رشد 39 درصدی سفر با خودروی شخصی علیرغم بنزین سهمیه‌ای
فارس، قم و اصفهان؛ رکورددار سفرهای نوروزی در کشور

خبرگزاری فارس: طبق آمار ستاد مرکزی سفرهای کشور، تاکنون استان های فارس، قم و اصفهان به ترتیب رکورددار آمار سفرهای نوروزی هستند.

خبرگزاری فارس: فارس، قم و اصفهان؛ رکورددار سفرهای نوروزی در کشور

به گزارش خبرنگار جامعه فارس طبق آخرین گزارش کمیته‌ آمار ستاد مرکزی سفرهای کشور، استفاده‌ مسافران نوروزی از اتومبیل‌های شخصی 39 درصد، حمل‌ونقل عمومی 46،9 درصد، حمل‌ونقل هوایی 7،2 درصد و حمل‌ونقل دریایی 192،3 رشد داشته است.

همچنین با در نظر گرفتن رشد منفی 26،5 درصدی حمل‌ونقل ریلی، آمار سفرهای نوروزی در پنجمین روز نوروز به 40،1 درصد رشد رسید.

میزان اقامت در هتل‌ها 22،8 درصد، مهمان‌پذیرها 25،6 درصد، هتل‌آپارتمان‌ها 20 درصد، خانه‌های استیجاری 7،4درصد، کمپ موقت 58 درصد، کلاس‌های درس 21درصد و چادرهای اسکان مسافران با 32،6 درصد رشد، افزایش آمار 21 درصدی استفاده گردشگران نوروزی از مراکز اقامتی سراسر کشور را فراهم آورده است.

طبق گزارش کمیته‌ آمار ستاد مرکزی سفرهای کشور، میزان بازدید از جاذبه‌های گردشگری در پنجمین روز سال جدید با 53،9درصد رشد همراه بوده است و استان‌های فارس، قم، اصفهان، مازندران و خراسان رضوی پذیرای بیشترین مسافران نوروزی بوده‌اند.

انتهای پیام/

 

 

   


جانشین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آذربایجان غربی تاکید کرد
احیای گردشگری طبیعت و روستا در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: جانشین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آذربایجان غربی گفت: این استان دارای قابلیت‌های فراوانی در راستای احیای گردشگری طبیعت و روستا بوده و باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

خبرگزاری فارس: احیای گردشگری طبیعت و روستا در آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه سید جواد محمودی در حاشیه بازدید از اتوبوس ویژه تور گردشگری ارومیه اظهار داشت: موزه گنجینه‌ای تاریخی و میراثی از گذشتگان است، از این‌رو باید از این مکان‌ها به عنوان شناساندن فرهنگ و آداب و رسوم منطقه بهره‌گیری کرد.

وی افزود: برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی نشان‌دهنده صنایع دستی و هنر و ذوق مردم استان است و باید به صورت گسترده و در تمام فصول سال برای بازدید مسافران برپا شود.

محمودی در ادامه سفر این تور شهرگردی ارومیه در بازدید از بنای تاریخی سه گنبد گفت: بسیاری از بناهای تاریخی استان ناشناخته هستند، از این‌رو باید با اطلاع‌رسانی درست آن‌ها را به مردم شناساند.

این مسئول با تاکید بر شناسایی هر چه بیشتر و کامل‌تر بنای اسلامی سه گنبد به مردم ادامه داد: در آینده نزدیک برای آزادسازی فضاهای اطراف سه گنبد کارهای اساسی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه توسعه مسجد جامع ارومیه را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: توسعه مسجد جامع از ضروریاتی است که باید در برنامه کاری قرار گیرد چرا که توجه به بناهای مذهبی اسلامی در جذب گردشگر نقش مهمی ایفا می‌کند.

محمودی اضافه کرد: برای زنده نگه داشتن نام هر یک از علمای بزرگ دینی استان، هر یک از حجره‌‌های مسجد جامع به نام یکی از این علما و دانشمندان دینی ثبت شود.

این مسئول با بیان اینکه اقدامات خوبی در بخش گردشگری استان انجام شده تصریح کرد: توسعه گردشگری مستلزم برنامه‌ریزی اساسی است و این توان و قابلیت در مجموعه مدیریتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان وجود دارد و باید با مدیریت صحیح، علاوه بر احیای فرهنگ روستایی، گردشگری طبیعی را در آذربایجان غربی به جایگاه واقعی آن رساند.

جانشین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: استان آذربایجان غربی دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی است و باید از این ظرفیت‌ها در راستای احیای طبیعت‌گردی و روستاگردی استفاده کرد.

انتهای پیام/ن20/د1000 

   


مسئول کمیته داوران بدمینتون کردستان اعلام کرد
دعوت بدمینتون‌بازان دیواندره‌ای به اردوی تیم ملی

خبرگزاری فارس: چهار بدمینتون باز دیواندره‌ای به اردوی تیم ملی بدمینتون دانش‌آموزی دعوت شدند.

خبرگزاری فارس: دعوت بدمینتون‌بازان دیواندره‌ای به اردوی تیم ملی

مسئول کمیته داوران هیئت بدمینتون کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: مهران شهبازی، کسری جعفری، محمد امینی و پدرام امینی چهار بدمینتون‌باز دیواندره‌ای از امروز به مدت یک هفته به اردوی تیم ملی در استان قم اعزام شدند.

علی مرادی خاطرنشان کرد: این اردو از امروز آغاز شده و تا 13 فروردین ماه جاری ادامه دارد.

وی در ادامه عنوان کرد: نفرات برتر این اردو به مسابقات جهانی دانش‌آموزی اعزام می‌شوند.

به گفته مسئول کمیته داوران هیئت بدمینتون کردستان، مهران شهبازی و پدرام امینی هم اکنون عضو تیم ملی بدمینتون نوجوانان هستند.

انتهای پیام/ن۳۰/پ3003

   


افزایش 17 درصدی سفر به آذربایجان غربی

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

معاون گردشگری میراث فرهنگی آذربایجان غربی خبر داد
افزایش 17 درصدی سفر به آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: آمار گردشگران ورودی به این استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 17 درصد رشد را نشان می‌دهد.

خبرگزاری فارس: افزایش 17 درصدی سفر به آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه حسین امامی در بازدید از پایگاه‌های ارائه خدمات سفرهای نوروزی در ارومیه اظهار داشت: با توجه به افزایش شاخص‌های گردشگری در استان تعداد مسافران ورودی به این استان افزایش یافته است.

وی افزود: تعداد مسافران اسکان یافته در مراکز اقامتی از قبیل هتل‌ها و مهمانپذیرها 15 درصد و مسافران اسکان یافته در کمپ‌ها، منازل و چادرها 19.7 درصد افزایش یافته‌اند.

امامی با اشاره به افزایش آمار بازدید از موزه‌های استان گفت: بازدید از موزه‌ها در ایام نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 14 درصد رشد را نشان می‌دهد و میزان بازدید گردشگران و مسافران نوروزی از جاذبه‌های تاریخی و توریستی آذربایجان غربی نیز 18 درصد افزایش یافته است.

این مسئول از تور شهرگردی در مهاباد خبر داد و تصریح کرد: تور یک روزه مهابادگردی فردا هفتم فروردین سال جاری از ارومیه انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: این تور شهرگردی مهاباد در راستای ارائه خدمات به مسافران نوروزی که قصد سفر به مهاباد را دارند انجام می‌شود.

امامی با اشاره به مکان‌های مورد بازدید در این سفر یک‌ روزه عنوان کرد: در این تور گردشگران می‌توانند از مکان‌های دیدنی مهاباد مانند غار سهولان، پارک ملت، سد مهاباد و مراکز خرید این شهرستان دیدن کنند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اذعان داشت: در این سفر راهنمای تور حضور داشته و مسافران را با مکان‌های دیدنی شهرستان مهاباد آشنا می‌کنند.

انتهای پیام/ن20/د1000

   


رئیس ستاد دائمی تسهیلات سفرها:
سومین حرم اهل بیت (ع) منطقه آزاد زیارتی می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون سازمان گردشگری و رئیس ستاد دائمی تسهیلات سفرها گفت: سومین حرم اهل بیت (ع) منطقه آزاد زیارتی می‌شود.

خبرگزاری فارس: سومین حرم اهل بیت (ع) منطقه آزاد زیارتی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، منوچهر جهانیان در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان فارس اظهار کرد: مشهد، قم و شیراز سه شهر مطرح در زمینه گردشگری زیارتی هستند و با توجه به ظرفیت موجود در این شهرها، کانون قرار گرفتن آن‌ها در حوزه گردشگری مذهبی و زیارتی، اتفاق مبارکی است.

وی با اشاره به تاثیر این حرکت در توسعه صنعت گردشگری افزود: حاصل این اقدام ورود گردشگر خارجی به ایران است که با در نظر گرفتن آن‌ها به عنوان مناطق آزاد زیارتی، ورود زائران از هر نقطه دنیا به این سه شهر بدون نیاز به روادید انجام می‌شود.

جهانیان عنوان کرد: آسیب شناسی اقدامات ستاد دائمی تسهیلات سفرهای کشور می‌تواند به برنامه‌ریزی ستاد برای فعالیت‌های بعدی کمک کند.

رئیس ستاد دائمی تسهیلات سفرها با اشاره به خدمات این ستاد در نوروز 91 گفت: امسال تعداد سفرهای نوروزی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 53 درصد افزایش یافته و در زمینه اسکان نیز شاهد افزایش 33 درصدی در سطح کشور هستیم.

این مسئول ادامه داد: تعداد مسافران ورودی به استان فارس در نوروز امسال 47 درصد و اقامت مسافران نیز 27 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: میزان بازدید از جاذبه‌های گردشگری سطح کشور در نوروز امسال بیش از 66 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

معاون سازمان گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: پیرامون ورود و پذیرش مسافران نیز استان‌های قم، فارس، اصفهان، مازندران و هرمزگان بیشترین تعداد ورود مسافر را در نوروز 91 به خود اختصاص داده است.

این مسئول گفت: محور مرودشت – شیراز بعد از محورهای کرج - تهران، کرج – قزوین و تهران – قم پرترددترین محور کشور در ایام نوروز بوده است.

جهانیان تصریح کرد: از اقدامات موثری که از سوی ستاد تسهیلات سفر انجام شد موضوع عدم افزایش هزینه اقامت در مراکز اقامتی است و در این راستا در برخی شهرهای کشور مراکز اقامتی با 10 درصد تخفیف به مسافران خدمات ارائه داده‌اند.

وی خدمات رسانی مطلوب به مسافران و میهمانان نوروزی در استان فارس را مشهود دانست و افزود: در بحث اسکان، ارائه خدمات بهداشتی، نظافت و پاکیزگی شهری، خدمات اورژانس، مباحث امنیتی و ترافیکی در فارس و به ویژه شهر شیراز اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

در این جلسه، مدیران و معاونان دستگاه‌های عضو ستاد تسهیلات نوروزی به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در بحث خدمات رسانی به میهمانان و مسافران نوروزی پرداختند.

انتهای پیام/ن۲۰

   


750 هزار گردشگر وارد آبپخش شدند

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

رئیس شورای اسلامی آبپخش:
750 هزار گردشگر وارد آبپخش شدند

خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی آبپخش گفت: از یکم تا ششم فروردین ماه سال جاری 750 هزار گردشگر وارد آبپخش شدند.

خبرگزاری فارس: 750 هزار گردشگر وارد آبپخش شدند

مصطفی رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبپخش اظهار داشت: آبپخش دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار خوب و ارزشمندی است و در چند سال گذشته شاهد تقویت و توسعه زیرساخت‌های منطقه بوده‌ایم.

وی افزود: در جذب گردشگر موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم و بر اساس آخرین آمار تا پایان روز ششم فروردین ماه حدود 750 هزار گردشگر وارد این منطقه شده‌اند.

رئیس شورای اسلامی آبپخش خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 50 گردشگر خارجی که عمدتاً از اروپا و آسیای میانه هستند نیز از جاذبه‌های گردشگری و به ویژه از نخلستان‌های زیبای آبپخش بازدید داشته‌اند.

رضایی تصریح کرد: در تامین امنیت و سلامت مهمانان تلاش مضاعفی داشته‌اند و شاهد تلاش شبانه‌روزی مرکز بهداشتی درمانی آبپخش و نیروهای انتظامی هستیم.

این مسئول عنوان کرد: شهرداری در ساماندهی مسافران و به ویژه در بحث اسکان اقدامات ارزنده‌ای صورت داده و انتظار داریم مورد توجه مهمانان قرار گرفته باشد.

وی اذعان داشت: افرادی را به عنوان راهنما در مراکز مهم و توریستی قرار داده‌ایم و به فضل خدا در جلب رضایت مهمانان داخلی و خارجی موفق بوده‌ایم.

رئیس شورای اسلامی آبپخش متذکر شد: تیم‌های امدادی متعددی در راه‌ها و مراکز مختلف بخش مستقر هستند و به ویژه جمعیت هلال‌احمر در خدمات‌رسانی به مسافران عملکرد مطلوبی داشته است.

انتهای پیام/ن20/د1000

   


کاهش تصادفات فوتی و جرحی در نوروز 91

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

فرمانده انتظامی استان البرز خبر داد
کاهش تصادفات فوتی و جرحی در نوروز 91

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی استان البرز از کاهش میزان تصادفات فوتی و جرحی در جاده‌های این استان طی نخستین مرحله از سفرهای نوروزی 91 خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش تصادفات فوتی و جرحی در نوروز 91

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی استان البرز، علیرضا اکبرشاهی اظهار داشت: با توجه به افزایش سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته خوشبختانه شاهد کاهش چشمگیر تصادفات در جاده‌های استان البرز بودیم.

* محور کرج – چالوس پرترددترین جاده کشور

وی تصریح کرد: در مرحله نخست سفرهای نوروزی در اکثر جاده‌های کشور شاهد حجم گسترده‌ای از تردد خودروها بودیم و از این میان محور کرج – چالوس یکی از پرترددترین جاده‌های کشور محسوب می‌شود.

این فرمانده انتظامی با اشاره به اینکه در سال جاری با افزایش سفرها همراه بوده است، گفت: در کنار افزایش سفرها با کاهش تصادفات جاده‌ای روبه‌رو بودیم.

اکبرشاهی ادامه داد: این موضوع نشان ‌دهنده این است که رانندگان حین رانندگی از خود دقت بیشتری به خرج داده‌اند و به قوانین راهنمایی و رانندگی، توصیه و هشدارهای پلیس توجه کافی داشتند.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان با اشاره به کاهش تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در موج نخست سفرهای نوروزی اظهار امیدواری کرد که در دور دوم سفرها نیز که از روز ششم فروردین آغاز شده،‌ با حضور فعال ماموران پلیس در جاده‌ها و رعایت قوانین رانندگی از سوی رانندگان شاهد کاهش تصادفات باشیم.

لازم به توضیح است،‌ نیروی انتظامی استان البرز یکی از اعضای ستاد تسهیلات نوروزی این استان است که در طرح نوروزی مشارکت داشت.

این طرح از روز بیست و پنجم اسفند ماه سال گذشته و تا پایان روز سیزدهم فروردین ادامه خواهد داشت.

ضمن اینکه بر اساس تجارب سال‌های گذشته از تا پنج فروردین دور نخست سفرهای نوروزی و از روز ششم فروردین تا پایان تعطیلات دور دوم این سفرها انجام می‌شود.

انتهای پیام/ن۳۰

   


اسکان مسافران نوروزی در 6 کمپ و 32 سالن

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

توسط شهرداری شیراز صورت گرفته است
اسکان مسافران نوروزی در 6 کمپ و 32 سالن

خبرگزاری فارس: شهردار شیراز گفت: برای اسکان مسافران نوروزی در شیراز شش کمپ، 32 سالن و 12 پارک پیش‌بینی شده است.

خبرگزاری فارس: اسکان مسافران نوروزی در 6 کمپ و 32 سالن

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، علیرضا پاک‌فطرت در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان فارس اظهار داشت: چند اتوبوس‌ گردشگری و 300 اتومبیل ون برای جا به جایی مسافران نوروزی در سطح شهر و بازدید آنان از مکان‌های گردشگری پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در ابتدا سه پایانه برای جابه‌جایی مسافران نوروزی وارد شده به شیراز پیش‌بینی شده بود که در ایام نوروز پایانه علی ‌بن حمزه (ع) نیز با 200 خودرو و 160 مینی‌بوس با استفاده از انرژی خورشیدی برای جا‌به‌جایی مسافران اطراف شمال شیراز راه‌اندازی شده است.

شهردار شیراز با بیان اینکه برای رفاه بیشتر مسافران نوروزی و شهروندان متکدیان از سطح این شهر جمع‌آوری شده‌اند بیان داشت: همزمان با آغاز سال جدید 10 هزار شاخه گل به مسافران نوروزی اهدا شد.

در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز گفت: برگزاری بزرگداشت مفاخر استان فارس برای آشنایی بیشتر مسافران با آنان، 250 نمایش خیابانی، نمایش سیاه بازی خیابانی، برپایی غرفه محصولات هنری، اجرای کنسرت‌های اصیل و فاخر، اجرای موسیقی قشقایی و عشایری، توزیع 10 هزار بسته فرهنگی از جمله برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بوده که تاکنون با استقبال خوب مسافران نوروزی مواجه شده است.

رئیس سارمان صدا و سیمای استان فارس نیز ابراز داشت: ساخت و پخش سه فیلم برای معرفی فارس در شبکه‌های سراسری، بخش کلیپ‌های جاذبه‌های گردشگری این استان از شبکه‌های سراسری و استانی و پخش زنده از مکان‌های گردشگری شیراز نیز از جمله برنامه‌های سازمان صدا و سیمای مرکز فارس در این ایام است.

در ادامه نماینده مرکز فوریت‌های پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز متذکر شد: در ایام تعطیلات نوروز 6 هزار و 109 مرکز تهیه و توزیع غذا و مواد غذایی بازرسی شدند که به 31 مرکز تذکر داده، 81 مرکز به مراجع قانونی ارجاع و 32 مرکز نیز پلمب شدند.

وی در پایان اذعان داشت: در این راستا از طریق شماره 1819، 67 مورد شکایات مردمی داشته‌ایم که به همگی رسیدگی شده است.

انتهای پیام/ن۲۰

   


دستگیری 27 سارق و زورگیر در سنندج

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

در طول تعطیلات نوروز امسال صورت گرفت
دستگیری 27 سارق و زورگیر در سنندج

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی شهرستان سنندج گفت: از 25 اسفندماه سال گذشته تاکنون 27 سارق و زورگیر در این شهرستان دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد داشته است.

خبرگزاری فارس: دستگیری 27 سارق و زورگیر در سنندج

عباس مسعودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج گفت: همچنین موارد سرقت در طول این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن هفت درصد کاهش داشته است.

وی افزود: این افراد سارقین خودرو، سارقین مسلح و مصالح ساختمانی هستند که در اعترافات خود به موارد زیادی از سرقت‌ها در دو ماه گذشته اعتراف کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان سنندج در پایان گفت: تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی در برخورد با این افراد ادامه دارد و با این افراد به شدت برخورد می‌شود.

انتهای پیام/ن۳۰/پ3003

   


رئیس پلیس راهور استان البرز اعلام کرد
توقیف حدود 200 خودرو متخلف در جاده‌های البرز

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور استان البرز از توقیف حدود 200 خودرو متخلف در جاده‌های این استان طی مرحله نخست سفرهای نوروزی خبر داد.

خبرگزاری فارس: توقیف حدود 200 خودرو متخلف در جاده‌های البرز

حبیب‌ کمالوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: بر اساس طرح برخورد ویژه با متخلفان رانندگی به ویژه تخلفات حادثه‌ساز، ماموران پلیس راهور به صورت شبانه‌روزی تردد خودروها و نحوه عملکرد رانندگان در جاده‌های این استان را زیر نظر داشتند.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح تا پایان روز پنجم فروردین که در حقیقت مرحله نخست سفرهای نوروزی به شمار می‌آید، حدود 200 خودروی متخلف توسط ماموران پلیس راهور شناسایی و برای اعمال قانون به پارکینگ هدایت و منتقل شدند.

کمالوند تصریح کرد: همچنین در این مدت در حدود 300 موتورسیکلت نیز توقیف شده که مراحل اعمال قانون درباره راکبان آنها انجام می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان البرز گفت: در مجموع 506 خودرو از روز بیست و پنجم اسفند تا پنجم فروردین 91 توسط ماموران پلیس راهور استان البرز توقیف شده است.

* کاهش تصادفات جاده‌ای در نوروز 91 

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه عملکرد مسافران نوروزی از نظر راهنمایی و رانندگی در نوروز 91 چگونه بوده؟ گفت: با کارهای فرهنگی و همچنین برخوردهای قاطع قانونی با رانندگان متخلف از سوی پلیس، امسال شاهد کاهش چشم‌گیر تخلفات و به واسطه آن کاهش تصادفات در جاده‌های استان البرز بودیم.

این مسئول ادامه داد: به عنوان نمونه در تصادفات منجر به جرح طی نوروز 91 تا این لحظه میزان تصادفات به یک سوم کاهش یافته است.

* جریمه بیش از 4 هزار راننده متخلف در استان البرز

رئیس پلیس راهور استان البرز یادآور شد: در این مدت بیش از 4 هزار و 600 راننده که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز شدند در استان البرز از سوی ماموران پلیس شناسایی و برابر مقررات در مورد آنها اعمال قانون شده است.

کمالوند خاطرنشان کرد: در این بخش نیز شاهد کاهش 30 درصدی تخلفات حادثه‌ساز بودیم.

* صدور بیش از 51 هزار قبض جریمه خودرو در استان البرز

وی متذکر شد: البته با وجود تمام تلاش‌ها و هشدارها باز هم شاهد برخی تخلفات بودیم که به واسطه آن ماموران پلیس مجبور به صدور بیش از 51 هزار قبض جریمه برای متخلفان شدند.

کمالوند در پایان اظهار امیدواری کرد تا مسافران نوروزی در مرحله دوم سفرهای نوروزی با رعایت بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی، تعطیلات آرام و امنی را سپری کنند.

انتهای پیام/ن۱۰

   


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
مجلس با تصویب قوانین مناسب از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت کند

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نقش مجلس در تحقق شعار سال گفت: مجلس می‌تواند با قانون‌گذاری مطلوب هم برای دولت وظیفه مشخصی را تعیین کند و هم اینکه از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت شایسته کند.

خبرگزاری فارس: مجلس با تصویب قوانین مناسب از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت کند

ارسلان فتحی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کلیبر، نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" را اقدامی هوشمندانه اعلام کرد و اظهار داشت: این تدبیر می‌تواند به نقطه عطفی در تحولات اقتصادی کشور تبدیل شود.

وی افزود: نامگذاری امسال از سوی رهبر فرزانه انقلاب در ادامه تدابیر ایشان در سال گذشته و نامگذاری سال ۹۰ با نام جهاد اقتصادی بود و انتظار می‌رود با تدابیر و اتحاد و انسجام بین قوا و حمایت همه مسئولان این شعار عملیاتی و در پایان سال شاهد تحول مهم اقتصادی در کشور باشیم.

رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در ابتدای هر سال با نامگذاری یک هدف مهم، جهت‌گیری‌های سال را بر اساس سیاست نظام و نیازهای واقعی کشور تعیین و تبیین می‌کنند.

فتحی‌پور با قدردانی از نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی خاطرنشان کرد: با این موضوع مهم نباید شعاری برخورد شود بلکه باید با بسیج همه امکانات و نیروها این شعار محقق و اجرایی شود.

وی عنوان کرد: در سال‌جاری باید فراتر از یک شعار به این امر توجه کرد و تنها از طرح آن در محافل خودداری شود تا بتوان به صورت دقیق و جامع به هدف اصلی آن دست پیدا کرد.

* تدابیر رهبری همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران ادامه داد: تحریم‌هایی که آمریکا از دهه اول پیروزی انقلاب اسلامی به ملت ایران تحمیل کرده همواره با تدابیر رهبری نظام به فرصت تبدیل شدند.

این مسئول تصریح کرد: تولید ملی از جمله مهم‌ترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب است که باید تمام مردم و مسئولان در رده‌های مختلف اجرایی به آن توجه جدی داشته و در سال جاری اهتمام بیشتری در این خصوص داشته باشند.

رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی بیان داشت: هر کالای خارجی که وارد کشور می‌شود به نوبه خود تعدادی از اشتغال داخل را می‌گیرد و سبب رکود اقتصادی و واحدهای تولیدی می‌شود که بنابراین باید در این زمینه نیز فرهنگ‌سازی عمیقی صورت پذیرد.

* مجلس با تصویب قوانین مناسب از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت کند

وی با تأکید بر اینکه مجلس نقش بارز و سهم ویژه‌ای در راستای تحقق شعار "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" دارد، گفت: مجلس می‌تواند با قانون‌گذاری مطلوب هم برای دولت وظیفه مشخصی را تعیین کند و هم اینکه از سرمایه‌گذاران و کارگران حمایت شایسته کند.

فتحی‌پور ضمن تاکید بر افزایش کیفیت و کمیت کالاهای داخلی افزود: وقتی از مردم می‌خواهیم که کالای ایرانی بخرند در مقابل باید کیفیت این نوع کالاها نیز در حد قابل قبول و به مقدار مورد نیاز در بازار وجود داشته باشد، زیرا تولید کالاهای بی‌کیفیت و یا کمبود اجناس مورد نیاز مردم، زمینه ورود کالاهای خارجی را فراهم می‌کند.

* روند توسعه و پیشرفت کشور در سایه حمایت از تولید داخلی است

این مسئول ادامه داد: با تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی همگرایی عمومی بین قوای مختلف در کشور ایجاد و با ارتقای سطح داشته‌های داخلی می‌توان جامعه الگو را با احترام گذاشتن به تولیدات و نیروهای داخلی ایجاد و با ارائه تولیدات داخلی به سایر کشورها ارتقای مضاعف‌تری در تولیدات کشور به وجود آورد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت از تولید ملی موجب رونق اقتصادی و اشتغالزایی در حوزه تولید در کشور می‌شود، اذعان داشت: روند توسعه و پیشرفت کشور در سایه حمایت از تولید داخلی می‌تواند شتابی چشمگیر داشته باشد.

انتهای پیام/ن۱۰

   


فرماندار کنگان خبر داد
بازدید 800 هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌‌های گردشگری کنگان

خبرگزاری فارس: فرماندار کنگان از بازدید 800 هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌‌های گردشگری کنگان خبر داد.

خبرگزاری فارس: بازدید 800 هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌‌های گردشگری کنگان

تیمور یزدانشناس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کنگان اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون بیش از 800 هزار نفر وارد شهرستان کنگان شده‌اند و از جاذبه‌های مختلف شهرستان بازدید کرده‌اند.

وی افزود: کیفیت خدمات‌دهی به مهمانان نوروزی بسیار بهبود یافته و بویژه در بحث بهداشتی و درمانی به موفقیت‌های قابل توجهی رسیده‌ایم.

فرماندار کنگان خاطر نشان کرد: بندر باستانی سیراف بیشترین جاذبه‌های تاریخی و توریستی را دارد و با توجه به شهرت جهانی این بندر، تعداد زیادی گردشگر خارجی نیز به طور مرتب از این بندر بازدید می‌کنند.

یزدانشناس تصریح کرد: تاکنون بیش از 100 هزار بروشور راهنمای گردشگری شهرستان کنگان در بین مهمانان نوروزی توزیع شده و در این بروشورها کروکی اقامتگاه‌ها و مراکز تفریحی و جاذبه‌های گردشگری به شکل دقیق ترسیم شده است.

وی اضافه کرد: شبکه بهداشت کنگان و جمعیت هلال احمر و شهرداری‌های پنج‌گانه و آموزش و پرورش در تامین سلامت و امنیت و در ارائه خدمات رفاهی به مهمانان سنگ تمام گذاشته‌اند و تاکنون کمبودی نداشته‌ایم.

فرماندار کنگان تصریح کرد: در سواحل کنگان شاهد برپایی جشنواره‌های مختلف بومی و محلی هستیم و مسابقات فرهنگی و ورزشی نیز تدارک دیده شده که مردم استان و مهمانان نوروزی از این برنامه‌ها استقبال خوبی دارند.

یزدانشناس اذعان داشت: تا انتهای تعطیلات نوروزی تمام دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان به شکل شبانه‌روزی فعال خواهند بود و امیدوار هستیم سفری خاطره‌انگیز برای مهمانان رقم بزنیم.

انتهای پیام/ن20/د1000

   


جشن نوروز برای آسیب دیدگان سونامی ژاپن

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

جشن نوروز برای آسیب دیدگان سونامی ژاپن

خبرگزاری فارس: مراسم جشن نوروز با حضور کاردار سفارت ایران در توکیو در جمع مردم شهر توهوکو، آسیب دیده از سونامی سال گذشته ژاپن برگزار شد.

خبرگزاری فارس: جشن نوروز برای آسیب دیدگان سونامی ژاپن

به گزارش خبرگزاری فارس، در ششمین روز از عید نوروز سفارت جمهوری اسلامی ایران با انجام هماهنگی‌های لازم با بخش فرهنگی استانداری و مسئولان شهر مینامی سان ریوکو استان میاگی، کاردار و رایزن فرهنگی سفارت ایران در توکیو به همراه گروه موسیقی پیام به منظور ادای احترام به درگذشتگان و آسیب دیدگان سونامی ۱۱ مارس 2011 توهوکو در ژاپن و ابراز همدردی ملت ایران به این شهر سفر کردند.

این چهارمین حرکت نوع دوستانه سفارت جمهوری اسلامی ایران بعد از این حادثه است.

شهر سان ریوکو در شمال شرق ژاپن و در 370 کیلومتری توکیو واقع شده، این شهر یکی از شهرهای استان میاگی و جزیی از مناطق توهوکو می‌باشد که دولت ژاپن بیشترین محل‌های موقت را برای کسانی که بعد از بحران هسته‌ای نیروگاه اتمی فوکوشیما از شهر و دیار خود آواره شده‌اند در این محل برپا کرده است.

بعد از یک دقیقه سکوت به احترام درگذشتگان مصیبت 11 مارس، حسین حشتمی‌فر کاردار ایران به جشن سه هزار ساله نوروز که هر ساله با هانامی 400 ساله ژاپن در اولین روز بهار برگزار می‌شود اشاره کرد و گفت: فلسفه وجودی این دو جشن نوع‌دوستی و صمیمت است. 

وی ابراز امیدواری کرد که بشریت در سایه صلح و نوع دوستی، از تهدیدات خانمان سوز به دور شود.

حشمتی‌فر با تجلیل از صبر و تحمل ژاپنی‌ها در کلیه حوادث سخت روزگار عنوان کرد: صبر و بردباری مردم ژاپن برای مردم دنیا می‌تواند بهترین الگو باشد.

رضا یوسفی رایزن فرهنگی ایران نیز با اعلام ایجاد دفتر رایزنی فرهنگی در توکیو، خواستار ارتباط بیشتر با مردم ژاپن در عرصه فرهنگ و هنر به منظور ایجاد تعاملات فرهنگی دو ملت شد.

در این مراسم گروه موسیقی پیام به اجرای قطعاتی پرداختند که با استقبال مردم آسیب دیده منطقه سندای روبرو شد. جمعی از ایرانیان مقیم و دانشجویان و تجار ایرانی ساکن این مناطق به همراه خانواده‌هایشان نیز در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/ش

   


مسئول کمیته حمل و نقل ستاد تسهیلات نوروزی البرز خبر داد
تردد 167 هزار خودرو از استان البرز طی یک روز

خبرگزاری فارس: مسئول کمیته حمل و نقل، ترافیک و خدمات جاده‌ای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان البرز اعلام کرد:‌ تنها در روز 167 هزار خودرو در این استان تردد کردند.

خبرگزاری فارس: تردد 167 هزار خودرو از استان البرز طی یک روز

رحمت‌الله شعبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: برای اجرای هر چه بهتر طرح‌های نوروزی در البرز و خدمات‌رسانی به مردم به ویژه میهمانان استان، چندین دستگاه حضوری فعال و شبانه‌روزی داشتند.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی، راهداری، نهادهای امدادی و پزشکی مانند هلال احمر و فوریت‌های پزشکی و بالاخره سازمان‌های مسئول در حوزه حمل و نقل تمام تلاش خود را برای خدمات رسانی مناسب به مسافران نوروزی انجام دادند.

* سفر امن و همراه با نشاط هدف مدیریت استان البرز است

این مسئول با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های مختلف استان البرز به ویژه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی، ایجاد فضای امن همراه با شادابی و نشاط برای مسافران نوروزی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دادند، گفت:‌ برای تحقق این هدف شاهد تلاش شبانه‌ریزی مدیران و ماموران این دستگاه بودیم و مردم نیز رضایت خود را اعلام کرده‌اند.

شعبانی متذکر شد: کاهش تصادفات جاده‌ای و به واسطه آن کاهش خسارات مالی و جانی در جاده‌های استان البرز تنها یکی از دستاوردهای مهم ستاد تسهیلات نوروزی در زمان اجرای این طرح است.

وی با بیان اینکه استان البرز جزو مناطقی است که پذیرای بیشترین مسافران نوروزی بود،‌ گفت: وجود چند راه مهم کشور به ویژه جاده کرج – چالوس موجب شد که بسیاری از مسافران نوروزی میهمان البرزی‌ها باشند.

مسئول کمیته حمل و نقل، ترافیک و خدمات جاده‌ای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان البرز ادامه داد: به عنوان نمونه تنها در یک روز یعنی پنجم فروردین که مسافران مرحله نخست سفرهای نوروزی در این روز به مقصد باز می‌گردند، 167 هزار و 171 خودرو از جاده‌های استان البرز عبور کردند.

شعبانی بیان داشت: حجم اصلی این تعداد خودرو در محور کرج – چالوس تردد داشتند که به همین دلیل شاهد ترافیک سنگین در این جاده طی روز پنجم فروردین بودیم.

این مسئول ادامه داد: همچنین محور کرج – قزوین که در نهایت متصل به استان‌های شمالی و شمال غربی کشور می‌شود در این روز شاهد حضور چندین هزار خودرو بود.

* تردد بیش از 120 هزار مسافر با اتوبوس در استان البرز

وی عنوان کرد: همچنین در این روز بیش از 120 هزار مسافر نیز که در میان آنها شهروندان البرزی نیز حضور داشتند با اتوبوس و از طریق پایانه‌های مسافربری رسمی در استان البرز تردد کردند.

مسئول کمیته حمل و نقل، ترافیک و خدمات جاده‌ای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان البرز خاطرنشان کرد: این در حالی است که حدود 10 هزار نفر نیز در روز پنجم فروردین به وسیله قطار وارد استان البرز شده و میهمان مردم این استان بودند.

شعبانی در پایان تاکید کرد: با توجه به آغاز مرحله دوم سفرهای نوروزی، استان البرز آمادگی کاملی برای پذیرایی از مسافران نوروزی را دارد.

انتهای پیام/ن۲۰

   


18 ماه پس از کلنگ‌زنی توسط وزیر جهاد کشاورزی
اسکله خورخان بردخون هنوز عملیاتی نشده است

خبرگزاری فارس: امام جمعه بردخون گفت: حدود 18 ماه از کلنگ‌زنی اسکله خورخان بردخون توسط وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان ارشد استان سپری شده، اما هیچ اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است.

خبرگزاری فارس: اسکله خورخان بردخون هنوز عملیاتی نشده است

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر حجت‌الاسلام سید حسین رکنی‌حسینی صبح امروز در جمع مردم بردخون اظهار داشت: شعار احداث اسکله خورخان بردخون مدت‌هاست تکراری شده و اکنون قایق‌های صیادان به گل نشسته است و آنان امیدی به ادامه کار ندارند.

رکنی‌حسینی تصریح کرد:‌ همت و تلاش موجب اعتلای امور می‌شود و مردان بزرگ با همت بلند به جایی رسیده‌اند و اگر به وضع موجود قانع بودند هرگز پیشرفت نمی‌کردند.

وی افزود: در بازدیدی که از ساحل خورخان داشتم وضعیت اسفناک صیادان را دیدم که آنان چگونه با لباس زیر مسافت طولانی در دریا حرکت می‌کنند تا به قایق خود برسند یا از قایق، ماهی و وسایل را به خشکی منتقل کنند و در گرما و سرما بدترین سختی‌ها را تحمل کنند بلکه روزی حلال را از دریا کسب کنند.

رکنی‌حسینی اضافه کرد: استاندار و مسئولان باید در جمع مردم به‌ویژه صیادان بردخونی که در سخت‌ترین شرایط کاری امرار معاش می‌کنند حضور یابند و به درد دل این مردم برسند.

وی ادامه داد: چرا از دلوار تا لاور هشت اسکله ساخته شده، ولی بردخون از این نعمت بی‌بهره است و هر روز به بهانه‌ای کار آن به تعویق می‌افتد در صورتی که حدود 18 ماه از کلنگ‌زنی آن توسط وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان ارشد استان سپری شده و هیچ اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است.

امام جمعه بردخون خاطر نشان کرد: آیا سزاوار است مردمی که اینگونه پشتیبان انقلاب و نظام هستند و سختی‌ها و مشکلات زیادی را تحمل کرده‌اند با وعده‌ها و شعارهای غیرعملی از نظام اسلامی ناامید شوند؟

وی در پایان ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد اجرایی شدن پروژه اسکله و موج‌شکن خورخان بردخون باشیم و آرزوی دیرینه مردم این دیار به خود جامه عمل بپوشاند.

انتهای پیام/ن20/د1000

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic