان

خبرگزاری فارس: یک نویسنده گفت: «سووشون» آغازگر فصل تازه در عرصه داستان نویسی زنان محسوب می‌شود و بر این اساس تصویر عمیقی از تحولات منطقه بخصوص فارس را نشان می‌داد.

خبرگزاری فارس: دانشور به ادبیات زنانه هویت بخشید/«سووشون» آغازگر فصل تازه در داستان‌نویسی زنان

کامران پارسی‌نژاد نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره آثار سیمین دانشور گفت: سیمین دانشور جزء نویسندگانی است که در دهه 40 به عنوان نویسنده نوقلم محسوب می‌شد، درست زمانی که جلال آل احمد در این دوره در اوج بود.

به گفته وی، دهه 50 دوره شکوفایی سیمین دانشور بود؛ دوره‌ای که آثاری را خلق کرد که مطرح شد، دانشور را می‌توان به عنوان نخستین زن ایرانی دانست که بصورت حرفه‌ای در حوزه ادبیات داستانی و حتی در سایر ژانر‌هایی که مربوط به ادبیات فارسی می‌شود وارد شد.

پارسی نژاد ابراز داشت: مهمترین اثر دانشور «سووشون» بود که به 17 زبان دنیا ترجمه شد، در عین حال که نوع نگاه وی به مقوله زبان‌شناسی و از آنجا که رساله و پایان‌نامه دکترای وی درباره جمال در ادبیات فارسی بوده به نوعی ایشان را از سایر نویسندگان زن متفاوت می‌کند.

این نویسنده گفت: این رشته خاص تاثیر عمیقی در سبک و آثار سیمین دانشور داشته است؛ علی‌رغم اینکه بسیاری از منتقدین بر این باورند که همیشه سایه جلال آل احمد بر سر دانشور بوده و باعث شده آنچنان که باید مورد توجه قرار نگیرد، اما به نظر من دانشور در مقاطع کاری خود چه در حوزه ترجمه و چه در حوزه داستان نویسی، جریان‌ساز بود و به نوعی به ادبیات زنانه ما هویت بخشید.

وی درباره روند شکل‌گیری ادبیات زنانه، تصریح کرد: پس از انقلاب این ادبیات شکل و قوام اصلی خود را یافت؛ یعنی ما در دوره قبل در سرآغاز داستان‌نویسی زنان آنچنان این هویت و مشخصه‌ای که وجود داشته را نداریم، اما پس از انقلاب خوشبختانه زنان بصورت جدی‌تری در عرصه‌های مختلف حوزه داستان‌نویسی وارد و ادبیات زنانه را شکل دادند.

پارسی‌نژاد عنوان کرد: «سووشون» آغازگر فصل تازه در عرصه داستان نویسی زنان محسوب می‌شود و بر این اساس تصویر عمیقی از تحولات منطقه بخصوص فارس را نشان می‌داد؛ این اثر از استحکام خوبی برخوردار بود، با توجه به دهه50 که مدت کوتاهی پیش از مرگ جلال این اثر وارد بازار شد و به سرعت هم مطرح و مورد توجه منتقدین قرار گرفت، سیمین دانشور توجه زیادی به جامعه فرهنگ و باورهای ملی مذهبی ایران داشت و این نوع بومی‌گرایی و توجه به زیرساخت‌های جامعه، بسیار مهم بود و عملا باعث می‌شد ما علی‌رغم اینکه تمایل داریم ادبیات داستانی به این حوزه‌ها وارد شود، از این رو دانشور جزء نویسندگانی بود که سرآغاز این جریان را به نوعی شکل داد و نگاه واقع‌بینانه‌ای به زندگی مردم در لابه‌لای آثارش داشت.

وی با تاکید بر این مهم که دانشور در مقطع زمانی به کمال و رشد رسید که دوره تثبیت قدرت حکومت بود، تاکید کرد: معمولا وقتی روند شکل‌گیری تاریخ ادبیات را بررسی می‌کنیم درمی‌یابیم وقتی حکومت در زمان تثبیت خود بسر می‌برد در آن دوره خلاقیت  نوآوری در حوزه ادبیات داستانی پدید می‌آید.

این نویسنده اضافه کرد: دانشور در مقطع زمانی رشد می‌کند و تحت جریانی قرار می‌گیرد که در آن مقطع زمانی، قشر روشنفکر ما توجه به ادبیات بومی و اقلیمی داشته است. البته جریان‌روشنفکری، باید مورد رصد و ارزیابی قرار گیرد؛ چرا که جریان روشنفکری در مقاطع مختلف واکنش متفاوت نشان می‌دهد، در مقطعی دچار خودشیفتگی می‌شود، در دوه‌ای توجه زیاد به ادبیات بی هویت غرب می‌کند؛ اما در آن مقطع زمانی یعنی در دهه 40 تمام قشر نویسنده با مقاله «غرب‌زدگی» جلال توجه به سنت و ضدیت با تجدد را سرلوحه کار خود می‌کنند.

پارسی‌نژاد گفت: از آنجایی که نگرش اینگونه وجود داشته، بسیاری از نویسندگان آن دوره از ادبیات غنی‌تری برخوردار هستند چراکه نوع نگرششان توجه به بومی‌گرایی و جامعه خود و توجه به سنتها و ارزشهای معنوی است، از این رو سبک کار احمد محمود و سیمین دانشور را در یک سبک می‌دانیم و آن بازشناسی جریان‌های تجدد و مطرح کردن جریان‌های آرمان‌گرایی بود؛ ارکان‌گرایی و سنت در تقابل با تجدد مطرح می‌شود که البته این امر بصورت غیر مستقیم صورت می‌گیرد یعنی با ورود به بافت جامعه سنتی، عملا نشان می‌دهند که این جامعه می‌تواند چه بهره‌مندی برای جامعه خود داشته باشد.

انتهای پیام/و

   


دو فیلم در روز، سهم شبکه دو در نوروز
اسامی کامل فیلم‌های شبکه دو در نوروز ۹۱

خبرگزاری فارس: شبکه دو سیما در نوروز ۹۱، هر روز ۲ فیلم پخش می‌کند.

خبرگزاری فارس: اسامی کامل فیلم‌های شبکه دو در نوروز ۹۱

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، شبکه دو سیما که به عنوان شبکه کودک و خانواده نیز شناخته می‌شود، در نوروز ۹۱ روزانه دو فیلم سینمایی در ساعات ۱۷:۳۰ و ۲۳:۳۰ روانه آنتن می‌کند.

بنا بر این گزارش، اسامی کامل فیلم‌های سینمایی شبکه دو که از روز ۲۹ اسفند آغاز وتا ۱۳ فروردین ماه ادامه می‌یابد، به شرح زیر است:

** دوشنبه (۲۹ اسفند):

-انیمیشن بندانگشتی (محصول کشور ژاپن در سال ۲۰۰۹)

 

**سه شنبه (۱ فرودین):

 

-انیمشن قصه‌های دامون (محصول کشور ایران)

-فیلم تلویزیونی رینگ اسپرت (محصول کشور ایران)

 

**چهارشنبه (۲ فروردین):

-فیلم تلویزیونی یک روز ابری بدون باران (محصول کشور ایران)

-انیمیشن پنگوئن‌های آقای پاپر (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۱۱)

 

**پنجشنبه (۳ فروردین):

 

-انیمیشن پاندای کونگ‌فو کار ۲ (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۱۱)

-فیلم سینمایی توییگ (محصول کشور نروژ در سال ۲۰۱۰)

 

**جمعه (۴ فروردین):

-انیمیشن کارآگاهان کوچک (محصول کشور ژاپن در سال ۲۰۱۱)

 

**شنبه (۵ فروردین):

-فیلم تلویزیونی باز باران با ترانه (محصول کشور ایران)

-فیلم سینمایی روز وارونه (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۰۹)

 

**یکشنبه (۶ فروردین):

-فیلم سینمایی رویای رابرت کوچولو (محصول مشترک کشورهای لیتوانی و اتریش در سال ۲۰۰۹)

-فیلم سینمایی یک + یک = سه (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۱۰)

 

**دوشنبه (۷ فروردین):

-فیلم تلویزیونی مرخصی سه روزه (محصول کشور ایران)

 

**سه شنبه (۸ فروردین):

-فیلم سینمایی آوای دلبستگی (محصول مشترک کشورهای آمریکا و فرانسه در سال ۲۰۱۰)

-انیمیشن خرگوش کیک‌پز (محصول کشور چین در سال ۲۰۱۱)

 

**چهارشنبه (۹ فروردین):

-فیلم سینمایی سرزمین رویاها (محصول کشور آلمان در سال ۲۰۰۶)

-فیلم سینمایی سفر به اعماق زمین (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۰۸)

 

**پنجشنبه (۱۰ فروردین):

-فیلم سینمایی سفر پر ماجرا (محصول کشور آلمان در سال ۲۰۱۱)

-فیلم سینمایی ماموریت آخر (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۱۰)

 

**جمعه (۱۱ فروردین):

-فیلم سینمایی بچه دزد ناشی (محصول کشور ژاپن در سال ۲۰۱۰)

-فیلم سینمایی زندگی شیرین می‌شود (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۱۰)

 

**شنبه (۱۲ فروردین): 

-فیلم تلویزیونی قصه من و دوچرخه بابام (محصول کشور ایران)

-فیلم سینمایی مسابقه اسب‌سواری (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۱۰)

 

**یکشنبه (۱۳ فروردین):

-فیلم سینمایی نگهبان باغ وحش (محصول کشور آمریکا در سال ۲۰۱۱)

-فیلم تلویزیونی شیشه‌های بخار گرفته (محصول کشور ایران)

انتهای پیام/ی 

   


هفته بیست و ششم لالیگا اسپانیا
پیروزی اتلتیکو و اسپانیول/گلزنی"رائول" در المپیک بارسلونا

خبرگزاری فارس: در دو بازی برگزار شده از شب دوم هفته بیست و ششم لالیگا، اتلتیکومادرید و اسپانیول مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند و رائول تامودو در خانه سابقش به اسپانیول گل زد.

خبرگزاری فارس: پیروزی اتلتیکو و اسپانیول/گلزنی"رائول" در المپیک بارسلونا

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال اتلتیکو مادرید با گلزنی دقیقه ۳۸ میراندا و ۹۱ فالکائو مقابل گرانادای بحران زده به برتری ۲ بر صفر رسید. اتلتیکو در ویسنته کالدرون هر ۳ امتیاز خانگی این هفته را به جیب زد تا صرف نظر از بازی‌ برگزار نشده اوساسونا تا رتبه هفتم صعود کرده باشد.

در این دیدار گرانادا از دقیقه ۸۳ با اخراج انریکه ۱۰ نفره به کار خود ادامه داد.

در دیگر بازی برگزار شده از این هفته اسپانیول با نتیجه ۵ بر یک مقابل رایووایکانو به برتری دست یافت. در این دیدار رائول تامودو که در لالیگا به رائول دوم معروف است به تیم سابق خود، اسپانیول گل زد و استادیوم کورنیا (المپیک بارسلونا) به احترام کاپیتان پیشین خود سرشار از تشویق هواداران اسپانیولی شد.

در این بازی اوچه ستاره گلزن اسپانیول در دقایق ۴، ۴۵ و ۶۹ هت‌تریک کرد، کوتینیو ۱۰ و ۲۲ دیگر گل‌های اسپانیول را ثبت کرد تا نماینده دوم کاتالونیا با نتیجه ۵ بر یک هر ۳ امتیاز خانگی را به جیب بزند.

تک گل رایووایکانو را نیز تامودو در دقیقه ۵۴ به ثمر رساند. 

تا ساعاتی دیگر به شرح زیر بازی‌های باقی مانده کلید خواهند خورد:

والنسیا – رئال مایورکا

راسینگ سانتاندر – بارسلونا

اوساسونا – اتلتیک بیلبائو

انتهای پیام/آ

   


در نشست خبری شهردار منطقه 6 مشهد:
زمین‌های منطقه 6 مشهد وقفی یا قول‌نامه‌ای است

خبرگزاری فارس: شهردار منطقه 6 مشهد گفت: اکثر زمین‌های منطقه شش شهر مشهد قول‌نامه‌ای، آستان‌قدسی و یا مربوط به اوقاف است که مسئولان باید چاره‌ای در این زمینه بیاندیشند.

خبرگزاری فارس: زمین‌های منطقه 6 مشهد وقفی یا قول‌نامه‌ای است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، احمد محبی ظهر امروز در نشست خبری که در محل شهرداری منطقه شش برگزار شد، اظهار کرد: با تاکیداتی که مقام معظم رهبری در سال 90 به چشم‌انداز کشور داشتند شهرداری مشهد سعی کرده است در بحث‌های جهادی در مناطق شهر مشهد به صورت جهاد گونه نظارت و فعالیت کند.

شهردار منطقه شش مشهد افزود: یکی از سیاست‌هایی که تاکید شورای شهر مشهد و همچنین شهردار مشهد بود بحث یکسان‌سازی مناطق شهر مشهد در ارائه خدمات در کل مناطق بود که در این صحبت‌ها سعی شده در سال 90 این رویکرد سرعت پیشتری بگیرد و بدین صورت عمل شود.

وی ادامه داد: با توجه به همین دیدگاه بیشترین تمرکز ما بر روی حاشیه شهر مشهد بود که از مشکلات زیادی مردم آن مناطق رنج می‌برند و این معضلی جدی است.

وی افزود: خوشبختانه امروز شاهد هستیم که تا پایان سال تمام پروژه‌های سطح شهر و حتی نواحی منطقه 6 تا قبل از عید به اتمام می‌رسد به جز پروژه‌های عمرانی بزرگ که موعد مقرری برای آنها تایین شده است.

محبی خاطر نشان کرد: امسال در بحث خدمات شهری سعی شده است که در دسته اول تمام طرح‌هایی که برای زیباسازی سطح شهر مشهد به کار می‌رود در تمام مناطق یکسان باشد و این مهم از موجبات همان قاعده یکسان‌سازی است.

شهردار منطقه شش مشهد عنوان کرد: در بحث فنی و عمرانی امسال همانطور که گفته شده است آسفالت بالای 20 متر به مشارکت مردم صورت می‌گیرد و در مجموع امسال شهرداری مشهد را سال نهضت آسفالت نامید به طوری که بیش از 145هزار متر مربع آسفالت تاکنون انجام شده است.

وی تاکید کرد: همچنین در بحث حمل و نقل و ترافیک در بعضی از معابر طرح بهساز را برای نخستین بار اجرا کردیم که شمال نیکمت، روشنایی مناسب در شب‌ها، دارا بودن سطل زباله بوده که به آن طرح بهساز گفته می‌شود.

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح برای نخستین بار در منطقه شش چند محور در دست اجرای این طرح قرار گرفته است که نمونه آن بلوار 22 بهمن است که بالغ بر 95 درصد عملیات بهسازی انجام شده و رقمی نزدیک 60 میلیون تومان اعتبار آن برای سال جاری بود و در مجموع برای آن 900 میلیون تومان هزینه شده است.

وی خطاب به رسانه‌ها گفت: یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری بحث احداث و بازپیرایی فضای سبز شهر مشهد است که شورای شهر مشهد در سال 90 تاکیدات زیادی بر روند توسعه فضای سبز داشت ولی در حال حاضر در منطقه شش این امکان با توجه به متعلق بودن بعضی از زمین‌ها به نهادهایی غیر قابل اقدام است که نمونه آن قول‌نامه‌ای بودن، آستان قدس و اوقاف است که باید فکری به حال این موضوع شود.

انتهای پیام/س10

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic